1
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 листопада 2009 р. м. Полтава Справа № 2а-46926/09/1670
Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді – Н.Ю. Алєксєєвої,
при секретарі – Я.Г. Кусайло,
за участю:
представника Прокуратури Полтавської області - Лисенко Н.М.,
представника Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Полтавській області: Крутько Н.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Полтаві справу за позовом Кременчуцького транспортного прокурора , в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Полтавській області до Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_3 про стягнення фінансових санкцій, -
В С Т А Н О В И В:
15 вересня 2009 р. Кременчуцький транспортний прокурор , в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Полтавській області звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_3 про стягнення до Державного бюджету України фінансових санкцій в сумі 1700 грн.
В обґрунтування своїх вимог позивач зазначив, що 17.02.2009 року в м. Кременчуці (залізничний вокзал – місце посадки пасажирів), при здійсненні рейдової перевірки на підставі завдання на перевірку № 014844 від 16.02.2009 року державними інспекторами територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Полтавській області перевірено транспортний засіб марки «Мерседес-Бенц» д.р.н. НОМЕР_2.
За кермом згідно посвідчення водія НОМЕР_1 від 01.01.2005 р. знаходився ОСОБА_4 Зазначений транспорт належить ОСОБА_5, використовує транспортний засіб згідно тимчасового свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу ОСОБА_3.
Державними інспекторами було зафіксовано порушення законодавства про автомобільний транспорт, а саме, надання послуг з нерегулярних перевезень пасажирів згідно дорожнього листа за маршрутом «Кременчук – Київ» за відсутності в транспортному засобі оригіналу ліцензійної картки, без оформлення обов’язкових документів перелік яких визначений статтею 39 Закону України «Про автомобільний транспорт». Крім того в салоні транспортного засобу інспекторами було виявлено ряд інших правопорушень чинного законодавства.
За результатами перевірки складено акт № 058038, на підставі якого винесено постанову № 066054 від 16.03.2009 року про застосування до ОСОБА_3 фінансових санкцій відповідно до абзацу 3 частини 1 статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» в сумі 1700 грн. Оскільки сума фінансових санкцій відповідачем не сплачена, заявлено позов про її стягнення в судовому порядку.
У судовому засіданні прокурор та представник позивача підтримали позовні вимоги, просили їх задовольнити, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.
Відповідач в судове засідання не з’явився, хоча в справі наявні докази про те, що він належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи.
Таким чином, суд вважає за можливе розглянути справу за даної явки та за наявними у справі матеріалами.
Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши матеріали справи та дослідивши інші докази в їх сукупності, суд встановив такі обставини.
Як вбачається з матеріалів справи 17.02.2009 року державними інспекторами територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Полтавській області було проведено рейдову перевірку транспортних засобів щодо дотримання Закону України «Про автомобільний транспорт» та правил надання послуг пасажирським і вантажним транспортом в м. Кременчук. Перевірка проводилася на підставі завдання на перевірку № 014844 від 16.02.2009 року на залізничному вокзалі – місце посадки пасажирів.
В ході здійснення зазначеного заходу працівниками територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Полтавській області перевірено транспортний засіб марки «Мерседес-Бенц» д.р.н. НОМЕР_2, за кермом якого перебував згідно посвідчення водія НОМЕР_1 від 01.01.2005 р. ОСОБА_4 Вказаний транспортний засіб згідно наданого водієм свідоцтва про реєстрацію НОМЕР_3 належить ОСОБА_5 та згідно тимчасового свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_4 використовується ОСОБА_3.
Під час проведення перевірки державними інспекторами було зафіксовано порушення законодавства про автомобільний транспорт, а саме, надання послуг з нерегулярних перевезень пасажирів згідно дорожнього листа № 008063 за маршрутом «Кременчук – Київ» за відсутності в транспортному засобі оригіналу ліцензійної картки, без оформлення обов’язкових документів перелік яких визначений статтею 39 Закону України «Про автомобільний транспорт», зокрема договору із замовником транспортних послуг, документу, що засвідчує оплату транспортних послуг, без узгодження даної поїздки з органами ДАІ та територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Полтавській області. Крім того в салоні транспортного засобу було виявлено ряд інших порушень, зокрема: відсутність візуальної інформації, обов’язковість якої визначена пунктом 27 Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту; лобове скло транспортного засобу було пошкоджено.
За результатами перевірки складено акт № 058038 від 17.02.2009 року, на підставі якого винесено постанову № 066054 від 16.03.2009 року про застосування до ОСОБА_3 фінансових санкцій відповідно до абзацу 3 частини 1 статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» в сумі 1700 грн. за надання послуг з перевезення пасажирів без оформлення документів, перелік яких визначений статтею 39 Закону України «Про автомобільний транспорт».
Відповідно до частини 6 статті 6 Закону України «Про автомобільний транспорт» від державний контроль за додержанням суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів законодавчо регульованої сфери, що визначають організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, здійснює урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті, яким є Головна державна інспекція на автомобільному транспорті (далі – Головавтотрансінспекція), що діє на підставі Положення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004 р. № 1190.
Для виконання покладених на Головавтотрансінспекцію завдань згідно пункту 8 зазначеного Положення утворюються територіальні органи Головавторансінспекції в межах граничної чисельності її працівників.
Відповідно до пункту 4 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 р. № 1567, державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових, рейдових перевірок.
Згідно статті 39 Закону України «Про автомобільний транспорт» автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Документами для нерегулярних пасажирських перевезень є: для автомобільного перевізника - ліцензія, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, договір із замовником транспортних послуг, документ, що засвідчує оплату транспортних послуг, інші документи, передбачені законодавством України.
У зв’язку із тим, що в автомобільному транспорті були відсутні передбачені Законом обов’язкові документи, інспекторами в акті перевірки констатовано порушення статті 39 Закону України «Про автомобільний транспорт».
Абзацом 3 частини 1 статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» передбачено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Частинами 4, 5 статті 60 Закону встановлено, що від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у цій статті, та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України.
Відповідно до п.п. 25 – 27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, справа про порушення розглядається посадовою особою органу державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення. Справа про порушення розглядається у присутності уповноваженої особи суб'єкта господарювання. Про час і місце розгляду справи про порушення уповноважена особа суб'єкта господарювання повідомляється під розписку чи рекомендованим листом із повідомленням. У разі неявки уповноваженої особи суб'єкта господарювання справа про порушення розглядається без її участі. За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій, яка оформляється згідно з додатком 5.
Справу про порушення ОСОБА_3 законодавства про автомобільний транспорт розглянуто територіальним управлінням Головавторансінспекції 16.03.2009 року, повідомлення про час та місце розгляду надіслано відповідачу 19.02.2009 року за вих. № 17-02-08/435, отримано останнім 03.03.2009 року (копія повідомлення про вручення поштового відправлення залучена до матеріалів справи).
Постанову № 066054 від 16.03.2009 року про застосування до відповідача фінансових санкцій відповідно до абзацу 3 частини 1 статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» в сумі 1700 грн. направлено йому рекомендованим листом від 17.03.2009 року № 17-02-08/728, та отримано відповідачем 28.03.2009 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення, копія якого наявна у справі.
Згідно із п.п. 28, 29 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову. Копія постанови видається не пізніше ніж протягом трьох днів після її винесення уповноваженій особі суб'єкта господарювання під розписку чи надсилається рекомендованим листом із повідомленням. У разі оскарження постанови про застосування фінансових санкцій стягнення сплачується не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Зважаючи на те, що постанова про застосування фінансових санкцій відповідачем була отримана, у встановленому чинним законодавством порядку не оскаржена, при цьому фінансові санкції до Державного бюджету не сплачено, позов про її стягнення є обґрунтованим та підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись Законом України «Про автомобільний транспорт», Порядком здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 р. № 1567, статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Кременчуцького транспортного прокурора в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Полтавській області до Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_3 про стягнення фінансових санкцій задовольнити.
Стягнути з Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_3 до державного бюджету України (р/р 31119106700008 в УДК у м. Кременчуці, код ЄДРПОУ 34698778, банк одержувача, ГУДКУ у Полтавській області, МФО 831019 згідно бюджетної класифікації 21081100 символу 106) фінансові санкції в сумі 1700,00 грн.
Постанова, відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в 10-денний термін з дня складання постанови в повному обсязі та подачі апеляційної скарги у 20-денний термін після подачі заяви про апеляційне оскарження в порядку, визначеному статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови виготовлено 16 листопада 2009 року.
Суддя Н.Ю. Алєксєєва