Справа № 2о – 65/2009
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 жовтня 2009 року Комсомольський міський суд
Полтавської області
в складі : головуючого судді Окунь Т.В.
при секретарі Гончар С.Т.
з участю заявника ОСОБА_1
заінтересованої особи ОСОБА_2
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в залі суду в м. Комсомольську цивільну справу за заявою ОСОБА_1 /заінтересовані особи: ОСОБА_2, Пришибська сільська рада, Комсомольська державна нотаріальна контора / про встановлення належності правовстановлюючого документу,
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про встановлення належності правовстановлюючого документу.
Свої вимоги мотивує тим, що після смерті його матері - ОСОБА_3 відкрилась спадщина на земельну ділянку, яку він не може прийняти через зроблене у державному акті виправлення материного по-батькові „Петрівна” на „Павлівна”. Встановлення факту належності правовстановлюючого документу має для нього юридичне значення, оскільки надає йому можливість реалізувати право на прийняття спадщини за законом.
В судовому засіданні заявник наполягав на своїх вимогах з підстав, викладених в заяві. Заінтересована особа – ОСОБА_2 проти задоволення вимог заявника не заперечила.
Представники заінтересованих осіб – Пришибської сільської ради, Комсомольської державної нотаріальної контори в судове засідання не з’явились. Про час та місце розгляду справи повідомлені у встановленому законом порядку. Комсомольська державна нотаріальна контора направила до суду заяву про розгляд справи у відсутність свого представника.
Відповідно до ч.1 п.6 ст.256 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючого документу особі, прізвище, ім’я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з ім’ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазанченим у свідоцтві про народження або в паспорті.
Судом встановлено, що 14 травня 2008 року померла мати заявника – ОСОБА_3 (а.с. 7). Після її смерті відкрилась спадщина на землю площею 5.74 га, яка розташована на території Пришибської сільської ради Кременчуцького району.
ОСОБА_1 звернувся до Комсомольської державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини після смерті матері, але в видачі свідоцтва йому було відмовлено, через допущене виправлення в державному акті про землю з „Петрівна” на Павлівна”. (а.с. 12)
До матеріалів справи долучена завірена копія державного акту на право приватної власності на землю, виданого Пришибською сільською радою Кременчуцького району на ім’я ОСОБА_3, із змісту якого вбачається допущене виправлення по-батькові з „Петрівна” на „Павлівна”. ( а.с. 13 ).
Факт належності державного акту на право приватної власності на землю померлій ОСОБА_3 підтверджений по справі показаннями заявника, заінтересованої особи ОСОБА_2, а також письмовими доказами: серед іншого - державним актом на право приватної власності на землю, в якому посвідчена правильність виправленого, а саме - „ закреслене не читати, вірити Павлівна. Виправлено згідно паспорта КН№ 80705, виданого Комсомольським МВ УМВС України в Полтавській області 30.12.1998 року” (а.с. 13).
Відповідно до правил ст.212 ЦПК України суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв’язок доказів у їх сукупності.
Таким чином, піддавши аналізу представлені суду докази, суд вважає заяву ОСОБА_1 такою, що підлягає до задоволення.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 213, 215, 259 ЦПК України, суд
в и р і ш и в :
Заяву ОСОБА_1 задовольнити повністю.
Встановити факт належності ОСОБА_3, померлій 14 травня 2008 року державного акту на право приватної власності на землю серії Р1 № 527369, виданого Пришибською сільською радою Кременчуцького району від 18 грудня 2001 року на ім’я ОСОБА_4 з допущеним в ньому виправленням по батькові „Петрівна” на Павлівна”
Рішення суду може бути оскаржене до Апеляційного суду Полтавської області через суд першої інстанції.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: підпис ОСОБА_5
З оригіналом вірно:
Суддя: Т.В. Окунь
- Номер: 2-в/409/13/22
- Опис:
- Тип справи: на заяву про відновлення втраченого судового провадження
- Номер справи: 2о-65/09
- Суд: Білокуракинський районний суд Луганської області
- Суддя: Окунь Тетяна Вікторівна
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 10.02.2022
- Дата етапу: 10.02.2022