Справа № 2-2942/09
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 листопада 2009 року Малиновський районний суд м. Одеси в складі:
головуючого – судді Дрішлюка А.І.,
при секретарі судового засідання – Алманової І.Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Одесі цивільну справу за позовом Відкритого акціонерного товариства Енергопостачальна компанія «Одесаобленерго» в особі Центрального району електричних мереж до ОСОБА_1 про відшкодування збитків завданих внаслідок порушення Правил користування електричною енергією для населення, -
В С Т А Н О В И В:
Представник ВАТ ЕК «Одесаобленерго» в особі структурної відокремленої одиниці Центрального району електричних мереж звернувся до суду з позовом, в якому просить стягнути з відповідача заборгованість, що утворилась за несплату неврахованої електричної енергії у сумі 3661, 45 грн. Позовні вимоги обґрунтовує тим, що відповідач ОСОБА_1 є споживачем Центрального району електричних мереж ВАТ ЕК «Одесаобленерго», що підтверджується особистим рахунком №10709089 на підставі якого ЦРЕМ поставляє електроенергію в квартиру АДРЕСА_1. У зв’язку із тим, що при перевірці за вищевказаною адресою у відповідача було встановлено порушення Правил користування електричною енергією для населення, а саме: підключення проводів напруги без приладів обліку, виникла заборгованість за фактично спожиту, але недораховану електроенергію. В зв’язку з зазначеними порушеннями відповідачу було винесено додатковий рахунок, який до теперішнього часу не сплачений. Крім цього позивач просив стягнути з відповідача на його користь судові витрати у розмірі 51 грн. та витрати по сплаті ІТЗ у розмірі 30 грн. (а.с.4) .
Відповідач ОСОБА_1 в судове засідання не з’явився, про час та місце судового слухання повідомлявся належним чином. Про причини своєї неявки суд не повідомив. Зі згоди представника позивача суд ухвалює рішення про заочний розгляд справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.
Представник позивача у судовому засіданні позов підтримав, просив суд стягнути з відповідача заборгованість за фактично спожиту електроенергію у розмірі 3661, 45 грн.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як встановлено в судовому засіданні ЦРЕМ ВАТ ЕК «Одесаобленерго» є підприємством, яке здійснює постачання електричної енергії житлового фонду комунальної власності Одеської територіальної громади. Будинок у якому мешкає відповідач, належить до житлового фонду Одеси та електропостачання в ньому забезпечує ЦРЕМ ВАТ ЕК «Одесаобленерго». У відповідності з п. 53 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.1999 року № 1357 у разі виявлення представником енергопостачальника порушення споживачем правил користування електричною енергією, у тому числі фактів розкрадання електричної енергії, складається акт, який підписується представником енергопостачальника та споживачем. Один примірник акта вручається споживачу, другий залишається у енергопостачальника. Споживач має право внести до акта свої зауваження. Розмір завданих енергопостачальнику збитків розраховується відповідно до оформленого акта про виявлення порушення за добовою величиною розрахункового споживання електричної енергії за кількістю днів з дня останнього контрольного зняття представником енергопостачальника показань чи технічної перевірки приладу обліку до моменту усунення порушення за тарифами (цінами) для населення, що діяли у період, за який нараховується розмір збитків, але не більше терміну позовної давності. Розмір відшкодування збитків, заподіяних енергопостачальнику внаслідок користування електричною енергією, обчислюється відповідно до методики, затвердженої НКРЕ. У разі відмови споживача відшкодувати збитки енергопостачальник передає справу до суду.
04 вересня 2007 року представниками ВАТ ЕК «Одесаобленерго» в особі структурної відокремленої одиниці Центрального району електричних мереж був складений акт №0064065 про порушення правил користування електричною енергією побутовим абонентом. У відповідності до розрахунку кількості недорахованої електроенергії та її вартості №0064065 загальна сума нарахування по Акту складає 3661, 45 грн. Відповідач добровільно суму відшкодування збитків згідно Акту №0064065 не відшкодував.
Згідно ст.ст.26,27 Закону України «Про електроенергетику» N 575/97-ВР від 16.10.1997 року споживач енергії несе відповідальність за порушення умов договору з енергопостачальником та правил користування електричною і тепловою енергією та виконання приписів державних інспекцій з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії згідно із законодавством України. Правила користування електричною і тепловою енергією для населення затверджуються Кабінетом Міністрів України. Правопорушення в електроенергетиці тягне за собою встановлену законодавством України цивільну, адміністративну і кримінальну відповідальність. Правопорушеннями в електроенергетиці є: крадіжка електричної і теплової енергії, самовільне підключення до об'єктів електроенергетики і споживання енергії без приладів обліку; пошкодження приладів обліку; розкомплектування та пошкодження об'єктів електроенергетики, розкрадання майна цих об'єктів; порушення правил користування енергією.
Відповідно до п. 42 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26.08.1999р. за № 1357, які регулюють відносини між громадянами та енергопостачальниками передбачено, що споживачі електричної енергії зобов’язані дотримуватись вимог нормативно-технічних документів та договору, забезпечувати технічний стан на безпечну експлуатацію своїх електроустановок та побутових електроприладів, забезпечувати збереження приладів обліку і пломб на них у разі розміщення приладу обліку в квартирі або на іншому об’єкті і т.ін. Обов’язок сплачувати за спожиту електроенергію, а також інші платежі, закріплений в цьому ж пункту Правил.
Відповідно до ст. 526 ЦК України зобов’язання має виконуватися належним чином, відповідно до умов договору та вимог Цивільного кодексу. Стаття 322 ЦК України встановлює, що власник зобов'язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом.
Таким чином, позов підлягає задоволенню в повному обсязі.
Згідно зі ст. 88 ЦПК України, якщо позивач на користь якого ухвалено рішення звільнений від уплати судового збору, він стягується з відповідача в доход держави пропорційно задоволеної частини вимог. До судових витрат згідно зі ст. 79 ЦПК України відносяться судовий збір та витрати, пов'язані з розглядом справи, зокрема, витрати на інформаційно-технічне забезпечення; витрати на правову допомогу; витрати сторін та їх представників, що пов'язані з явкою до суду; витрати, пов'язані із залученням свідків, спеціалістів, перекладачів та проведенням судових експертиз; витрати, пов'язані з проведенням огляду доказів за місцем їх знаходження та вчиненням інших дій, необхідних для розгляду справи.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 322, 526 ЦК України, п. 42, 53 Правил користування електричною енергією, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 1357 від 26.07.1999 року, ст.ст.26,27 Закону України «Про електроенергетику», ст.ст. 10, 11, 88, 209, 212, 214-215, 224-225 ЦПК України, СУД –
В И Р І Ш И В :
Позовні вимоги Відкритого акціонерного товариства Енергопостачальна компанія «Одесаобленерго» в особі Центрального району електричних мереж до ОСОБА_2 про відшкодування збитків завданих внаслідок порушення Правил користування електричною енергією для населення - задовольнити.
Стягнути на користь Відкритого Акціонерного Товариства «Одесаобленерго» в особі Центрального РЕМ ВАТ «ЕК Одесаобленерго» з ОСОБА_1 заборгованість за невраховану електричну енергію у розмірі 3661, 45 грн.
Стягнути на користь Відкритого Акціонерного Товариства «Одесаобленерго» в особі Центрального РЕМ ВАТ «ЕК Одесаобленерго» з ОСОБА_1 державне мито в розмірі 51 грн.
Стягнути на користь Відкритого Акціонерного Товариства «Одесаобленерго» в особі Центрального РЕМ ВАТ «ЕК Одесаобленерго» з ОСОБА_1 витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 30 (тридцять) грн.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії, позивачем в загальному порядку, тобто рішення суду позивачем може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Одеської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Відповідно до статей 231, 232 ЦПК оскарження заочного рішення відповідачем в апеляційному порядку може мати місце лише в разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення та в разі ухвалення повторного заочного рішення судом першої інстанції.
Строк, протягом якого розглядалася заява про скасування заочного рішення, не включається до строку на апеляційне оскарження рішення.
ГОЛОВУЮЧИЙ А.І. ДРІШЛЮК
- Номер: 2-і/504/17/17
- Опис:
- Тип справи: на заяву у цивільних справах (2-сз, 2-р, 2-во, 2-др, 2-зз,2-і)
- Номер справи: 2-2942/09
- Суд: Комінтернівський районний суд Одеської області
- Суддя: Дрішлюк Андрій Ігорович
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 23.03.2017
- Дата етапу: 29.03.2017