справа №2– 6086
2009 рік
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 січня 2009 р . Голосіївський районний суд м. Києва в складі:
головуючого - судді: Іваненко Ю.Г.,
при секретарі - - Арнаутові Я.Б.,
з участю позивачки - ОСОБА_1
відповідача - ОСОБА_2
розглянувши у попередньому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом
ОСОБА_1
до ОСОБА_2
про стягнення аліментів,
встановив:
Позивачка звернулась до суду з позовною заявою до відповідача в якому просить суд стягнути з відповідача на її користь аліменти на утримання сина – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 1/4 частини усіх видів його заробітку (доходу), але не менш одного неоподаткованого мінімуму доходів громадян щомісячно до досягнення дитиною повноліття.
В обґрунтування заявлених вимог позивачка зазначає, що з відповідачем перебувала у шлюбних відносинах з 14 травня 2005 року, від шлюбу мають неповнолітнього сина: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Відповідач ухиляється від покладеного на нього у відповідності до вимог ст. 180 СК України обов’язку утримувати дітей.
В попередньому судовому засіданні позивачка позовні вимоги підтримала, просила суд їх задовольнити.
Відповідач в попередньому судовому засіданні позовні вимоги визнав, не заперечував проти сплати аліментів на утримання сина.
Відповідно до п. 4 ст. 130 ЦПК України ухвалення у попередньому судовому засіданні судового рішення у разі відмови від позову, визнання позову, укладення мирової угоди проводиться в порядку, встановленому статтями 174 і 175 цього Кодексу.
Згідно п. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Вислухавши позивача, відповідача, вивчивши матеріали справи суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню виходячи з наступного.
Як встановлено в судовому засіданні, сторони перебували у шлюбі з 14 травня 2005 року.
Від шлюбу мають неповнолітнього сина – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Відповідач не бере участі в утриманні дитини. Позивач одноособово несе витрати по утриманню сина.
Відповідно до ст. 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Відповідно до ст.. 182 СК України, при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров'я та матеріальне становище дитини; стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення.
Розмір аліментів на одну дитину за жодних обставин не може бути меншим ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Відповідно до ч. 1 ст. 183 СК України, частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.
Враховуючи матеріальне становище сторін суд приходить до висновку, що позовна заява підлягає задоволенню, а саме з відповідача підлягає стягненню на користь позивача аліменти на утримання дитини в розмірі ? частини усіх видів його заробітку (доходу), але не менш ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно до досягнення дитиною повноліття
Відповідно до ст. 88 ЦПК України, підлягає стягненню з відповідача на користь держави судовий збір ти витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільних справ.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 180 – 184, 191 Сімейного кодексу України, ст. ст. 10, 57, 58, 130, 174, 208, 209, 212, 213, 214, 215, 218 ЦПК України суд,
В И Р І Ш И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів – задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця с. Ілляшівка, Тростянецького р-ну, Вінницької області, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, аліменти на утримання неповнолітнього ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі ? частини усіх видів його заробітку (доходу), але не менш ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно, починаючи з 12.10.2009 року до досягнення дитиною повноліття.
Рішення підлягає негайному виконанню в частині стягнення аліментів за один місяць.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця с. Ілляшівка, Тростянецького р-ну, Вінницької області, на користь держави судовий збір у розмірі 51 (п'ятдесят одну) гривню 00 копійок.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця с. Ілляшівка, Тростянецького р-ну, Вінницької області, на користь держави витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи у розмірі 120 (сто двадцять ) гривень.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
СУДДЯ Ю.Г.ІВАНЕНКО