ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 липня 2011 року о 16-45 годині Справа № 2а-0870/5961/11
Запорізький окружний адміністративний суд
у складі: головуючого - судді Матяш О.В.,
при секретарі Васильченко І.Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Запоріжжя
адміністративну справу за позовом Запорізького міського управління ГУМВС України в Запорізькій області
до громадянки ОСОБА_1 ОСОБА_2
про примусове видворення іноземця,
ВСТАНОВИВ:
позивач звернувся до суду з вказаним позовом, зазначивши в заяві, що громадянка ОСОБА_1 ОСОБА_2 прибула в Україну з ОСОБА_1 15.10.2009, перетнувши державний кордон України, та повинна була покинути її територію до 15.01.2010, але після закінчення зазначеного терміну вона не виїхала з країни, чим порушила законодавство України про правовий статус іноземців.
У зв’язку з цим 17.02.2010 Пологівським РВ ГУМВС України в Запорізькій області, на підставі ч. 2 ст. 32 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» № 3929-ХІІ від 04.02.1994 (далі – Закон № 3929-ХІІ), було прийняте рішення про видворення відповідачки за межі України.
Вказане рішення відповідачкою у добровільному порядку не виконано, тому позивач просить суд винести постанову про її примусове видворення.
Представник позивача у судовому засіданні позов підтримав й просив суд його задовольнити.
Відповідачка у судовому засіданні позов визнала.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, прибула 15.10.2009 на територію України з ОСОБА_1 через КПП «Козача Лопань», про що свідчить штамп перетину кордону в національному паспорті відповідачки CR 0083494, виданому міністерством внутрішніх справ Республіки ОСОБА_1 28.09.1995, термін дії - до 29.07.2015.
17.02.2010 начальником СГІРФО Пологівського РВ ГУМВС України в Запорізькій області ОСОБА_3 було винесено висновок про видворення за межі України відповідачки, оскільки підстави для її подальшого перебування на території України відсутні. Про прийняте рішення відповідачка була повідомлена належним чином.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 зобов’язалася покинути територію України до 17.03.2010, між тим, на час розгляду справи відповідачка добровільно з України не виїхала.
З клопотанням про продовження терміну тимчасового перебування в Україні вона не зверталась.
В ході перевірки правил перебування іноземних громадян на території України співробітниками Жовтневого РВ ЗМУ було затримано відповідачку, яка перебувала на території України в статусі нелегального мігранта.
Правовий статус іноземця та особи без громадянства, які проживають або тимчасово перебувають в Україні, їх основні права, свободи та обов'язки, порядок вирішення питань, пов'язаних з їх в'їздом в Україну або виїздом з України, регулюються Законом № 3929-ХІІ.
Згідно ч.1 ст. 3 цього Закону, іноземці та особи без громадянства можуть у встановленому порядку іммігрувати в Україну на постійне проживання або прибути для працевлаштування на визначений термін, а також тимчасово перебувати на її території.
Відповідно до ч. 4 вказаної статті, іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на іншій законній підставі, вважаються такими, що тимчасово перебувають в Україні. Вони зобов’язані в порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України, зареєструвати свої паспортні документи і виїхати з України після закінчення відповідного терміну перебування.
У відповідності до ст. 30 Закону № 3929-ХІІ, за порушення іноземцями та особами без громадянства встановленого порядку перебування в Україні, тобто проживання без документів на право проживання в Україні або проживання за недійсними документами, недотримання встановленого порядку реєстрації або пересування і вибору місця проживання, працевлаштування, ухилення від виїзду після закінчення терміну перебування, а також за недотримання Правил транзитного проїзду через територію України до них застосовуються заходи відповідно до законодавства України.
Згідно ч. 5 ст. 32 вказаного Закону, орган внутрішніх справ може затримати і примусово видворити з України іноземця тільки на підставі постанови адміністративного суду. Така постанова приймається судом за зверненням органу внутрішніх справ, якщо іноземець ухиляється від виїзду після прийняття рішення про видворення або є обґрунтовані підстави вважати, що він буде ухилятися від виїзду.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що відповідачкою грубо порушено вимоги Закону України №3929-ХІІ, а тому ОСОБА_2 підлягає примусовому видворенню з України.
Керуючись ч. 5 ст. 32 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» №3929-ХІІ від 04.02.1994, ст.ст. 17, 158-162 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
адміністративний позов задовольнити.
Примусово видворити іноземця ОСОБА_2, громадянку ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 (НОМЕР_1, виданий міністерством внутрішніх справ Республіки ОСОБА_1 28.09.1995 терміном дії до 29.07.2015).
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова може бути оскаржена у Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд через Запорізький окружний адміністративний суд у десятиденний строк з дня отримання постанови шляхом подання апеляційної скарги. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, що її подає, до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо її не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Копію постанови направити сторонам.
Суддя О.В. Матяш