Судове рішення #666455
Справа № 2-515/2007 p

Справа № 2-515/2007 p.

 

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 лютого 2007 року                          Луцький міськрайонний суд Волинської області

у складі головуючого-судді - Савицької Н.В.

при секретарі - Клейменовій О.Ю.

з участю представника позивача - ОСОБА_2

представника відповідача - Дячука P.O.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду міста Луцька цивільну

справу  за  позовом  ОСОБА_1 до   Луцької  міської  ради  про

визначення часток у спільному майні та визнання права власності на спадкове

майно, -

встановив:

ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Луцької міської ради про визначення часток та визнання права власності на спадкове майно - частину кватири АДРЕСА_1. Покликається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його дружина ОСОБА_3. Після смерті останньої відкрилась спадщина на належне спадкодавцеві спадкове майно.

Вищезазначена квартира знаходиться у спільній сумісній власності позивача ОСОБА_1 та спадкодавця ОСОБА_3., згідно свідоцтва про право власності на житло від ІНФОРМАЦІЯ_2.

Вважає, що прийняв спадщину, оскільки на день смерті спадкодавця постійно проживав з останньою однією сім'єю.

Просить суд, визначити, що кожному із співвласників квартири АДРЕСА_1 належить по 1/2 частини.

Крім того, просить суд, визнати за ним право власності на спадкове майно - 1/2 частину квартири АДРЕСА_1 після смерті спадкодавця ОСОБА_3.

В судовому засіданні представник відповідача Дячук P.O. позов визнав та не заперечував проти його задоволення.

В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_2 підтримала позовну заяву з підстав, в ній зазначених. Просила суд, позов задовольнити.

Заслухавши думку осіб, які беруть участь у справі, дослідивши то оцінивши представлені по справі докази в їх сукупності, суд прийшов до висновку, що позов підставний та підлягає до задоволення.

В судовому засіданні встановлено, що спадкодавець ОСОБА_3., померла ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується свідоцтвом про смерть від НОМЕР_1 (а.с.3 ).

Судом встановлено, що спадкодавець ОСОБА_3. являлась дружиною позивача, що підтверджується свідоцтвом про укладення шлюбу НОМЕР_2 ( а.с.5 ).

 

2

Судом встановлено, що квартира АДРЕСА_1 знаходиться у спільній сумісній власності позивача ОСОБА_1 та спадкодавця ОСОБА_3., згідно свідоцтва про право власності на житло від ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с. 4).

Згідно п. 224 Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженої Наказом Міністерства юстиції України від 03.03.2004 року за № 283/8882, нотаріус може видати свідоцтво про право на спадщину за законом чи за заповітом після смерті одного з учасників спільної сумісної власності лише після виділення (визначення) частки померлого у спільному майні.

Відповідно до ст. 370 ч.2 ЦК України у разі виділу частки із майна, що є у спільній сумісній власності, вважається, що частки кожного із співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ними, законом або рішенням суду.

Отже, ОСОБА_1 та спадкодавцю ОСОБА_3. кожному в квартирі АДРЕСА_1 належить по 1/2 частки.

Після смерті спадкодавця відкрилась спадщина на 1/2 частину спірної квартири.

Позивач ОСОБА_1 відповідно до ст. 1261 ЦК України належить до першої черги спадкоємців за законом.

Інші спадкоємці, які претендують на спадкове майно відсутні, що підтверджується повідомленнями Першої Луцької державної нотаріальної контори Волинської області від НОМЕР_3 ( а.с. ) та Другої Луцької державної нотаріальної контори від НОМЕР_4 (а.с. ).

Судом встановлено, що позивач в порядку ст. 1268, ст. 1269, ст. 1270 ЦК України прийняв спадщину, оскільки постійно однією сім"єю проживав до дня смерті разом із спадкодавцем у спірній квартирі на час відкриття спадщини, а тому вважається таким, що прийняв спадщину, (а.с. 8-13).

Таким чином, враховуючи ті обставини, що позивач є єдиним спадкоємцем майна після смерті спадкодавця, інші спадкоємці відсутні, прийняв спадщину, а тому суд прийшов до висновку, що слід визнати за ОСОБА_1 право власності на спадкове майно - 1/2 частину квартири АДРЕСА_1 після смерті ОСОБА_3., яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1.

На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 10, 11, 58, 60, 88, 213,214, 215 ЦПК України, ст. ст. 113, 357 ч.1 ,1261,1268,1269,1270 ЦК України суд, -

вирішив:

Позов задовольнити.

Визначити, що ОСОБА_1, ОСОБА_3, кожному в квартирі АДРЕСА_1 належить частка в розмірі - 1/2 частини квартири.

Визнати заОСОБА_1 право власності на спадкове майно -1/2 частину квартири АДРЕСА_1, після смерті ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1.

На рішення може бути подано заяву про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Апеляційна скарга на дане рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація