Судове рішення #6630330

                 Справа №4-1309/09р.


ПОСТАНОВА  

ІМЕНЕМ      УКРАЇНИ  


11 листопада 2009 року      Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області         в складі:

головуючого                Кунцьо С.В.

при секретарі                Музика О.М.

з участю прокурора            Ороновського С.І.,


розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду, в м. Тернополі скаргу ОСОБА_1 на постанову про відмову в порушенні кримінальної справи від 13 серпня 2009 року,-


В С Т А Н О В И В:  


Постановою ДІМ Тернопільського МВ УМВС України в Тернопільській області ОСОБА_2 від 13 серпня 2009 року відмовлено в порушенні кримінальної справи за заявою ОСОБА_1 за відсутністю складу злочину, передбаченого ст.122, 296 КК України.

ОСОБА_1 04 вересня 2009 року звернулася в суд із скаргою про скасування постанови ДІМ Тернопільського МВ УМВС України в Тернопільській області ОСОБА_2 від 13 серпня 2009 року, якою відмовлено в порушенні кримінальної справи за її заявою відносно ОСОБА_3  

В обґрунтування своєї скарги  скаржник зазначив, що відмова в порушенні кримінальної справи винесена передчасно без дослідження всіх обставин справи та отримання висновку про тяжкість отриманих тілесних ушкоджень, оскільки в результаті спричиненних їй травм вона перебуває на лікуванні 21 день і далі продовжує лікування, а тому вважає, що в діях винної особи є ознаки складу злочину передбаченого ч.1 ст.122 КК України.

У судове засіданні скаржниця  ОСОБА_1 не з’явилась, хоча про день та час слухання скарги була повідомлена належним чином.

Прокурор в судовому засіданні скаргу не визнав, просив суд відмовити в її задоволенні та суду пояснив, що постанова про відмову в порушенні кримінальної справи прийнята 13 серпня 2008 року ДІМ Тернопільського МВ УМВС України в Тернопільській області ОСОБА_2 у відповідності до вимог КПК України, а тому скарга задоволенню не підлягає.

Розглянувши матеріали скарги та матеріали перевірки, думку прокурора, суд приходить до переконання, що скарга підлягає до задоволення з наступних підстав.

Вивченням матеріалів, на підставі яких було прийнято рішення про відмову в порушенні кримінальної справи встановлено, що 11.08.2009 року ОСОБА_1  звернувся в Тернопільський МВ УМВС України в Тернопільській області з заявою в якій просить прийняти міри до її сина ОСОБА_3, який 11.08.2009 року за місцем проживання вчинив сварку під час якої наніс їй тілесні ушкодження.  

Перевіряючи подану заяву працівники Тернопільського МВ УМВС України в Тернопільській області прийшли до висновку, що факти викладені в заяві ОСОБА_1 не знайшли свого підтвердження та 13.08.2009 року їй було відмовлено в порушенні кримінальної справи.

Однак з вказаним висновком про відмову в  порушенні кримінальної справи суд погодитись не може, оскільки таке рішення прийнято всупереч вимогам ст. 99 КПК України на підставі поверхово, однобічно та неповно зібраних  матеріалів.

Згідно положень ст.97 КПК України відповідна перевірка здійснюється шляхом відібрання пояснень та витребування окремих документів.

Так постанова про відмову в порушенні кримінальної справи від 13.08.2009 року ґрунтується лише на поясненнях громадянина ОСОБА_3, який вказав, що 11.08.2009 року будь-якого конфлікту з матір’ю ОСОБА_1 він не вчиняв та тілесних ушкоджень їй не наносив.

При цьому орган дізнання взагалі не взяв до уваги пояснення самого скаржника ОСОБА_1, яка зазначила, що під час безпричинної сварки, яку розпочав її син ОСОБА_3, він зайшовши в її кімнату та раптово відштовхнув її, в результаті чого вона впала та вдарилась головою об ліжко, після чого піднявшись на ноги вона покинула квартиру.

Як вбачається з постанови про відмову в порушенні кримінальної справи проведеним опитуванням сусідів вищевказаної квартири свідків та очевидців даної події встановлено не було, хоча жодних пояснень у сусідів та можливих очевидців відібрано не було (не долучені до матеріалів перевірки).  

Крім того, як вбачається із пояснень скаржника, вона внаслідок нанесення їй тілесних ушкоджень перебувала на лікуванні 21 день і далі продовжила лікування, однак працівниками міліції не досліджено механізм нанесення травм, а також степінь їх важкості.

У відповідності до вимог ст. 99 КПК України при відсутності підстав до порушення кримінальної справи прокурор, слідчий, орган дізнання або суддя своєю постановою відмовляють у порушенні кримінальної справи, про що повідомляють заінтересованих осіб і підприємства, установи, організації.

Однак приймаючи оскаржувану постанову орган дізнання передчасно прийшов до висновку про  відмову в порушенні кримінальної справи, оскільки перевірка була проведена з порушеннями вимог ст. 22 КПК України відповідно до якої - прокурор, слідчий і особа, яка провадить дізнання, зобов'язані вжити всіх передбачених законом заходів для всебічного, повного і об'єктивного дослідження обставин справи, виявити як ті обставини, що викривають, так і ті, що виправдують обвинуваченого, а також обставини, що пом'якшують і обтяжують його відповідальність.

За таких обставин, суд вважає, що ДІМ Тернопільського МВ УМВС України в Тернопільській області ОСОБА_2 не вжито всіх заходів для всебічного, повного і об’єктивного дослідження обставин справи, перевірка заяви ОСОБА_4 проведена поверхнево, постанова від 13 серпня 2009 року про відмову в порушенні кримінальної справи винесена з порушенням вимог ст.99 КПК України, а тому підлягає скасуванню, а матеріали – поверненню прокурору м.Тернополя для проведення додаткової перевірки.


Керуючись ст. 236-1, 236-2  КПК України, суд, -


П О С Т А Н О В И В:  


Скаргу ОСОБА_1 задовольнити.

Постанову ДІМ Тернопільського МВ УМВС України в Тернопільській області ОСОБА_2 від 13 серпня 2009 року про відмову в порушенні кримінальної справи по заяві ОСОБА_1 за відсутністю складу злочину, передбаченого ст. 122, 296 КК України – скасувати.

Матеріали направити прокурору м.Тернополя для проведення додаткової перевірки.  

Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Тернопільської області через Тернопільський міськрайонний суд протягом 7 діб.



  Головуючий               С.В. Кунцьо  

 Копія вірна:

 Суддя Тернопільського

 міськрайонного суду                          ОСОБА_5

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація