Справа № 1-378/09
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 листопада 2009 року Червоноградський міський суд Львівської області
В складі: головуючого-судді Мелешко С.І..
При секретарі Янкевич Л.В.
З участю прокурора Ковальчука О.Г.
Розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Червонограда справу про обвинувачення
ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2 поле Яворівського району Львівської області , українки, громадянки України,з освітою середньо-спеціальною, одружену , пенсіонерку , проживає ІНФОРМАЦІЯ_3 , раніше не судима ,
В злочині, передбаченому ст.ст.185ч.1, 357 ч.1 КК України,
В с т а н о в и в
Підсудна ОСОБА_1 30 липня 2009 року приблизно о 8 год 20 хв з метою примушення ОСОБА_2 до виконання цивільно-правових зобов*язань ,а саме повернення боргу в сумі 1000 доларів США та 1 000 євро , прибула на територію овочевого ринку , що по вул. Б.Хмельницького 57 а в м. Червонограді Львівської області .Перебуваючи на території вищевказаного ринку ОСОБА_1 всупереч встановленого законом порядку виконання цивільно-правових зобов*язань . прибула на робоче місце ОСОБА_2 , де почала висловлювати вимоги повернення боргу у вищевказаній сумі , а також погрози застосування насильства в разі невиконання її вимог . В підтвердження висловлених погроз підсудна ОСОБА_1. схопивши ОСОБА_2 за одяг почала її шарпати та застосовуючи насильство , що було небезпечним для життя та здоров*я потерпілої , стала почергово наносити удари руками в область голови , шиї та спини , заподіявши тілесні ушкодження у вигляді закритої черепно-мозкової травми , забою м*яких тканин голови та струсу головного мозку .
З метою подальшого отримання боргу від потерпілої ОСОБА_2 підсудна ОСОБА_1відкрито заволоділа належним потерпілій паспортом громадянина України серії КВ № 975624, виданого Червоноградським МВ УМВСУ у Львівській області 05.09.2002 р. , важливими особистими документами , а саме: довідкою про присвоєння ОСОБА_2 ідентифікаційного коду від 30.03.2000 р. виданою Державною податковою інспекцією у м.Червонограді Львівської області, довідку видану ОСОБА_2 МСЕК МОЗ України про інвалідність № 240694 від 25.03.2005 р.
В результаті злочинних дій підсудна ОСОБА_1 заподіяла потерпілій ОСОБА_2 легкі тілесні ушкодження з короткочасним розладом здоров*я у вигляді закритої черепно-мозкової травми , забою м*яких тканин голови та струсу головного мозку .
Допитана в судовому засіданні підсудна ОСОБА_1 у пред”явленому обвинуваченні свою винність визнала повністю в повному об”ємі пред”явленого обвинувачення, ствердила , що наведені в обвинуваченні обставини дійсно мали місце .
У вчиненому щиро розкаюється.
В зв”язку з тим , що фактичні обставини справи ніким не оспорюються , учасники судового процесу погодилися не досліджувати докази в судовому засіданні.
Вина підсудної ОСОБА_1 в тому , що вона вчинила примушування до виконання цивільно-правових зобов*язань , тобто вимогу виконати цивільно-правове зобов*язання з погрозою насильства над потерпілим, за відсутності ознак вимагання, поєднане з насильством , небезпечним для життя та здоров* в судовому засіданні доведена повністю . Тому суд кваліфікує дії підсудної ОСОБА_1 за ст.355 ч.3 КК України .
Також вина підсудної ОСОБА_1 полягає у незаконному заволодінні будь-яким способом паспортом та іншими важливими особистими документами особи .
Тому суд кваліфікує дії підсудної ОСОБА_1 за ст.357 ч.3 КК України .
Обираючи вид та міру покарання підсудній ОСОБА_1, суд враховує характер та ступінь тяжкості вчинених злочинів.
Щире розкаяння у вчиненому , активне сприяння суду та органам досудового слідства у розкритті злочину , суд враховує як обставини, що пом'якшують покарання підсудній ОСОБА_1.
Обставин ,що обтяжують покарання підсудній ОСОБА_1 судом не встановлено.
Разом з тим суд враховує особу підсудної ОСОБА_1, що судиться вперше , одружений ,пенсіонерка , по місцю проживання характеризується позитивно .
З врахуванням наведених всіх вище обставин в їх сукупності, враховуючи особу підсудної ОСОБА_1, що внаслідок скоєних злочинів тяжких наслідків не наступило , суд приходить до висновку, що виправлення та перевиховання підсудної можливе без ізоляції її від суспільства і їй слід призначити покарання з випробувальним терміном , тобто з застосуванням ст.75 КК України .
Керуючись ст. 323, 324 КПК України суд,
З А С У Д И В
ОСОБА_1 визнати винною за ст.ст.355 ч.3 , 357ч.3 КК України та призначити покарання : за ст.355ч.3 КК України – 4 ( чотири ) роки позбавлення волі , за ст.357ч.3 КК України - 850 грн. штрафу .
На підставі ст.70 КК України засудженій ОСОБА_1 шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим остаточно призначити покарання – 4( чотири) роки позбавлення волі .
На підставі ст.75 КК України засуджену ОСОБА_1 звільнити від відбуття призначеного покарання, якщо вона протягом 1(одного ) року іспитового строку не вчинить нового злочину та виконає всі покладені на неї обов"язки.
Зобов"язати засуджену ОСОБА_1 періодично з"являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи.
Міру запобіжного заходу ОСОБА_1 - підписку про невиїзд залишити без змін до вступу вироку в законну силу .
На вирок може бути подана апеляція до апеляційного суду Львівської області протягом 15 діб з часу його оголошення .
СУДДЯ МЕЛЕШКО С.І.
Ў