Судове рішення #66510666


Харківський окружний адміністративний суд 61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

24 листопада 2011 р.                                                                                 № 2-а- 15409/11/2070


                                                                                Харківський окружний адміністративний суд


у складі: головуючого – судді Присяжнюк О.В.,

за участю секретаря судового засідання Крайник Т.О.,


          за участю: представника позивача –ОСОБА_1, відповідача - Фасіпе ОСОБА_2, перекладача –ОСОБА_3,


розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Харкові справу за адміністративним позовом Московського РВ ХМУ ГУМВС України в Харківській області до громадянки ОСОБА_4 Фасіпе ОСОБА_2 (FASIPE OLUWAKEMI ESTER) про затримання та видворення в примусовому порядку, -


В С Т А Н О В И В:


Московський РВ ХМУ ГУМВС України в Харківській області звернулося до суду з адміністративним позовом до громадянки ОСОБА_4 Фасіпе ОСОБА_2 про затримання та видворення в примусовому порядку громадянину ОСОБА_4 Фасіпе ОСОБА_2 (FASIPE OLUWAKEMI ESTER), ІНФОРМАЦІЯ_1 з території України, обґрунтовуючи свої позовні вимоги наступним.

08 листопада 2011 р. співробітниками СГРФО Московського РВ ХМУ ГУМВС України в Харківській області при перевірці ринку концерну «Авек» була виявлена громадянка ОСОБА_4 Фасіпе ОСОБА_2 (FASIPE OLUWAKEMI ESTER) ІНФОРМАЦІЯ_1, яка нелегально знаходилась на території України.

В ході перевірки було встановлено, що відповідачка на територію України прибула 05 грудня 2010 р. через КПП «Львів» з метою навчання на запрошення Тернопільського державного медичного університету. Термін перебування відповідачки було продовжено до 10 вересня 2011 р.

Наказом № 86 від 18 квітня 2011 р. відповідачам була відрахована з числа студентів Тернопільського державного медичного університету за порушення навчальної дисципліни і правил внутрішнього розпорядку вищого навчального закладу.

22 квітня 2011 р. СГРФО Тернопільського МВ УМВС України у Тернопільській області було прийнято рішення про скорочення терміну перебування в Україні відповідачки.

26 липня 2011 р. СГРФО Тернопільського МВ УМВС України у Тернопільській області було прийняте рішення про видворення відповідачки з території України з забороною в’їзду на 1 рік та обмежено термін перебування до 31 липня 2011 р.

Відповідачка після визначеного зазначеним рішенням терміну відповідачка територію України не покинула.

11 листопада 2011 р. Московським районним судом м. Харкова було винесено постанову про притягнення до адміністративної відповідальності відповідачки згідно ч. 1 ст. 203 КУпАП України.

До теперішнього часу відповідач по справі проживає в м. Харкові без реєстрації та ухиляється від виїзду з території України, чим порушує ст. 32 Закону України «Про правила в’їзду в Україну іноземних громадян, їх виїзду з України та транзитного проїзду через її територію».

У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги та просив задовольнити їх у повному обсязі.

У судовому засіданні відповідач проти задоволення адміністративного позову не заперечував.

Суд, вислухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі, дослідивши матеріали справи, встановив наступні обставини.

Фасіпе ОСОБА_2 (FASIPE OLUWAKEMI ESTER), ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянка ОСОБА_4, паспортний документ А 02242546, прибула на територію України прибула 05 грудня 2010 р. через КПП «Львів»з метою навчання на запрошення Тернопільського державного медичного університету. Термін перебування відповідачки було продовжено до 10 вересня 2011 р.

Наказом № 86 від 18 квітня 2011 р. відповідачам була відрахована з числа студентів Тернопільського державного медичного університету за порушення навчальної дисципліни і правил внутрішнього розпорядку вищого навчального закладу, що підтверджується рішенням СГРФО Тернопільського МВ УМВС України у Тернопільській області від 26 липня 2011 р.

Згідно пояснень відповідачки, вона знаходиться на території України нелегально, родичів на території України немає.

Відповідно до ч. 1 ст. 32 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», іноземець та особа без громадянства, які вчинили злочин або адміністративне правопорушення, після відбуття призначеного йому покарання чи виконання адміністративного стягнення може бути видворений за межі України. Рішення про видворення його за межі України після відбуття ним покарання чи виконання адміністративного стягнення приймається органом внутрішніх справ за місцем його перебування.

Відповідно до ч. 5 ст. 32 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», затримання і примусове видворення з України іноземця може бути здійснене органом внутрішніх справи чи органом охорони державного кордону тільки на підставі постанови адміністративного суду, яка приймається судом, якщо іноземець ухиляється від виїзду після прийняття рішення про видворення або є обґрунтовані підстави вважати, що він буде ухилятися від виїзду.

Згідно до п. 44 Постанови КМУ «Про правила в’їзду в Україну іноземних громадян, їх виїзду з України та транзитного проїзду через її територію»№ 1074 від 29 грудня 1995 р. та ч. 3 ст. 32 Закону України № 3929-ХІІ від 04 лютого 1994 р., іноземець та особа без громадянства зобов'язані покинути територію України у строк, зазначений у рішенні про видворення.

22 квітня 2011 р. СГРФО Тернопільського МВ УМВС України у Тернопільській області було прийнято рішення про скорочення терміну перебування в Україні відповідачки.

26 липня 2011 р. СГРФО Тернопільського МВ УМВС України у Тернопільській області було прийняте рішення про видворення відповідачки з території України з забороною в’їзду на 1 рік та обмежено термін перебування до 31 липня 2011 р.

Відповідачка після визначеного зазначеним рішенням терміну відповідачка територію України не покинула.

11 листопада 2011 р. Московським районним судом м. Харкова було винесено постанову про притягнення до адміністративної відповідальності відповідачки згідно ч. 1 ст. 203 КУпАП України.

Відповідно до ч. 5 ст. 32 Закону України № 3929-ХІІ від 04 лютого 1994 р., орган внутрішніх справ чи орган охорони державного кордону можуть затримати і примусово видворити з України іноземця або особу без громадянства тільки на підставі постанови адміністративного суду.

За таких обставин суд приходить до висновку, що позовні вимоги щодо примусового видворення відповідача за межи України є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Таким чином, із врахуванням вищевикладеного, суд приходить до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволення, оскільки відповідач повинен був покинути територію України до 31 липня 2011 р., згідно рішення від 26 липня 2011 р. СГРФО Тернопільського МВ УМВС України у Тернопільській області, суд вважає суд вважає за необхідне звернути постанову суду щодо його примусового видворення до негайного виконання, згідно п. 3 ч. 2 ст. 256 КАС України.

На підставі вищевикладеного та керуючись Законом України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства»№ 3929-ХІІ від 04 лютого 1994 р., Постановою КМУ «Про правила в’їзду в Україну іноземних громадян, їх виїзду з України та транзитного проїзду через її територію»№ 1074 від 29 грудня 1995 р., ст.ст. 4, 8, 11, 94, 104, 136, 159, 160-162, 183 – 5 КАС України КАС України, суд -


П О С Т А Н О В И В:


Адміністративний позов Московського РВ ХМУ ГУМВС України в Харківській області до громадянки ОСОБА_4 Фасіпе ОСОБА_2 (FASIPE OLUWAKEMI ESTER) про затримання та видворення в примусовому порядку, - задовольнити.

Затримати та видворити в примусовому порядку з території України громадянку ОСОБА_4 Фасіпе ОСОБА_2 (FASIPE OLUWAKEMI ESTER), ІНФОРМАЦІЯ_1.

Звернути постанову про затримання громадянки ОСОБА_4 Фасіпе ОСОБА_2 (FASIPE OLUWAKEMI ESTER) до негайного виконання.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в п’ятиденний строк з дня її проголошення та з дня отримання копії постанови, у разі проголошення постанови суду, яка містить вступну та резолютивну частини, а також прийняття постанови у письмовому провадженні.

          Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі апеляційної скарги.

Постанову в повному обсязі виготовлено 24 листопада 2011 р.




Суддя                                                    О.В. Присяжнюк


                                        

                              

          


          


          







                                                  


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація