АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 жовтня 2009 року м. Вінниця
Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Вінницької області в складі:
Головуючого: Якути О.І.
Суддів: Міхасішина І.В., Щолокової О.В.
При секретарі: Зозулі Н.Р.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на заочне рішення Барського районного суду Вінницької області від 19 серпня 2009 року по справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про поділ спільного майна ,-
в с т а н о в и л а :
Заочним рішенням Барського районного суду Вінницької області від 19.08.2009 року позовну заяву ОСОБА_2 задоволено.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить рішення суду скасувати як незаконне, постановлене з порушенням норм матеріального права, а справу направити на новий розгляд.
Перевіривши законність та обґрунтованість рішення суду в межах доводів апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що дана скарга не підлягає до задоволення з наступних підстав.
Відповідно до ст.62 СК України, якщо майно дружини, чоловіка за час шлюбу істотно збільшилось у своїй вартості внаслідок спільних трудових чи грошових затрат або затрат другого подружжя, воно у разі спору може бути визнане за рішенням суду об’єктом права спільної сумісної власності подружжя.
Судом встановлено, що 11.12.2004 року між сторонами зареєстровано шлюб.
30.03.2007 року шлюб розірвано. Від спільного проживання мають сина 2000 року народження.
На підставі договору від 13.06.2002 року відповідачу подаровано будинок розташований в АДРЕСА_1
Даний будинок був не придатний для проживання, що не заперечували сторони в судовому засіданні, а тому сторони під час спільного подружнього проживання, за спільні кошти, перебудували його, провели ремонтні роботи, добудували прибудови та господарські споруди.
Згідно рішення виконкому Барської міської ради від 30.06.2005 року, під час перебування сторін у шлюбі, ОСОБА_1 було надано дозвіл на будівництво добудови до спірного житлового будинку. Тобто, питання будівництва вирішувалися сторонами спільно в період подружнього життя.
Факт спільного будівництва підтверджується видатковими накладними, квитанцією до прибуткового касового ордеру, згідно яких позивачка отримувала в рахунок заробітної плати пісок, вапняні відходи, винаймала транспорт (а.с.10-13).
Вирішуючи питання про поділ спільного майна подружжя, суд першої інстанції, відповідно до ч.1 ст.71 СК України, керуючись варіантами розподілу житлового будинку з погосподарськими спорудами рекомендованими у висновку судової будівельно-технічної експертизи від 23.12.2008 року враховував той факт, що на утриманні позивачки є неповнолітня дитина яка проживає разом з нею, а тому вважав найбільш доцільним є другий варіант.
Відповідно до ст.89 ЗК України у спільній сумісній власності перебувають земельні ділянки подружжя.
А тому, суд першої інстанції, дійшов вірного висновку про скасування Державного Акту на право власності на земельну ділянку виданий Барською міською радою 13.06.2003 року площею 0,1000 га., призначену для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд розташовану по АДРЕСА_1 та провів розподіл земельної ділянки визнавши право власності за кожною із сторін на Ѕ частину земельної ділянки площею 0,1000га.
Рішення суду першої інстанції є законним і обґрунтованим постановленим з додержанням норм матеріального та процесуального права.
Враховуючи наведене, керуючись ст. ст. 307, 308, 315 ЦПК України, колегія суддів ,-
у х в а л и л а :
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.
Заочне рішення Барського районного суду Вінницької області від 19 серпня 2009 року залишити без змін.
Ухвала набирає чинності з моменту її проголошення.
Ухвала може бути оскаржена в касаційному порядку на протязі двох місяців з дня її проголошення до Верховного Суду України.
Головуючий:
Судді:
З оригіналом вірно: