Судове рішення #6639339




КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

 

Справа №-22-а-39955/08                        Головуючий у 1-й інстанції Клочко О.В.                                                       Суддя доповідач Земляна Г.В.


У Х В А Л А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

             06 листопада  2009 року                                                                        м. Київ.


           Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Земляна Г.В., вирішуючи питання про прийняття апеляційної скарги ОСОБА_1 на постанову Придніпровського районого суду м.Черкаси від 14 жовтня 2008 року у справі за позовом ОСОБА_1 до управління Міністрерства внутрішніх справ України в Черкаській області про визнання наказу виконуючого обов’язки  начальника УМВС України в Черкаській області за № 278 о/с від 28.12.2007 року в частині звільнення з органів внутрішніх справ в запас Збройних Сил України недійсним,    

                                                 

В С Т А Н О В И В :

            Постановою Придніпровського районого суду м.Черкаси від 14 жовтня 2008 року у задоволені позову ОСОБА_1 до управління Міністрерства внутрішніх справ України в Черкаській області про визнання наказу в.о. начальника УМВС України в Черкаській області за № 278 о/с від 28.12.2007 року в частині звільнення з органів внутрішніх справ в запас Збройних Сил України за п.п.62,66,67 «Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ України» відмовлено.

Не погоджуючись з рішенням Придніпровського районого суду м.Черкаси від 14 жовтня 2008 року позивач ОСОБА_1. подав 14 жовтня 2008 року та 21 жовтня заяви про апеляційне оскарження вказаної постанови.  

В своїх апеляційній скарзі, яка надійшла на адресу суду 07 листопада 2008  року, позивач ОСОБА_1. просить постанову суду  першої інстанції скасувати та прийняти нове рішення про задоволеня його позовних вимог.

           Перевіривши апеляційну скаргу ОСОБА_1. вважаю, що вона не може бути прийнята до провадження та її слід повернути з наступних підстав.

         Згідно ч.3 ст.186 КАС України, заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу – з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

           Відповідно до ч.1 ст.102 Кодексу адміністративного судочинства України процесуальний строк може бути  поновлений судом за клопотанням особи, яка бере участь у справі у разі його пропущення  з поважних причин.

           Згідно матеріалів справи ОСОБА_1. був присутній при розгляді справи Придніпровським районим судом м.Черкаси 14 жовтня 2008 року і у той же день, згідно з розписки отримав  повний текст постанови суду і звернувся до суду із заявою про оскарження рішення суду.

При цьому Кодексом адміністративного судочинства України не передбачено подання двох заяв про апеляційне оскарження рішеня суду першої інстанції, тому судом береться до уваги тільки перша заява про апеляційне оскарження, яка подана до суду 14 жовтня 2008 року.

Крім того заяви про поновлення пропущеного строку апелянтом подано до суду не було, в апеляційній скарзі питання про поновлення строку на апеляційне оскарження постанови суду також не ставиться .

Таким чином, позивачем пропущено термін для надання апеляційної скарги на постанову суду без поважних причин.

Відповідно до пункту 23 постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України № 2 від 06 березня 2008 року «Про практику застосування адміністративними судами окремих положень Кодексу адміністративного судочинства України під час розгляду адміністративних справ» роз’яснено, що виходячи зі змісту частини шостої статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційні суди повинні мати на увазі, що суддя (одноособово) повертає апеляційну скаргу, подану після закінчення строку на її подання, якщо відсутня заява про поновлення такого строку.

         Отже, враховуючи вищенаведене, апеляційну скаргу ОСОБА_1. на постанову Придніпровського районого суду м.Черкаси від 14 жовтня 2008 року слід повернути, особі, яка  її подала.

         Особі, яка подала апеляційну скаргу слід роз’яснити, що повернення апеляційної скарги не перешкоджає повторно звернутися до суду із аналогічною скаргою при наявності заяви про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення суду з поважних причин.

        На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 7, 102, 160, 186, 189 Кодексу адміністративного судочинства України, п. 23 постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України № 2 від 06 березня 2008 року «Про практику застосування адміністративними судами окремих положень Кодексу адміністративного судочинства України під час розгляду адміністративних справ», суддя, -


У Х В А Л И В :

          Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Придніпровського районого суду м.Черкаси від 14 жовтня 2008 року – повернути  особі,  яка її подала .  

          Ухвала може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції відповідно до ст. 212 Кодексу адміністративного судочинства України.


                    Суддя

Київського апеляційного

адміністративного суду                                 Г.В. Земляна


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація