ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 лютого 2007 року м.Ужгород
Судова колегія палати в цивільних справах апеляційного суду Закарпатської області в складі:
головуючого - Собослой Г.Г.,
суддів -Боднар О.В., Ігнатюка Б.Ю.,
при секретарі - Байзат С.Ю.,
з участю - представників Управління Пенсійного фонду в
Свалявському районі Андришин О.П., Бреньо ЯЛ.
розглянула у відкритому засіданні адміністративну справу за апеляційною скаргою Управління Пенсійного фонду в Свалявському районі на постанову Свалявського районного суду від 06 грудня 2006 року по справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду в Свалявському районі про виплату пенсій за попередній період, -
ВСТАНОВИЛА:
У травня 2006 року ОСОБА_1 звернулася в суд із вищезазначеним позовом, мотивуючи тим, що вона звернулася до відповідача про те, що як матір інваліда (дочки) з дитинства має право у відповідності до ст. 17 Закону України "Про пенсійне забезпечення" із наступними змінами та доповненнями, матері інвалідів з дитинства, які виховують їх до 8-річного віку, мають право на пенсію за віком після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 15 років із зарахуванням до стажу часу догляду за дітьми і їй було відмовлено про виплату за останні три роки перед зверненням.
Посилаючись на вказані обставини просила стягнути з відповідача на її користь суму невиплаченої пенсії за минулий час в період з 24.06.2002 року по серпень 2005 рік в розмірі 8000 грн.
Під час розгляду справи в суді першої інстанції ОСОБА_1 в порядку передбаченому ст. 51 КАС України змінила заявлені нею позовні вимоги і просила зобов'язати відповідача перерахувати їй пенсію з 24.06.2002 року та виплатити їй перераховану суму.
Постановою Свалявського районного суду від 06 грудня 2006 року зобов'язано Управління Пенсійного фонду в Свалявському районі перерахувати ОСОБА_1, як матері, що виховала дитину інваліда з дитинства з 25.06.2006 року по 28.08.2006 рік та виплатити їй перераховану суму.
В апеляційній скарзі ставиться питання про скасування судового рішення, як таке, що постановлене всупереч вимогам ст.ст.17, п. "а" ст.83 Закону України "Про пенсійне забезпечення" та ст.46 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та не відповідає фактичним обставинам справи.
Заслухавши пояснення представників апелянта - Андришин О.П., Бреньо Я.І., які підтримали доводи викладені в апеляційній скарзі, перевіривши матеріали справи, судова
Справа №22ц-53/07
Головуючий у 1-інстанції: Ганчак Л.Ф. Доповідач: Собослой Г.Г.
колегія вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню із скасуванням судового рішення та ухваленням нового рішення, яким в позові ОСОБА_1 слід відмовити із наступних підстав.
Задовольняючи позовні вимоги позивачки суд в рішенні констатував, що ОСОБА_1 доглядає за своєю донькою ОСОБА_2,ІНФОРМАЦІЯ_1, яка є інвалідом з дитинства і ст. 17 Закону України "Про пенсійне забезпечення" не зазначає особливих умов при призначенні пенсій для матері, які виховують дітей інвалідів з дитинства і строки встановлення інвалідності дитини можуть впливати лише при призначенні пенсій по інвалідності самій дитині, а не матері, яка їх виховує.
Даний висновок суду не ґрунтується на вимогах закону та не відповідає фактичним обставинам справи і судове рішення постановлене всупереч п. "а" ст. 83 Закону України "Про пенсійне забезпечення", ст.46 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Відповідно до ст. 17 Закону України "Про пенсійне забезпечення" жінки, які народили п'ятеро або більше дітей і виховували їх до восьмирічного віку, і матері інвалідів з дитинства, які виховували їх до цього віку, мають право на пенсію за віком після досягнення 50 років із зарахуванням до стажу часу догляду за дітьми (п. "є" і "ж" ст.56).
Матеріалами справи встановлено, що ОСОБА_1 доглядає за своєю донькою ОСОБА_2,ІНФОРМАЦІЯ_1, яка є інвалідом з дитинства, що стверджується випискою із протоколу ЦПКК НОМЕР_1 Свалявської центральної лікарні від 01.08.2005 року.
Згідно ст.83 п. "а" вищезазначеного Закону пенсії призначаються з дня звернення за пенсією, крім тих випадків коли пенсії призначаються з більш раннього строку і пенсії за віком та по інвалідності призначаються з дня досягнення пенсійного віку або відповідно встановлення інвалідності органами медико-соціальної експертизи, якщо звернення за пенсією надійшло не пізніше 3-х місяців з дня досягнення пенсійного віку або встановлення інвалідності.
На підставі поданих документів з 29.08.2005 року заявниці було призначено пенсію матері інваліда з дитинства.
З корінця медичного заключения від 09.01.1081 року, її донька ОСОБА_2,ІНФОРМАЦІЯ_1, визнана інвалідом з дитинства у віці 11 років 8 місяців, тобто після досягнення дитиною восьмилітнього віку, що не давало право ОСОБА_1 на пільги передбачені ст. 17 визначеного Закону.
01.08.2005 року позивачці надано виписку із протоколу ЦЛКК НОМЕР_1 Свалявської центральної лікарні з винесенням рішення стосовно можливості оформлення інвалідності з дитинства у віці до 8-річного віку і саме з цього часу у неї виникло право на пенсію відповідно до ст. 17 вищезазначеного Закону.
Таким чином, відповідач при наявності даних обставин обґрунтовано відмовив позивачці у перерахуванні пенсії з 25.06.2002 року і такий перерахунок почав проводити з 29.08.2005 року.
При таких обставинах, судове рішення суду першої інстанції підлягає скасуванню з ухваленням нового рішення відповідно до ст.202 ч.І п.З КАС України, яким в позові ОСОБА_1 слід відмовити із вищезазначених підстав.
Керуючись-ст.ст.-202,205, 207-КАС України, ст.ст. 17, 83 п. "а" Закону України "Про
пенсійне забезпечення", ст.46 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", судова колегія,-
ПОСТАНОВИЛА:
Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду в Свалявському районі задовольнити. Постанову Свалявського районного суду від 06 грудня 2006 року скасувати.
В позові ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду в Свалявському районі про виплату пенсій за попередній період відмовити.
Постанова набирає законної сили з моменту її проголошення.
Постанова може бути оскарження до Вищого адміністративного суду України на протязі одного місяця з дня набрання нею законної сили, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.