Категорія 2.11.17
ПОСТАНОВА
Іменем України
10 листопада 2009 року справа № 2а-25434/09/1270
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Судді: Ірметової О.В.
при секретарі: Бондарі Є.М.
за участю сторін:
представника позивача Палєєва С.В.,
представника відповідача П'ятницького В.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали адміністративної справи за адміністративним позовом Приватного підприємства „Ком-пас" до об'єднаної Державної податкової інспекції у м. Краснодон Луганської області про визнання бездіяльності протиправною, -
ВСТАНОВИВ:
27 серпня 2009 року до суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до об'єднаної Державної податкової інспекції у м. Краснодон Луганської області про визнання бездіяльності протиправною, зобов’язати відповідача провести перевірку, стягнення моральної шкоди .
В обґрунтування свого позову позивач зазначив, що їм, як засновником та головою ліквідаційної комісії ПП „Ком-пас” 12 червня 2009 року було надано листа до Краснодонської ОДПІ в Луганській області на ім’я начальника з проханням про прискорення проведення перевірки ПП «Ком-пас», необхідної для закінчення процесу ліквідації підприємства, у якому позивач зазначив прохання про надання письмової відповіді щодо початку проведення перевірки. Також позивач зазначає, що відповіді на зазначений лист він не отримував, відділ аудиту Краснодонської ОДПІ більше трьох місяців не проводив перевірку, у зв’язку з чим Краснодонською ОДПІ було порушено положення Закону України «Про звернення громадян» та позивач змушений був звернутись до суду з вимогами про визнання бездіяльності протиправною, зобов’язати провести перевірку та стягнути з відповідача моральну шкоду у розмірі 1000 грн.
Заявою від 10.09.2009 року позивач відмовився від частини позовних вимог, а саме відмовився від відшкодування моральної шкоди у розмірі 1000 грн.
28 жовтня 2009 року представником позивача було надано заяву, у якій він відмовився від частини позовних вимог щодо зобов’язання Краснодонської ОДПІ проведення перевірки, оскільки відповідачем після подання позову було здійснено перевірку.
Ухвалою суду від 10 листопада 2009 року було замінено первинного позивача – ОСОБА_1 на належного позивача – приватне підприємство «Ком-пас».
Представник відповідача в судовому засіданні не визнав позовні вимоги, просив суд відмовити в їх задоволенні, зазначив, що пунктом 8.2 Порядку обліку платників податків, зборів (обов'язкових платежів), затвердженого наказ ДПА України №80 від 19.02.1998 року передбачено, що у зв'язку з проведенням реорганізації чи ліквідації юридичної особи органом державної податкової служби приймається рішення про проведення позапланової виїзної перевірки платника податків, який перебуває на обліку в такому органі.
Позивачем до Краснодонської ОДПІ 11.03.09 р. було направлено заяву за формою 8-ОПП, відповідно до якої працівниками ОДПІ були проведені заходи по отриманню інформації від структурних підрозділів необхідної для початку проведення позапланової виїзної перевірки платника.
Так після отримання всіх відповідей від структурних підрозділів Краснодонської ОДПІ було затверджено наказ №264 від 13.10.09р про затвердження складу бригади по перевірці ПП «Ком-пас». Зазначеною перевіркою порушень з боку позивача не встановлено та довідку вручено особисто ОСОБА_1 На підставі цього відповідач просив відмовити в задоволенні позову.
Суд, вислухавши пояснення представника позивача, представника відповідача, вивчивши матеріали справи та дослідивши докази, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що позивач – приватне підприємство «Ком-пас» відповідно до статутних документів є юридичною особою та зареєстровано у Краснодонській об’єднаній державній податковій інспекції Луганської області як платник платником податків, про що не заперечував представник відповідача.
Відповідно до рішення ПП «Ком-пас» від 20.01.2009 року за №1, за підписом директора підприємства ОСОБА_1, призначеного відповідно до наказу від 01.04.2008 року, у зв’язку з відсутністю можливості займатися прибутковою підприємницькою діяльністю протягом останнього року і відсутністю перспектив такої діяльності було вирішено припинити діяльність ПП «Ком-пас» шляхом ліквідації.
Листом від 12.06.2009 року голова ліквідаційної комісії ПП „Ком-пас” повідомив відповідача про ліквідацію підприємства та просив прискорити проведення перевірки підприємства у зв’язку з його ліквідацією.
Представник відповідача не заперечував проти того, що даний лист надійшов до ОДПІ у м. Красний Луч.
Судом також встановлено, що відповідно до наказу об'єднаної Державної податкової інспекції у м. Краснодон від 13.10.2009 року за №264 було затверджено склад бригади для проведення позапланової невиїзної перевірки ПП «Ком-пас» з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.10.2006 року по 30.09.2009 року.
Згідно довідки про результати позапланової невиїзної перевірки ПП «Ком-Пас» з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.10.2006 року по 30.09.2009 року судом встановлено, що зазначена перевірка проводилась Краснодонською об’єднаною державною податковою інспекцією з 13.10.2009 року по 14.10.2009 року. Порушень з боку позивача не встановлено.
Відповідно до п. 8.2. наказу ДПА України №80 від 19.02.1998 року «Про затвердження Порядку обліку платників податків, зборів (обов'язкових платежів)» у зв'язку з проведенням реорганізації чи ліквідації юридичної особи органом державної податкової служби приймається рішення про проведення позапланової виїзної перевірки платника податків, який перебуває на обліку в такому органі, у разі одержання хоча б одного з таких документів (відомостей):
- заяви за формою N 8-ОПП (додаток 8) від платника податків;
- відомостей державного реєстратора про внесення до Єдиного державного реєстру запису про рішення засновників (учасників) юридичної особи, уповноваженого ними органу про реорганізацію чи ліквідацію юридичної особи; відомостей з Єдиного державного реєстру чи ЄДРПОУ, повідомлення органу державної реєстрації про закриття відокремленого підрозділу;
- судових рішень або відомостей з Єдиного державного реєстру, іншої інформації щодо прийняття судом рішень про порушення провадження у справі про банкрутство чи визнання банкрутом платника податків, порушення справи або прийняття рішення судом про припинення юридичної особи, визнання недійсною державної реєстрації чи установчих документів платника податків, зміну мети установи, реорганізацію платника податків.
Призначається перевірка, яку відповідні підрозділи розпочинають протягом місяця після одержання того документа, що надійшов до органу державної податкової служби першим.
Відповідно до матеріалів справи вбачається, що п озивач звертався з заявою до об'єднаної Державної податкової інспекції у м. Краснодон 11.03.09 р. про проведення позапланової виїзної перевірки платника податків у зв’язку з його ліквідацією, про що не заперечує відповідач. Повторним листом від 12.06.2009 року голова ліквідаційної комісії ПП „Ком-пас” просив прискорити проведення перевірки підприємства у зв’язку з його ліквідацією
Таким чином, з огляду на зазначене, суд вважає, що відповідачем - об'єднаної Державної податкової інспекції у м. Краснодон в Луганській області було порушено термін проведення перевірки позивача, встановлений положенням п. 8.2. наказу ДПА України №80 від 19.02.1998 року «Про затвердження Порядку обліку платників податків, зборів (обов'язкових платежів)», у зв'язку з проведенням ліквідації юридичної особи – ПП «Ком-Пас».
Приймаючи до уваги те, що матеріалами справи підтверджено правомірність вимог позивача щодо визнання бездіяльності об'єднаної Державної податкової інспекції у м. Краснодон Луганської області протиправною, змінені позовні вимоги вважаються обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 17, 87, 89, 94, 98, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги Приватного підприємства „Ком-пас" до об'єднаної Державної податкової інспекції у м. Краснодон Луганської області про визнання бездіяльності протиправною задовольнити в повному обсязі.
Визнати бездіяльність об'єднаної Державної податкової інспекції у м. Краснодон Луганської області щодо порушення строку виконання перевірки Приватного підприємства „Ком-пас" протиправною.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу — з дня складення в повному обсязі, і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови викладено та підписано 15 листопада 2009 року.
СУДДЯ О.В.Ірметова