Справа № 2-а-47109 /09/1670
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 листопада 2009 року м. Полтава
Полтавський окружний адміністративний суд в складі:
Головуючого - судді Чеснокової А.О.
при секретарі – Лисенко М.С.
за участю представника позивача – Куришка О.Я.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Полтаві справу за адміністративним позовом Гадяцької міжрайонної державної податкової інспекції до Суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_3 про стягнення податкового боргу з єдиного податку в сумі 658 грн. 04 коп., -
В С Т А Н О В И В:
Позивач Гадяцька МДПІ звернулася до суду з адміністративним позовом до СПДФО ОСОБА_3 про стягнення податкового боргу з єдиного податку в сумі 658 грн. 04 коп .
В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що відповідно до розрахунку податкового боргу за відповідачем значиться податковий борг по сплаті єдиного податку в сумі 658 грн. 04 коп . Гадяцькою МДПІ були направлені перша та друга податкові вимоги, а також прийнято рішення про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу.
В судове засідання з’явився представник позивача, позовні вимоги підтримав у повному обсязі.
Відповідач заперечення на позов не надав, в судове засідання не з’явився. Ухвали та повістки суду направленні відповідачу на адресу: АДРЕСА_1, 37300 повернулись до суду з відміткою поштового відділення про невручення листа адресатові через закінчення терміну зберігання. Відповідно до довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців відповідач зареєстрований за вищезазначеною адресою та відомості про зміну свого знаходження державному реєстратору не надавав.
Згідно із ч. 8 ст. 35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.
Зважаючи, що доставка ухвали та повістки суду на адресу відповідача згідно із даними в ЄДР підтверджується підписом листоноші, виходячи з викладеного, суд виконав свій обов’язок щодо повідомлення відповідача про час та місце розгляду справи.
Суд вважає за можливе розглядати справу за відсутності сторін, оскільки вони були належним чином повідомлені про час та місце розгляду справи.
Суд, дослідивши матеріали справи, встановив такі обставини.
Відповідач ОСОБА_3 зареєстрований як суб’єкт підприємницької діяльності Гадяцькою райдержадміністрацією Полтавської області (свідоцтво про державну реєстрацію НОМЕР_2) та взятий на податковий облік у Гадяцькій МДПІ з 02.10.2007 року.
Відповідно до поданої відповідачем заяви про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності (заява вх. № 3711/Д від 16.12.2008р.) Гадяцькою МДПІ було видане СПДФО ОСОБА_3 свідоцтво про сплату єдиного податку. Відповідно із заявленим видом діяльності відповідачу було встановлено ставку єдиного податку в розмірі 150 грн. Відповідно до змін, внесених рішенням Гадяцької міської ради від 20.03.2009 року, ставку по виду діяльності таксі з квітня 2009 року змінено на 120 грн.
Відповідачем протягом 2009 року у встановлені строки не сплачено добровільно до бюджету узгоджену суму податкового зобов’язання за лютий-липень 2009 року зі сплати єдиного податку загальною сумою 658 грн. 04 коп.
У зв'язку з несплатою узгодженої суми податкового зобов'язання у встановлені строки Гадяцькою МДПІ були направлені Відповідачу перша (№ 1/65 від 07.04.2009 р., вручена 11.04.2009 р.) та друга (№ 2/84 від 21.05.2009 р., вручена 29.05.2009 р.) податкові вимоги.
Відповідно до Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва» від 03 липня 1998 року №727/98 спрощена система оподаткування, обліку та звітності запроваджується для суб'єктів малого підприємництва, які мають право самостійно обрати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку.
Відповідно до ст. 1 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва» від 03 липня 1998 року № 727/98 спрощена система оподаткування, обліку та звітності запроваджується для таких суб'єктів малого підприємництва:
фізичних осіб, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і у трудових відносинах з якими, включаючи членів їх сімей, протягом року перебуває не більше 10 осіб та обсяг виручки яких від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за рік не перевищує 500 тис. гривень;
юридичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності будь-якої організаційно-правової форми та форми власності, в яких за рік середньооблікова чисельність працюючих не перевищує 50 осіб і обсяг виручки яких від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за рік не перевищує 1 млн. гривень.
Поняття суб'єктів малого підприємництва визначено статтею 1 Закону України «Про державну підтримку малого підприємництва», за якою суб'єктами малого підприємництва є, зокрема, фізичні особи, зареєстровані у встановленому законом порядку як суб'єкти підприємницької діяльності.
Таким чином, необхідною умовою, за якої фізична особа набуває статусу суб'єкта малого підприємництва, є реєстрація такої особи, як суб'єкта малого підприємництва.
Відповідно до ст. 2 Закону України "Про податкову службу в Україні" завданнями органів державної податкової служби є: здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Згідно ст. 8 Закону України "Про податкову службу в Україні" державна податкова адміністрація України здійснює такі функції: виконує безпосередньо, а також організовує роботу державних податкових адміністрацій та державних податкових інспекцій, пов'язану із: здійсненням контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), контролю за валютними операціями, контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, а також контролю за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності та ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, торгових патентів.
На час звернення до Полтавського окружного адміністративного суду суб'єкт підприємницької діяльності ОСОБА_3 не сплатив даний податковий борг по єдиному податку з фізичних осіб в сумі 658 грн. 04 коп.
Обов'язок сплатити суми податкового зобов'язання Відповідачем визначено абз. 3 п.п. 5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" № 2181-111 від 21.12.2000 року відповідно до якого "у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" п.п. 4.2.2 п. 4.2 ст. 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
Відповідно до п.п. 5.3.2 п.5.3 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" у випадках апеляційного узгодження суми податкового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити її узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом десяти календарних днів, наступних за днем такого узгодження.
Відповідач не скористався своїм правом оскаржити першу та другу податкові вимоги, Гадяцької МДПІ про стягнення коштів і продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу в порядку процедури адміністративного або судового оскарження.
Таким чином, із врахуванням вищевикладених обставин, суд вважає, що позовні вимоги Гадяцької міжрайонної державної податкової інспекції до Суб’єкта підприємницької діяльності – фізичної особи ОСОБА_3 про стягнення податкового боргу за рахунок майна в сумі 658 грн. 04 коп. обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 8–14, 71, 94, 159, 160–164, 167, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, –
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги Гадяцької міжрайонної державної податкової інспекції до Суб’єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_3 про стягнення податкового боргу в сумі 658 грн. 04 коп . – задовольнити.
Стягнути з Суб’єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_3 (АДРЕСА_1, р/р відсутній, ідентифікаційний код НОМЕР_1) заборгованість по єдиному податку в сумі 658 (шістсот п’ятдесят вісім) грн. 04 (чотири) коп. одержувач: Міський бюджет м. Гадяч, ідент. код 34698301; р/р 34219379700033; банк ГУДК України в Полтавській області, МФО 831019, код платежу 16050201.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України – з дня складення в повному обсязі і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 5 ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі заяви про апеляційне оскарження чи апеляційної скарги відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя А.О. Чеснокова
Повний текст постанови виготовлений 20 листопада 2009 року.