Судове рішення #663097
8/103/05-ЗН(07)

   

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

=======================================================================


УХВАЛА


"17" квітня 2007 р.                                                                             Справа №  8/103/05-ЗН(07)


За заявою МПП ВКФ “Владка”, м. Миколаїв, вул. Привольна, 87/1

До Миколаївська міська рада, м. Миколаїв

3-тя особа: ТОВ «Аннабела», м. Миколаїв, вул. Чигирина,165

Про перегляд рішення господарського суду Миколаївської області від 30.05.2005р. по справі №8/103 за нововиявленими обставинами



Суддя Смородінова О.Г.

ПРЕДСТАВНИКИ:

Від позивача: Карпенко М.І., за дорученням;

Від відповідача: не з’явився;

Від 3-ої особи: Вішал Л.В., за дорученням;

В судовому засіданні присутні:

СУТЬ СПОРУ:

Позивач (МПП ВКФ “Владка”) звернувся до суду  з заявою про перегляд рішення суду Миколаївської області від 30.05.2005р. по справі №8/103 за нововиявленими обставинами. Вказаним рішенням було відмовлено в задоволенні позову, яким позивач просив визнати недійсним рішення Миколаївської міської ради від 27.10.2004р. №24/23 та спонукати відповідача до укладення договору оренди земельної ділянки на 8 років, продовжити розробку проекту відведення додаткової земельної ділянки орієнтованою площею 300кв.м.

Рішення від 30.05.2005р. було залишено без змін Одеським апеляційним господарським судом України та Вищим адміністративним судом України (до якого за підвідомчістю була направлена справа Вищим господарським судом України).

Позов МПП ВКФ “Владка” було заявлено з посиланням на процесуальні норми Господарського процесуального кодексу України.

Відповідач в судове засідання представника не направив.

В судовому засіданні 3-тя особа вказала на те, що даний спір по суті підвідомчій розгляду судом за приписами Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до ст. 12 ГПК України  Господарським судам підвідомчі:

 1)  справи  у  спорах,  що  виникають  при  укладанні, зміні, розірванні  і виконанні господарських договорів, у тому числі щодо приватизації майна, та з інших підстав, крім:

    спорів про приватизації державного житлового фонду;

    спорів, що виникають при погодженні стандартів  та  технічних умов;

    спорів про  встановлення цін на продукцію (товари),  а також тарифів на послуги  (виконання  робіт),  якщо  ці  ціни  і  тарифи відповідно  до  законодавства не можуть бути встановлені за угодою сторін;

    спорів, що  виникають  із   публічно-правових   відносин   та віднесені   до   компетенції   Конституційного   Суду  України  та адміністративних судів;

    інших спорів, вирішення яких відповідно до законів України та міжнародних договорів України віднесено до відання інших органів;

    2) справи про банкрутство;

    3)   справи  за  заявами  органів  Антимонопольного  комітету України,  Рахункової  палати  з  питань,  віднесених законодавчими актами до їх компетенції;

    4)  справи,  що  виникають  з корпоративних відносин у спорах між господарським  товариством  та  його  учасником  (засновником, акціонером),  у  тому  числі  учасником,  який вибув,  а також між учасниками (засновниками, акціонерами) господарських товариств, що пов'язані  із створенням,  діяльністю,  управлінням та припиненням діяльності цього товариства, крім трудових спорів.

          Отже, за предметом спору цей спір непідвідомчій господарським судам. Вказаний спір повинен розглядатися за приписами Кодексу адміністративного судочинства України.

Згідно п4. ч.1 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративне  судочинство - діяльність адміністративних судів щодо розгляду і вирішення адміністративних справ у  порядку, встановленому цим Кодексом.

Прикінцевими та перехідними положеннями КАС України, а саме п.п. 5,6 передбачено, що до початку діяльності окружних та апеляційних адміністративних судів підсудні їм справи вирішують  у  першій  та апеляційній  інстанціях  відповідні місцеві та апеляційні загальні суди за правилами Кодексу адміністративного судочинства України. У місцевих    та   апеляційних   загальних   судах   запроваджується спеціалізація суддів з розгляду адміністративних справ.

              Після початку  діяльності  окружного  адміністративного  суду адміністративні  позови,  подані до відповідних місцевих загальних судів у справах,  що підсудні  окружному  адміністративному  суду, передаються цими судами до окружного адміністративного суду,  якщо провадження у справі ще не відкрито. Після початку діяльності апеляційного адміністративного  суду апеляційні   скарги   в   адміністративних   справах,   подані  до відповідних апеляційних загальних судів,  передаються цими  судами до    апеляційного   адміністративного   суду,   якщо   апеляційне провадження у справі ще не відкрито. Адміністративні справи,  провадження  в  яких  було  відкрито місцевими  та апеляційними загальними судами до початку діяльності відповідного адміністративного суду,  розглядаються і  вирішуються цими судами.

До    початку    діяльності    окружних   та   апеляційних адміністративних   судів   адміністративні   справи,    підвідомчі господарським  судам  відповідно  до Господарського процесуального кодексу України 1991 року,  вирішують  у  першій  та апеляційній    інстанціях   відповідні   місцеві   та   апеляційні господарські   суди   за   правилами   Кодексу   адміністративного судочинства України (абзац 1).

          Адміністративні справи,  провадження  в  яких  було  відкрито місцевими  та  апеляційними  господарськими  судами   до   початку діяльності  відповідного  адміністративного суду,  розглядаються і вирішуються цими судами відповідно до абзацу першого пункту 6.

Відповідно до ст. 80 ГПК України господарський суд припиняє провадження у справі, якщо спір не підлягає розгляду в господарських судах.

Розглянувши матеріали справи, господарський суд дійшов висновку про припинення провадження у справі, в зв’язку з тим, що даний спір підлягає розгляду судом за приписами Кодексу адміністративного судочинства України.

Керуючись ст. 80, ст. 86 ГПК України, суд –


УХВАЛИВ:


Провадження у справі припинити.


Суддя                                                                                               




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація