Судове рішення #66201344

                                                                                          Справа №687/932/14-к

                                                                                          №1-кс/687/51/2014

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

          07 травня 2014 року           

Чемеровецький районний суд Хмельницької області

в складі: слідчого судді – Назарчука Р.В.,

при секретарі - Мельник Т.Є.,

з участю прокурора – Лісового О.І.,

з участю слідчого – Думського А.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Чемерівці клопотання слідчого СВ Чемеровецького РВ УМВС України в Хмельницькій області ОСОБА_1, погоджене з прокурором прокуратури Чемеровецького району по кримінальному провадженні № 12014240260000126 про надання тимчасового доступу до інформації, яка знаходиться у оператора стільникового зв’язку «Life» ТОВ «Астеліт»,

в с т а н о в и в :

          До Чемеровецького районного суду Хмельницької області надійшло клопотання слідчого СВ Чемеровецького РВ УМВС України в Хмельницькій області ОСОБА_1, погоджене з прокурором прокуратури Чемеровецького району по кримінальному провадженні № 12014240260000126 про надання тимчасового доступу до інформації, яка знаходиться у оператора стільникового зв’язку «Life» ТОВ «Астеліт».

В ніч з 16 на 17 квітня 2014 року за оперативною інформацією в с. Летава, Чемеровецького району, Хмельницької області між ОСОБА_2 та невстановленими особами мав відбутись обмін речовин, обмежених в обігу на території України. Зустріч між вказаними особами відбулась, проте коли працівники міліції виїхали на місце події, вищевказаних осіб там уже не було.

Під час досудового розслідування, працівниками УТОЗ УМВС України в Хмельницькій області було проведено радіотехнічну розвідку на місці вчинення кримінального правопорушення. Під час проведення радіотехнічної розвідки встановлено, що на місці скоєння кримінального правопорушення в с. Летава, Чемеровецького району, Хмельницької області працювали такі базові станції операторів рухомого (мобільного) зв’язку «Life» ТОВ «Астеліт» - І.АС – 11.002, CID – 32.516, 32.512.                                                   Відповідно до вищевикладеного, для встановлення осіб, які скоїли дане кримінальне правопорушення, необхідно встановити коли саме відбувались з'єднання, абонентські номера, номери ІМЕІ телефонів, вхідні, вихідні з’єднання, трафіки абонентів мобільного оператора та прив’язку до БС мобільного оператора «Life» ТОВ «Астеліт» та долучити до матеріалів кримінального провадження документально підтверджуючі дані.

          Слідчий в судовому засіданні клопотання підтримав, посилаючись на те, що відомості самі по собі мають суттєве значення для встановлення осіб, які скоїли дане кримінальне правопорушення, а також виходячи з того, що на даний момент виникла необхідність в долучені до матеріалів кримінального провадження вищевказаних відомостей.                    

Прокурор в судове засідання з’явився, просить клопотання задовольнити, вказуючи на те, що іншими способами встановити осіб, що вчинили кримінальне правопорушення та обставини його вчинення неможливо.

Заслухавши слідчого та прокурора, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню, оскільки тимчасовий доступ до інформації, а саме: відомостей у який час відбувались вхідні, вихідні з'єднання, абонентські номера, номери ІМЕІ телефонів, трафіки абонентів мобільного оператора; після встановлення вищевказаних відомостей вказане місце розташування мобільних телефонів з прив’язкою до базових станцій, для кримінального провадження буде мати доказове значення.

Відповідно до ч.1 ст. 159 КПК України - тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

          Відповідно до п.7 ч.1 ст. 162 КПК України - до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належить: інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв’язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо.

Відповідно до ч.6 ст. 163 КПК України - слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п’ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом.

          Відповідно до ч. 5 ст. 132 КПК України - під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.

Оскільки в судовому засіданні прокурором була доведена необхідність доступу до документів, суд вважає, що клопотання слідчого підлягає задоволенню.

          На підставі вищевикладеного, керуючись, ст. 131,132,159-166 КПК України, суд, -


У Х В А Л И В:

Клопотання задовольнити.

Зобов’язати Товариство з обмеженою відповідальністю «Астеліт» ( 01000, м. Київ, вул. Амосова, 12) надати дозвіл працівникам Чемеровецького РВ УМВС України в Хмельницькій області на тимчасовий доступ з 12 год. 16 квітня 2014 року до 12 год. 17 квітня 2014 року, до документів на яких збережена інформація БС «life» ТОВ «Астеліт» І.АС – 11.002, CID – 32.516, 32.512, що знаходиться в оператора стільникового зв’язку «life» ТОВ «Астеліт» (м. Київ, вул. Амосова, 12), а саме:

- у який час відбувались вхідні, вихідні з'єднання, абонентські номера, номери ІМЕІ телефонів, трафіки абонентів мобільного оператора;

- після встановлення вищевказаних відомостей вказати місце розташування мобільних телефонів з прив’язкою до базових станцій на час винесення ухвали суду.

          У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

          Дана ухвала діє протягом одного місяця з моменту її постановлення.

Ухвала оскарженню не підлягає.


          Слідчий суддя підпис ОСОБА_3


          З оригіналом згідно


          Слідчий суддя                                                                       Р.В. Назарчук




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація