Справа № 2-213/03
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"17" червня 2003 р.
Коростенський районний суд Житомирської області
в складі: головуючого судді Лешко С.М.
при секретарі Подвисоцькій Т.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Коростені справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до ОСОБА_2 сільради про встановлення факту належності заповіту, факту родинних стосунків, факту прийняття спадщини та визнання права власності на спадщину,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 і ОСОБА_2 звернулись у суд з даним позовом і мотивували його тим, що 16.08.2000 р. померла їх мати ОСОБА_3, після смерті якої відкрилась спадщина на майно у вигляді жилого будинку №46 по вул. Радянська в с. Краснопіль Коростенського району, приватизованої земельної ділянки коло будинку розміром 0,5519 га, та грошового вкладу на рахунку №039778 в ощадному Банку, яку ОСОБА_3 частково заповідала їм.
Однак в заповіті, посвідченому секретарем Вигівської сільради 28.02.98 р., прізвище одного із спадкоємців записано ОСОБА_3, хоча в дійсності його прізвище - ОСОБА_1. Крім того, в свідоцтві про народження обох спадкоємців прізвище матері записано Виговська і Виговская, що позбавляє можливості оформити спадкові права в нотаріальній конторі.
Після смерті матері вони, як спадкоємці, зробили в будинку поточний ремонт, частину речей померлої забрали у своє користування, мають на руках ощадну книжку померлої, що свідчить про фактичне прийняття спадщини.
В судовому засідання ОСОБА_1 і ОСОБА_1 свої позовні вимоги підтримали, посилаючись на викладені в позовній заяві обставини, просили позов задоволити.
Відповідач в судове засідання не з’явився, хоча про час і місце слухання справи був повідомлений судовою повісткою.
Вислухавши пояснення позивачів, свідків, вивчивши матеріали справи у їх сукупності і давши їм оцінку суд приходить до висновку про необхідність задоволення позову.
Так, свідки ОСОБА_4 і ОСОБА_5 підтвердили вказані позивачами факти щодо родинних стосунків і прийняття спадщини.
Представлені суду письмові докази вказують на те, що в заповіті і в свідоцтвах про народження прізвище має розбіжності через неправильний переклад прізвища з російської мови на українську.
Знайшов у суді своє підтвердження і факт прийняття позивачами спадщини.
Встановлення даних фактів має для позивачів юридичне значення, оскільки від їх встановлення залежить оформлення спадкових справ.
Оскільки інших спадкоємців, які б прийняли спадщину і претендували на неї судом не встановлено, то спадкове майно позивачам належить в рівних долях.
Керуючись ст.ст. 15,30,62, 203, 273 ЦПК України, ст..ст.524-527, 529, 534, 548, 549 ЦК України, суд, -
РІШИВ:
Позов задоволити.
Встановити факт належності ОСОБА_1 заповіту, посвідченого 28.02.1998 р. за № 6 секретарем Вигівської сільради від імені ОСОБА_3 на ім’я ОСОБА_6 і ОСОБА_2.
Встановити, що ОСОБА_1 і ОСОБА_2 являються синами ОСОБА_3, померлої 16.08.2000 р. і встановити факт прийняття ними спадщини після смерті матері.
Визнати за ОСОБА_1 і ОСОБА_2 право власності на спадкове майно в рівних долях, тобто по ? кожному, а саме:
на будинок №46 по вул. Радянській в с. Краснопіль Коростенського району, що належав померлій на підставі свідоцтва № 177 про право власності на житловий будинок;
-на земельну ділянку площею 0,5519 га, що належала померлій на підставі Державного акту на право приватної власності на землю № 28 від 29.03.2003 р.;
-на грошовий вклад, що зберігається на рахунку №039778 Коростенського відділення Ощадбаку № 281.
Позивачів звільнити від сплати держмита, як потерпілих від Чорнобильської катастрофи.
Рішення може бути оскаржене в Житомирський апеляційний суд через Коростенський районний суд протягом місяця, починаючи з наступного дня, після його проголошення.
Суддя: