справа №176/3594/13-п
провадження №3/176/380/13
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 грудня 2013 р. Суддя Жовтоводського міського суду Дніпропетровської області Завізіон Т.В., розглянувши матеріали справи, яка надійшла від Жовтоводського МВ ГУМВС України в Дніпропетровській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, не працюючого, зареєстрованого та проживаючого: в ІНФОРМАЦІЯ_3,
- за ч. 1 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И Л А:
19 грудня 2013 року до Жовтоводського міського суду Дніпропетровської області надійшов адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 про вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.
Постановою судді від 26.09.2013 року зазначена вище справа відносно ОСОБА_1 поверталась до Жовтоводського МВ ГУМВС України в Дніпропетровській області для доопрацювання, у зв'язку з виявленими недоліками протоколу про адміністративне правопорушення, а саме: суть адміністративного правопорушення, зазначеного в протоколі, фактично не відповідає обставинам справи.
Посадовою особою Жовтоводського МВ ГУМВС України в Дніпропетровській області недоліки не усунуто, і повторно справа направлена до суду.
Ознайомившись із зазначеним матеріалом вважаю, що складений уповноваженою особою протокол не відповідає вимогам закону.
Згідно із ч.1 та 2 ст.254 КупАП про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженою на те посадовою особою. При цьому протокол про адміністративне правопорушення складається у двох екземплярах, один з яких під розписку вручається особі, яка притягується до адміністративної відповідальності.
У відповідності до ч.1 та ч.4 ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються, окрім іншого, місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення, нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення, інші відомості необхідні для вирішення справи.
Як свідчить протокол про адміністративне правопорушення від 29 червня 2013 року складений старшим дільничним Жовтоводського МВ ГУМВС України в Дніпропетровській області майором міліції ОСОБА_2 дане порушення полягає в тому, що: 21.06.2013 р. о 06 год. 00 хв. ОСОБА_1, знаходячись за адресою: пров. Запорізький, 14/7 в м. Жовті Води Дніпропетровської області здійснював насильницькі дії психологічного харакетру по відношенню до своєї матері ОСОБА_3, а саме, висловлювався на її адресу нецензурною лайкою, чим могла бути завдана шкода її психічному здоров’ю.
В той же час, із письмових пояснень потерпілої ОСОБА_3 вбачається, що її син ОСОБА_1, знаходячись в стані алкогольного сп’яніння, вчинив сімейну сварку, в ході якої не тільки виражався на її адресу нецензурною лайкою, а й штовхав її та бив, чим спричинив фізичний біль.
Посадовою особою Жовтоводського МВ ГУМВС України у Дніпропетровській області недоліки протоколу не усунуті, суть адміністративного правопорушення, зазначеного в протоколі, фактично не відповідає обставинам справи.
Крім того, протокол про адміністратвине правопорушення не містить об'єктивну сторону порушення.
За визначенням Закону України “Про попередження насильства в сім’ї”, який ухвалено Верховною Радою України в 2001 році, насильство в сім’ї - це будь – які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім’ї по відношенню до іншого члена сім’ї, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена сім’ї як людини та громадянина і наносять йому моральну шкоду, шкоду його фізичному чи психічному здоров’ю.
Психологічне насильство в сім’ї, як різновид домашнього насильства – це насильство, пов’язане з тиском одного члена сім’ї на психіку іншого через навмисні словесні образи або погрози, переслідування, залякування, які доводять постраждалого до стану емоційної невпевненості, втрати здатності захистити себе і можуть заподіяти шкоду психічному здоров’ю.
Таким чином, за умови, коли в протоколі про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.173-2 КУпАП не зазначені наслідки образливих висловлювань чи погроз на психіку потерпілого, зробити висновок про наявність ознак вище зазначеного правопорушення не виявляється можливим.
Відповідно до ч. 2 ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує, в тому числі, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Враховуючи, що протокол не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП він має бути повернутий для доопрацювання.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 254, 256, 278, 287 КУпАП, суддя,-
П О С Т А Н О В И Л А :
Адміністративний матеріал стосовно ОСОБА_1 про вчинення ним правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП повернути органу, що його склав без розгляду, для доопрацювання.
Постанова апеляційному оскарженню не підлягає.
Суддя