У К Р А Ї Н А
ОКТЯБРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД
м. ПОЛТАВИ
Справа № 1 – 766/09
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
9 листопада 2009 року Октябрський районний суд м. Полтави у складі:
головуючого - судді Савченка А.Г.
при секретарі Бондаренко С.Л.
за участю прокурора Антонова С.В., підсудного ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні кримінальну справу по обвинуваченню
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця і мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, не одруженого, ніде не працює, судимого
2 березня 2000 року Октябрським районним судом м. Полтави за ч. 2 ст. 141, ч. 3 ст. 144, ч. 2 ст. 123, 42 КК України (далі - КК) 1960 року на 7 років позбавлення волі. Ухвалою Полтавського обласного суду від 19 квітня 2000 року вирок суду змінено, виключено з обвинувачення ч. 2 ст. 141та ч. 2 ст. 123 КК, в іншій частині вирок залишено без змін. Звільненого 5 жовтня 2005 року умовно-достроково на невідбутий строк 1 рік 19 днів
у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України,
в с т а н о в и в :
28 серпня 2008 року, в денний час, підсудний ОСОБА_1 в с. Супрунівка Полтавського району Полтавської області, у невстановленої досудовим слідством особи незаконно придбав 258 г особливо небезпечного наркотичного засобу – макової соломки, який без мети збуту зберігав при собі та з яким в цей же день, приблизно о 23 год. 10 хв., був затриманий працівниками міліції на зупинці громадського транспорту «Горбанівка» біля кафе «Медок», які й вилучили у нього наркотичний засіб.
Допитаний в ході судового слідства по справі підсудний ОСОБА_1 вину у вчиненні інкримінованого йому злочину визнав повністю, підтвердивши факт його вчинення за обставин, викладених вище, зазначивши, що наміру його збувати він не мав, а придбав та зберігав виключно для власного вживання.
Оскільки фактичні обставини справи ніким із учасників судового розгляду не оспорюються, підсудний та інші учасники розгляду правильно розуміють зміст цих обставин, сумнівів у добровільності та істинності їх позиції немає та їм роз’яснено про позбавлення права оспорювати ці фактичні обставини справи у апеляційному порядку, суд відповідно до ч. 3 ст. 299 КПК України визнав за недоцільне дослідження доказів стосовно цих фактичних обставин справи.
Суд кваліфікує дії підсудного ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 309 КК України, оскільки він вчинив незаконне придбання та зберігання наркотичного засобу без мети збуту.
Обставинами, які пом’якшують покарання підсудного, суд визнає щире каяття та активне сприяння розкриттю злочину.
Обставинами, які обтяжують його покарання, суд не знаходить.
Виходячи з загальних засад призначення покарання, визначених статтею 65 КК України, суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винного та обставини, що впливають на призначення покарання.
При призначенні покарання, крім зазначеного вище, суд враховує характеристику особи підсудного, обставини, що пом’якшують покарання, щире каяття підсудного і вважає за можливе застосувати до нього покарання у виді штрафу, яке буде необхідним й достатнім для його виправлення, попередження вчинення нових злочинів та соціальної реабілітації.
Згідно медичного висновку (а. с. 53) підсудний ОСОБА_1 має діагноз: «Вживання опіоїдів зі шкідливими наслідками», однак лікування від цього не потребує.
Питання про речові докази суд вирішує відповідно до вимог ст. 81 КПК України їх знищити.
Керуючись статтями 321, 323 та 324 КПК України, суд,
з а с у д и в :
ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 309 КК України до штрафу в сумі 1000 (одна тисяча) гривень.
Запобіжний захід до набрання вироком законної сили у вигляді взяття під варту змінити на підписку про невиїзд, звільнивши його з-під варти негайно в залі суду.
Речові докази по справі (а. с. 25-26), знищити.
Вирок може бути оскаржено в апеляційний суд Полтавської області через районний суд протягом п’ятнадцяти діб з моменту його проголошення.
Суддя А.Г.Савченко