Справа № 2а-2972/09
П О С Т А Н О В А
І м е н е м У к р а ї н и
28 жовтня 2009 року місто Шахтарськ
Шахтарський міськрайонний суд Донецької області у складі:
головуючого судді Кобаль М.І.
при секретарі Коваленко О.Л.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІДПС ВДАІ з обслуговування адміністративної території м.Шахтарська при УДАІ ГУМВС України в Донецькій області ОСОБА_2 про визнання дій неправомірними, скасування постанови по справі про притягнення до адміністративної відповідальності,
ВСТАНОВИВ:
10 червня 2009 року позивач звернувся до суду з позовом до ІДПС ВДАІ з обслуговування адміністративної території м.Шахтарська при УДАІ ГУМВС України в Донецькій області ОСОБА_2 про визнанні дій неправомірними, скасування постанови по справі про притягнення до адміністративної відповідальності, мотивуючи свої вимоги наступним. 27.05.2009 року інспектором ДПС ВДАІ з обслуговування адміністративної території м.Шахтарська при УДАІ ГУМВС України в Донецькій області ОСОБА_2 винесено постанову АН №268554 по справі про адміністративне правопорушення, відповідно до якої на позивача накладений штраф в розмірі 255 грн. за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 КУпАП – «керував автомобілем, скоїв зупинку в зоні дії дорожнього знаку 3.34 «Зупинку заборонено»». Позивач вважає, що цей знак встановлений з порушенням вимог чинного законодавства, оскільки після завершення маневру повороту цього знаку не видно. Окрім цього, співробітниками ДПС порушені вимоги встановлені Інструкцією з діяльності підрозділів дорожньо-патрульної служби Державтоінспекції МВС України, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ № 1111 від 13.11.2006 року та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29 листопада 2006 року за № 1243/13117. Позивач просив постанову про притягнення його до адміністративної відповідальності скасувати як незаконну.
Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив їх задовольнити.
Відповідач в судовому засіданні позов не визнав, заперечував проти його задоволення.
Судом в межах заявлених позовних вимог і на підставі наданих особами, які брали участь у справі, доказів встановлено наступні обставини та визначені відповідно до них правовідносини.
27.05.2009р. відносно ОСОБА_1 винесено постанову АН №268554 по справі про адміністративне правопорушення, відповідно до змісту якої 27.05.2009 року об 10 25 год. у м.Шахтарськ по пров.Театральний керував автомобілем скоїв зупинку в зоні дії дорожнього знаку «Зупинку заборонено», чим допустив порушення пункту 8.4.в ПДР України. Відповідальність за вчинене передбачена ч. 1 ст. 122 КУпАП, на ОСОБА_1 накладене стягнення в розмірі 255 грн.
Статтею 7 Кодексу України про адміністративні правопорушення встановлює, що ніхто не може бути підданий заходу стягнення у зв’язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах та у порядку, встановлених законом.
Провадження по справах про адміністративні правопорушення здійснюється на підставі суворого дотримання законності.
При цьому, порядок дій, у такому разі, співробітників ДПС встановлюється Інструкцією з діяльності підрозділів дорожньо-патрульної служби Державтоінспекції МВС України, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ № 1111 від 13.11.2006 року та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29 листопада 2006 року за № 1243/13117.
Так п.п. 12.7.4 Інструкції серед основних методів несення служби визначає «Втручання при правопорушеннях», що полягає в обов’язковому реагуванні на дії громадян з метою запобігання правопорушенням та їх припинення, застосування до порушників установлених заходів впливу. Передбачено також, що при виявлення порушення, працівник ДПС повинен здійснити зупинку транспортного засобу та скласти протокол.
Не виконання працівником ДПС визначених законодавством обов’язків, призвело до порушень прав позивача. В свої чергу п. 22.7 Інструкції визначено, що при складанні протоколу працівник ДПС зобов’язаний роз’яснити особі її права, передбачені Кодексом про адміністративні правопорушення, чого звісно здійснено не було.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти тільки на підставі, в межах повноважень та способом, які передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України суд може прийняти постанову про визнання протиправними рішень суб’єктів владних повноважень чи окремих його положень і про скасування або визнання не чинним рішень. Крім того, суд може прийняти іншу постанову, яка б гарантувала дотримання і захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Викладене дає суду підставу вважати, що постанова по адміністративній справі складено безпідставно та з істотними порушеннями вимог чинного законодавства.
Незаконність дій суб’єкту владних повноважень полягає у прийнятті посадовою особою, яким є інспектор, необґрунтованого рішення про притягнення позивача до адміністративної відповідальності.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 158, 159, 160, 162 КАС України, суд –
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до ІДПС ВДАІ з обслуговування адміністративної території м.Шахтарська при УДАІ ГУМВС України в Донецькій області ОСОБА_2 про визнання дій неправомірними, скасування постанови по справі про притягнення до адміністративної відповідальності задовольнити.
Постанову АН № 268554 по справі про адміністративне правопорушення від 27.05.2009 року, винесену ІДПС ВДАІ з обслуговування адміністративної території м.Шахтарська при УДАІ ГУМВС України в Донецькій області ОСОБА_2 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 122 КУпАП, скасувати.
Провадження по даній справі закрити.
Постанова може бути оскаржена в установленому законодавством порядку на протязі 20 днів з дня подачі заяви про апеляційне оскарження, яка може бути подана на протязі 10 днів з дня проголошення постанови.
Суддя М.І. Кобаль.