Судове рішення #6666461

 

Цивільне судочинство   :                                                 Справа № 2- 398/09  

категорія:   спори, що виникають з                                                                                    

сімейних правовідносин –  

про розірвання шлюбу - 46                                                                                                                              



                                                                                                                                                           ЛЮБОМЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ  СУД  ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ    


Р І Ш Е Н Н Я            


І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И  


30 жовтня 2009 року Любомльський районний суд Волинської області в складі:

головуючого – судді     Пешкова М.І.,

при секретарі              Носку А.В.,  

з участю позивача       ОСОБА_1,


розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Любомль цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2  про розірвання шлюбу, -


в с т а н о в и в :


До суду з позовною заявою звернулась ОСОБА_1, яка просить постановити рішення про розірвання шлюбу із ОСОБА_2 Свої вимоги обгрунтувала тим, що 18.10.1989 року зареєструвала шлюб з відповідачем в Любомльському відділі ЗАГС Волинської області, про що зроблено актовий запис № 88, від якого народилося двоє дітей, один з яких на даний час є неповнолітнім. Сімейні стосунки фактично припинені вісім років тому, за цей час подружніх відносин не підтримують, спільних інтересів не мають. Відповідач проживає в іншому місті, матеріально не допомагає, сім’єю не цікавиться. Позивач має намір зареєструвати шлюб з іншим чоловіком, вважає, що з відповідачем примирення неможливе, а тому звернулася до суду.  

У судовому  засіданні  позивач  вимоги позову підтримала повністю, та пояснила, що подружні стосунки припинені, проживають окремо понад вісім років. Збереження такого шлюбу суперечитиме інтересам позивачки та неповнолітньої дитини, а тому на розірванні шлюбу наполягає, просить судові витрати покласти на неї.  


Відповідач в судове засідання не з’явився, однак направив до суду заяву, в якій просить розглядати справу у його відсутності, на розірвання шлюбу згідний.  


Аналізом доказів по справі встановлено наступне.  


Із свідоцтва про одруження І-ЕГ № 420459, виданого Любомльським райвідділом ЗАГС Волинської області 18.10.1989 року вбачається, що ОСОБА_2 та ОСОБА_3 уклали шлюб 18.10.1989 року, про що зроблено актовий запис за № 88, після чого останній присвоєно прізвище ОСОБА_2 (а.с.4).  


__________________________________________________________________________________________  

1- ша інстанція                                                                      код суду 0310  



Згідно копій свідоцтв про народження ІІІ-ЕГ № 287632 та ІІ-ЕГ № 455616, у подружжя народилися діти – ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с.5-6).  

 

Відповідно до ч.2 ст. 112 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б  інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.  


Таким чином, враховуючи вказані норми закону та фактичні обставини справи, суд приходить до висновку, що збереження шлюбу між сторонами суперечитиме їхнім інтересам, інтересам неповнолітньої дитини, а тому є законні підстави для задоволення позовних вимог.  


Витрати по реєстрації розлучення  слід покласти на позивача, звільнивши від цих витрат відповідача.  


Керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 213  ЦПК України, на підставі ст.ст. 105, 110, 112 СК України, суд ,-


в и р і ш и в :

 

Позовну заяву задовольнити повністю.


Зареєстрований в Любомльському районному відділі ЗАГС, Волинської області, 18 жовтня 1989 року, за актовим записом  № 88, шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_2 ( дошлюбне прізвище ОСОБА_3 ) ОСОБА_6 -  р о з і р в а т и .


При оформленні розірвання шлюбу в органах РАЦСу стягнути із ОСОБА_2 (дошлюбне прізвище ОСОБА_3) ОСОБА_6 в користь держави 17 (сімнадцять) гривень держмита.


ОСОБА_2  від цих витрат звільнити.


Протягом 10 днів з дня проголошення рішення може бути подано заяву про його апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.  

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.  

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.  



Головуючий : суддя                    М.І.Пешков



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація