справа №176/3240/13-ц
провадження №2/176/1078/13
у х в а л а
21 листопада 2013 р. м. Жовті Води
Суддя Жовтоводського міського суду Дніпропетровської області ЗАВІЗІОН Т.В., розглянувши матеріали за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на повнолітнього сина, який продовжує навчання, -
ВСТАНОВИЛА :
Позивачка ОСОБА_1 звернулася до Жовтоводського міського суду із зазначеним позовом в інтересах повнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та просить постановити судове рішення, яким стягнути з відповідача, ОСОБА_2 на її користь на утримання повнолітнього сина, який продовжує навчання аліменти у частці від заробітку (доходу) платника аліментів, тобто не менше ніж 30 відсотків встановленого прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісяця починаючи з дня пред’явлення позову і до закінчення терміну навчання дитини.
Подана позовна заява не відповідає вимогам ст. 119 ЦПК України, а тому позивачеві необхідно запропонувати усунути в ній наступні недоліки.
Так, п.п. 3– 6 ч. 2, ч.3 ст. 119 ЦПК України передбачили, що позовна заява повинна містити у собі зміст позовних вимог, ціну позову щодо вимог майнового характеру, виклад обставин, яким позивач обґрунтовує свої вимоги, а також зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування. Позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенняцім дати її подання.
Ці вимоги закону позивачка не виконала, також відсутні відомості про доходи позивача.
Як вбачається із поданого позову позивачка ставить питання про стягнення аліментів у частці від заробітку (доходу) платника аліментів, тобто не менше ніж 30 відсотків встановленого прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісяця починаючи з дня пред’явлення позову і до закінчення терміну навчання дитини.
Однак, вимоги, сформульовані позивачкою є не чіткими та некоректними, оскільки не зазначено в якій саме частині від заробітку (доходу) необхідно стягнути аліменти.
Тому, позивачці необхідно чітко визначитися із своїми позовними вимогами, викласти обставини, що їх підтверджують та зазначити відповідні докази.
Окрім того, згідно ст.120 ЦПК України до позовної заяви повинні бути додані копії всіх документів, що додаються до неї у відповідності до кількості відповідачів і третіх осіб.
Як вбачається із позовної заяви, ОСОБА_1 звернулася до Жовтоводського міського суду із зазначеним позовом в інтересах повнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, однак не зазначила останнього в позовній заяві як зацікавлену особу.
Всі перелічені в ухвалі недоліки, у їх сукупності, не дають суду змоги відкрити провадження.
Згідно із ч. 1 та 2 ст. 121 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. 119 ЦПК України, або не сплачено судовий збір постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків. Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк, який не може перевищувати п’ять днів з часу отримання копії ухвали, виконає вимоги, визначені ст.ст. 119 і 120 цього кодексу... позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Інакше заява вважається не поданою і повертається позивачеві.
Керуючись ст.ст. 119, 121 ЦПК України, суддя, -
У Х В А Л И Л А :
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на повнолітнього сина, який продовжує навчання – залишити без руху, надавши позивачці для усунення зазначених в цій ухвалі недоліків, протягом п’яти днів з дня отримання нею копії ухвали.
Ухвала оскарженню не підлягає.
СУДДЯ: