ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 листопада 2009 року Справа № 2а-4502/09/2370
12 год. 35 хв. м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді – Гараня С.М.,
при секретарі – Слуцькій Н.Ю.,
за участю:
представника позивача державної податкової інспекції у Черкаському районі Черкаської області Миронова Т.М. – за довіреністю,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у Черкаському районі Черкаської області до ОСОБА_2 про стягнення податкового боргу
ВСТАНОВИВ:
Державною податковою інспекцією у Черкаському районі Черкаської області заявлено адміністративний позов до ОСОБА_2 про стягнення податкової заборгованості по сплаті податку на дохід в розмірі 1583 грн. 40 коп.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю та просив їх задовольнити. В обґрунтування заявленого позову послався на те, що відповідачем подана декларація про доходи за 2006 рік, з якої встановлено, що нею отримано в спадок майновий пай та отриманий таким чином дохід в розмірі 12180 грн., з якого остання, відповідно до Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» повинна сплатити податок в сумі 1583 грн. 40 коп. Оскільки свій обов’язок по сплаті податкової заборгованості відповідач не виконала, то за нею рахується непогашена податкова заборгованість в зазначений сумі для погашення якої прийняті всі, встановлені Законом України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» міри, які не забезпечили погашення податкового боргу.
Позивач, належним чином повідомлена про дату, час та місце розгляду справи, в судове засідання не з’явилася, про причину своєї неявки суд не повідомила, заперечення на позов не надала, а тому с уд вважає можливим розглянути справу за її відсутності.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, оцінивши наявні у справі докази приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Судом встановлено, що 02.04.2007 р. відповідачем до державної податкової інспекції у Черкаському районі Черкаської області подана декларація про доходи, одержані в 2006 році, відповідно до якої нею було отримано в спадок майновий пай та отримано таким чином доход в розмірі 12180 грн. з якого не сплачений податок в розмірі 1583 грн. 40 коп., самостійно визначений відповідачем.
Відповідно до пункту 1.2. статті 1 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» від 22 травня 2003 року № 889-IV (далі – Закон № 889-IV), доходом є сума будь-яких коштів, вартість матеріального і нематеріального майна, інших активів, що мають вартість, у тому числі цінних паперів або деривативів, одержаних платником податку у власність або нарахованих на його користь, чи набутих незаконним шляхом у випадках, визначених підпунктом 4.2.16 пункту 4.2 статті 4 цього Закону, протягом відповідного звітного податкового періоду з різних джерел як на території України, так і за її межами.
Згідно підпункту «і» пункту 1.3. статті 1 Закону № 889-IV дохід з джерелом його походження з України - будь-який дохід, одержаний платником податку або нарахований на його користь від здійснення будь-яких видів діяльності на території України, у тому числі, але не виключно, доходів у вигляді активів, що передаються у спадщину, якщо такі активи або джерело їх виплати знаходяться на території України.
Пунктом 2.1. статті 2 Закону № 889-IV передбачено, що платниками податку є в тому числі резидент, який отримує як доходи з джерелом їх походження з території України, так і іноземні доходи;
Згідно підпункту 4.2.2. пункту 4.2. статті 4 Закону № 889-IV до складу загального місячного оподатковуваного доходу включаються: доходи від продажу об'єктів прав інтелектуальної (промислової) власності; доходи у вигляді сум авторської винагороди, іншої плати за надання права на користування або розпорядження іншим особам нематеріальним активом (творами науки, мистецтва, літератури або іншими нематеріальними активами) (далі - роялті), у тому числі одержувані спадкоємцями власника такого нематеріального активу.
Оподаткування доходу, отриманого платником податку внаслідок прийняття ним у спадщину коштів, майна, майнових чи немайнових прав передбачені статтею 13 Закону № 889-IV.
Відповідно до вимог підпункту 13.2.1. пункту 13.2. статті 13 Закону № 889-IV, об'єкти спадщини оподатковуються: при отриманні спадщини членами сім'ї першого ступеня споріднення: в) за ставкою податку, визначеною пунктом 7.1 статті 7 цього Закону, до: вартості власності, визначеної у підпункті "в" пункту 13.1 цієї статті, яка успадковується членом сім'ї спадкодавця першого ступеня споріднення;
Ставка податку становить 15 відсотків від об'єкта оподаткування, крім випадків, визначених у пунктах 7.2 - 7.3 цієї статті, що передбачено пунктом 7.1. статті 7 Закону № 889-IV.
Пункту 22.3. статті 22 прикінцевих положень Закону № 889-IV визначено, що починаючи з 1 січня 2004 року та до 31 грудня 2006 року ставка оподаткування, визначена пунктом 7.1 статті 7 цього Закону, встановлюється на рівні 13 відсотків від об'єкта оподаткування.
Відповідно до підпункту 4.1.1. пункту 4.1. статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року № 2181-III, (далі Закон № 2181-III, платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.2.2 пункту 4.2, а також пунктом 4.3 цієї статті.
Пунктом 5.1. Закону № 2181-III визначено, що податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.
Згідно пункту 6.1. статті 6 Закону № 2181-III у разі коли сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом відповідно до статті 4 цього Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобов'язань, сума податку чи збору (обов'язкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобов'язання (штрафних санкцій за їх наявності).
Позивачем було надіслане податкове повідомлення № 0000721700/0 від 27.04.2007 р. на суму 1583 грн. 40 коп., яке було отримане відповідачем особисто рекомендованою поштовою кореспонденцією 18.05.2009 р.
Відповідно до вимог підпункту 6.2.1. пункту 6.2. статті 6 Закону №2181-ІІІ у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Відповідно до вимог підпункту 6.2.1. пункту 6.2. статті 6 Закону №2181-ІІІ на адресу відповідача рекомендованою поштовою кореспонденцією були надіслані податкові вимоги: перша від 27.02.2008 р. № 1/7 на суму 1583 грн. 40 коп., та друга № 2/79 від 09.04.2008 р., які були отримані нею особисто 01.03.2008 р. та 15.04.2008 р., відповідно, і в установленому Законом №2181-ІІІ порядку не оскаржувалися.
Пунктом 1.3 статті 1 Закону України №2181 визначено, що податковим боргом (недоїмкою) визнається податкове зобов’язання платника податків (відповідача) сплатити до бюджетів або державних цільових фондів суму грошових коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими Законами України (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), узгоджене платником податків або встановлене судом, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов’язання.
Згідно підпунктів 5.4.1. пункту 5.4. ст.5 Закону України № 2181-ІІІ узгоджена сума податкового зобов’язання, несплачена платником податків у строк, встановлений підпунктом 5.3.1 пункту 5.3. статті 5 Закону України №2181, визнається сумою податкового боргу (недоїмки) платника податків. Податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.
Відповідно до пункту 3.1.1 статті 3 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року № 2181-III позивач має право вимагати стягнення з відповідача податкового боргу в судовому порядку.
Таким чином суд приходить до висновку, що позов державної податкової інспекції у Черкаському районі Черкаської області до ОСОБА_2 про стягнення податкового боргу підлягає до задоволення.
На підставі викладеного, статтями 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги державної податкової інспекції у Черкаському районі Черкаської області до ОСОБА_2 про стягнення податкового боргу – задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, на користь державного бюджету через державну податкову інспекцію у Черкаському районі Черкаської області податкових борг в сумі 1583 (тисячу п’ятсот вісімдесят три) грн. 40 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, яка підлягає поданню до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя С.М. Гарань.
Повний текст постанови виготовлений 18 листопада 2009 року.