№ 2-4559/09
Р І Ш Е Н НЯ
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 листопада 2009 року м. Запоріжжя
Шевченківський районний суд м. Запоріжжя у складі
головуючого судді Тютюник М.С.,
при секретарі Андрос М.О.,
за участю сторін, розглянувши у попередньому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернулась до суду із позовом про розірвання шлюбу з ОСОБА_2, в якому зазначає, що вона з 17.08.1996 року перебуває у шлюбі з відповідачем. Шлюб зареєстрований відділом РАЦС Шевченківської районної адміністрації м. Запоріжжя, актовий запис № 376. Від шлюбу мають неповнолітню дитину –ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. З вересня 2009 року вона з відповідачем проживають окремо, шлюбні стосунки фактично припинені через непорозуміння в родині, різні погляди на життя, подальше збереження шлюбу позивач вважає неможливим.
Позивачка в попередньому судовому засіданні на позові наполягає, просить розірвати шлюб, зазначає про неможливість примирення у зв’язку з втратою до відповідача почуття поваги та любові.
Відповідач позов визнав, вважає, що збереження сім’ї не можливе.
Вивчивши усі надані письмові докази та пояснення сторін, у сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню на підставі встановлених фактичних обставин справи та відповідних їм правовідносин. Так, відповідно до свідоцтва (а.с.5) – шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_4 було укладено 17.08.1996 року, про що відділом РАЦС Шевченківської районної адміністрації м. Запоріжжя зроблено актовий запис № 376. Після шлюбу дружині присвоєно прізвище ОСОБА_2. Наявність у подружжя неповнолітньої дитини підтверджується свідоцтвом про народження (а.с.6). Згідно ст. 110 Сімейного кодексу України позов про розірвання шлюбу може бути пред’явлено одним із подружжя. Згідно ст. 112 Сімейного кодексу України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя та збереження шлюбу суперечило б інтересом одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення. Судом встановлено, що шлюб у сторін перший, сумісного господарства сторони не ведуть, проживають окремо, подальше спільне життя та збереження шлюбу між сторонами неможливе та суперечить їх інтересам, припинення шлюбних відносин між сторонами відбулось за взаємною згодою. Державне мито при реєстрації в органах РАЦС покласти на відповідача. Керуючись ст.ст. 88,130,174,208,209,212-215 ЦПК України, ст.ст. 110,112 Сімейного кодексу України, -
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу - задовольнити.
Розірвати шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_1, укладений 17.08.1996 року відділом РАЦС Шевченківської районної адміністрації м. Запоріжжя, актовий запис № 376.
Витрати по оплаті за оформлення розірвання шлюбу в органах РАЦС у сумі 17 грн покласти на ОСОБА_2.
ОСОБА_1 від сплати судових витрат звільнити.
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Запорізької області через Шевченківський районний суд м. Запоріжжя шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня його проголошення та поданням апеляційної скарги на рішення суду протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, з подачею копії скарги до апеляційного суду або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя М.С. Тютюник