Судове рішення #6651126

Справа №2о-48/09  

Р І Ш Е Н Н Я  

ІМ’ЯМ УКРАЇНИ  

9 листопада 2009 року     Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області  

в складі головуючого судді – Ціцак О.В.  

секретаря – Головей Н.В.  

заявника ОСОБА_1  

третьої особи ОСОБА_2А  

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Ужгороді справу за заявою ОСОБА_1 до заінтересованої особи ОСОБА_3 про встановлення факту родинних зв’язків та батьківства, -  

ВСТАНОВИВ:  


Заявниця звернулась до суду, з заявою про встановлення факту родинних зв’язків та визнання ОСОБА_4 батьком її дитини ОСОБА_5. Свою заяву мотивує тим, що в 1999 році вона познайомилась з ОСОБА_4 з того часу вони почали зустрічатись та в них виявилось багато спільного. Він завжди цікавився її справами, навчанням та морально її підтримував. Наприкінці 2003 року вони почали зустрічатись частіше, та їхні стосунки стали вже не тільки дружніми. У 2006 році вони почали вести розмови про необхідність офіційно зареєструвати їхні стосунки та народити доньку. Також в цьому році по туристичній путівці вони подорожували до Єгипту. Після їхнього спільного відпочинку вона завагітніла, але в неї стався викидень. В 2007 році вони також запланували спільний відпочинок, але змушені були відкласти, так як, вона знову завагітніла.  

Посилаючись на обставини викладені в заяві заявниця просить суд визнати   ОСОБА_4 батьком її дитини ОСОБА_5.  

Представник третьої особи в судовому засіданні проти задоволення заяви не заперечив.  

Заслухавши пояснення сторін, що брали участь у справі, дослідивши матеріали справи, суд приходить до переконання, що заява обґрунтована і підлягає до задоволення з наступних підстав: у   1999 році ОСОБА_1 познайомилась з ОСОБА_4. У 2006 році вони почали вести розмови про необхідність офіційно зареєструвати їхні стосунки та народити доньку. Також в цьому році по туристичній путівці вони подорожували до Єгипту. Після їхнього спільного відпочинку вона завагітніла, але в неї стався викидень, що підтверджується записом в індивідуальній медичній картці. В 2007 році вони також запланували спільний відпочинок, але змушені були відкласти, так як, ОСОБА_1 знову завагітніла, з 03.07.2007 року вона стала на облік у жіночу консультацію, де в індивідуальній картці №530 в розділі ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 записаний, як батько, також у медичній картці зроблено запис про їхнє спальне проживання.  

У відповідності до ч.2 ст. 128 СК України, підставою для визнання батьківства є будь-які відомості зібрані відповідно до ЦПК України, отже запис у індивідуальній картці є письмовим доказом батьківства.  

Під час вагітності ОСОБА_4 постійно цікавився перебігом вагітності безпосередньо в лікаря ОСОБА_6, оскільки існувала загроза зриву вагітності. Тобто ОСОБА_4 фактично визнав своє батьківство під час вагітності, що в свою чергу є доказом для встановлення батьківства в судовому порядку, про що зазначено у Постанові Пленуму Верховного суду України №3 від 15.05.2006 року «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів».  

Ухвалою Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 02.07.2009 р. було призначено судово-генетичну експертизу для встановлення батьківства стосовно ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2.  

Згідно висновку даної судово-генетичної експертизи, батьком ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2 є ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1  

Отже, судом достовірно встановлено, що батьком ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2 є ОСОБА_4.  

На підставі наведеного та керуючись ст. 128, 135 СК України, ст. ст. 4, 5, 14, 60, 79, 81, 208, 209, 212-215, 218, 294 ЦПК України, суд,  


ВИРІШИВ:  


Заяву ОСОБА_1 –   з а д о в о л ь н и т и.    


Встановити, що   ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1   є батьком дитини ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2.  


Зобов’язати Ужгородський міський відділ актів реєстрації цивільного стану Ужгородського міського управління юстиції Закарпатської області внести зміни в актовий запис про народження ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2 де батьком зазначити ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1.  


Рішення може бути оскаржено в апеляційний суд Закарпатської області протягом 20 днів після надання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження рішення може бути подана протягом десяти днів з дня його проголошення.  



Суддя:                                                                                              Ціцак О.В.  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація