Справа № 2-753/09 р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 листопада 2009 року Саратський районний суд Одеської областї у складї: судді - Бучацької А.І., за участю секретаря – Новохацької В.Ю., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду с.м.т.Сарата цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -
В С Т А Н О В И В :
у вересні 2009 року позивачка звернулась до відповідача з позовом, в якому просила розірвати шлюб, укладений між ними. Від шлюбу мають двох повнолітніх дітей.
Свої вимоги вона обгрунтувала тим, що спільне життя в них не склалося, шлюбні відносини не підтримують, спільне господарство не ведуть, відповідач добровільно розірвати шлюб в органах реєстрації актів цивільного стані відмовляється.
Позивачка в судове засідання не з'явилася, але від неї надійшла заява про розгляд справи за її відсутності, в якій вона позов підтримує та просить його задовольнити.
Відповідач у судове засідання не з'явився, але надіслав до суду заяву, в якій просить справу розглянути за його відсутності, на розірвання шлюбу згодний.
Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Ч.3 ст. 105 СК України передбачає, що шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду відповідно до статті 110 цього Кодексу.
Згідно ч.1 ст. 110 СК України позов про розірвання шлюбу може бути пред’явлений одним із подружжя.
Ч.1 ст.112 СК України встановлює, що суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлю-бу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їх дітей, що мають істотне значення.
Сторони перебувають у зареєстрованому шлюбі з 20 серпня 1994 року, що підтверджується свідоцтвом про одруження (а.с. 6). Від шлюбу мають повнолітніх дітей.
Судом встановлено, що сторони припинили шлюбні відносини, тривалий час проживають окремо, примирення не досягли.
Тому суд приходить до висновку, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам кожного з них, що мають істотне значення, і вважає необхідним розірвати шлюб, укладений між сторонами.
Керуючись ст. ст. 5, 10, 11, ч. 1, 2 ст. 209, ст. ст. 212-215, п.1 ч.1 ст.367 ЦПК України, ст. ст. 105, 110, 112 Сімейного кодексу України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити. Шлюб, зареєстрований 20 серпня 1994 року відділом реєстрації актів громадянського стану виконкому Центральної райради народних депутатів м. Одеси, актовий запис за № 408, між ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 - розірвати.
При реєстрації розірвання шлюбу в органах реєстрації актів цивільного стану стягнути з ОСОБА_2 державне мито в сумі сімнадцять гривень, ОСОБА_1 від сплати державного мита звільнити.
Рішення суду може бути оскаржено до апеляційного суду Одеської області через Саратський районний суд Одеської області шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення та поданням апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів після проголошення рішення.
С У Д Д Я: