Судове рішення #66402352

Харківський окружний адміністративний суд 61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

< Текст >

13.07.2009 р.                                                                                 № 2-а- 38141/09/2070

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Курило Л.В.,

при секретарі - Сеник О.С.,

за участі: представника відповідача - ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Харківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Красноградського житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства про стягнення адміністративно-господарських санкцій,-


В С Т А Н О В И В:


          Позивач - Харківське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулося до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Красноградського житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства про стягнення заборгованості зі сплати адміністративно-господарських санкцій в сумі 23592,30 грн. В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив, що відповідно до ст. 19 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, встановлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця. Статтею 20 Закону встановлено обов’язок підприємств, установ, організацій у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, де середньо облікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим ст. 19 цього Закону, щороку сплачувати відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно – господарської санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю. Відповідно до ч.2 ст.20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи із 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь їх строк. Таким чином, за 2 робочих місця, призначених для працевлаштування інвалідів і не зайнятих інвалідами, відповідач до 16 04 2008 року повинен був самостійно сплатити адміністративно-господарські санкції у розмірі 23592,30 грн. Таким чином, загальна заборгованість відповідача складає – 23592,30 грн.

В судове засідання представник позивача не з'явилася, в надісланій до суду заяві просила розгляд справи проводити за її відсутності.

Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечувала в повному обсязі та просила суд відмовити в задоволенні позовних вимог.

Вислухавши пояснення представника відповідача, дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.

Судом встановлено, що Красноградське житлове ремонтно-експлуатаційне підприємство зареєстроване у відділенні Фонду соціального захисту інвалідів 07.02.2008 року за №17/54.

Статтею 19 Закону України “ Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” встановлений норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньо облікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 чоловік - у кількості одного робочого місця.

Відповідно до форми 10-ПІ “ Звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів” за 2008 рік середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу підприємства у 2008 році становила 104 особи, тобто, норматив для працевлаштування інвалідів складав чотири робочих місця.

Як вбачається із звіту по формі № 10- ПІ, наданого відповідачем, у 2008 році на підприємстві були працевлаштовані два інваліди та в період з січня по червень 2008 року працював один інвалід.

Пунктом 5 “Положення про робоче місце інваліда, про порядок працевлаштування інвалідів” затвердженого постановою КМ України від 03 05 1995 року № 314 підприємства розробляють заходи щодо створення робочих місць для інвалідів, включають їх до колективного договору, інформують центр зайнятості, місцеві органи соціального захисту населення та відділення Фонду соціального захисту інвалідів про створення (пристосування) робочих місць для працевлаштування інвалідів.

Таким чином, всупереч викладеним вимогам Положення , відповідач не виконав обов’язок щодо своєчасного інформування державної служби зайнятості про готовність прийняти інвалідів на певні посади.

Згідно ст. 18-1 Закону України “ Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” державна служба зайнятості здійснює пошук підходящої роботи відповідно до рекомендацій МСЕК, наявних у інваліда кваліфікації та знань, з урахуванням його побажань.

Згідно листа Красноградського районного центру зайнятості Харківської області від 23.04.2009р. №632/01-10 Красноградське житлове ремонтно-експлуатаційне підприємство не повідомляло службу зайнятості по формі 3-ПН "Звіт про наявність вільних робочих місць" про вакантні робочі місця для інвалідів.

Так, звіти про наявність вакансій по формі №3-ПН, відповідачем надавались до Красноградського районного центру зайнятості 28.03.2008р., 04.04.2008р., 28.06.2008р., 01.09.2008р.

Отже, відповідачем не виконано норматив двох робочих місць по працевлаштуванню інвалідів.

Суд вважає, що саме з вини відповідача, який своєчасно не повідомив Красноградський районний центр зайнятості про наявність вакансій для інвалідів, інваліди не були направлені для працевлаштування до Красноградського житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства у 2008 році.

Статтею 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» встановлено обов’язок підприємств, установ, організацій у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньо облікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим ст. 19 цього Закону, щороку сплачувати відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно – господарської санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно - господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю. Порушення термінів сплати адміністративно – господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати нарахованої на повну суму недоїмки за весь період її строк.

Враховуючи те, що кожна особа повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, суд вважає, що відповідач не надав до суду доказів, які спростовують вимоги адміністративного позову.

За таких обставин суд знаходить позов щодо стягнення з відповідача адміністративно - господарської санкції за незайняті робочі місця, призначені для працевлаштування інвалідів у 2008 році в сумі 23592,30 грн. обґрунтованим, доведеним і таким, що підлягає задоволенню.

Судові витрати необхідно віднести за рахунок Державного бюджету України.

З огляду на викладене, керуючись ст. 18-1, 19, 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”, п. 5 “Положення про робоче місце інваліда, про порядок працевлаштування інвалідів” затвердженого постановою КМ України від 03 05 1995 року № 314, ст. ст. 35, 160, 161, 162, 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -



П О С Т А Н О В И В:


Адміністративний позов Харківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Красноградського житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства про стягнення адміністративно-господарських санкцій - задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з Красноградського житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства (р/р 26005348376001 ХФ ЗАТ "Приватбанк", МФО 351533, код ЄДРПОУ 03355258) на користь Харківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (р/р 31219230700003, УДК Дзержинського району, ГУДКУ у Харківській області, МФО 851011, ЄДРПОУ 24134567) адміністративно-господарські санкції у розмірі 23592.30 грн. (двадцять три тисячі п'ятсот дев'яносто дві грн. 30 коп.)

Постанова може бути оскаржена в Харківський апеляційний адміністративний суд через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складення повної постанови та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови складено 17 07 2009 року.



Суддя                                                                       Курило Л.В.


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація