Судове рішення #6617492

Справа № 2-1006

2009 року

Р І Ш Е Н Н Я


І М Е Н Е М  У К Р А Ї Н И


       02 листопада 2009 року  Бахмацький районний суд Чернігівської області в складі :

                            головуючого судді Приліпка В.М.

при секретарі Петренко О.Г.

         розглянув у попередньому судовому засіданні в приміщенні Бахмацького районного суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Пальчиківської сільської ради про визнання права власності на житловий будинок з надвірними будівлями, -


В С Т А Н О В И В :


            ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Пальчиківської сільської ради про визнання права власності на житловий будинок з надвірними будівлями.Позивачка вказує на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла її мати ОСОБА_2, а ІНФОРМАЦІЯ_2 помер її батько ОСОБА_3. Після їх смерті відкривається спадщина на житловий будинок з надвірними будівлями, що розташований за адресою: АДРЕСА_1,  в якому батьки проживали до своєї смерті. Єдиним спадкоємцем першої черги по закону після смерті батьків є позивачка. Заповіт не складався. Але вона не може одержати нотаріально посвідчене свідоцтво про право на спадщину за  законом на дане будинковолодіння, належне померлим, по причині відсутності у них правоустановлюючого документу, а саме, свідоцтва про право на власність на будинковолодіння.У зв»язку з оформленням свого спадкового права на майно померлих, вона звернулася до Прилуцького МБТІ для одержання свідоцтва про право власності померлих на належне їм будинковолодіння, але на померлих такого документу їй не видали, посилаючись на те, що даний житловий будинок не може бути зареєстрований у зв”язку з тим, що користувачі житлового будинку померли, а ст.25 п.4 ЦК України, вказує на те, що цивільна правоздатність фізичної особи припиняється на момент її смерті. А тому, позивачка змушена звертатись до суду.

           В судове засідання позивачка не з”явилась, але в матеріалах справи мається заява про розгляд справи без її участі.

           Представник відповідача – Пальчиківської сільської ради в судове засідання не з”явився, але надіслали до суду заяву в якій просить справу розглянути у відсутність їх представника. Позов визнають.            

           Розглянувши матеріали справи, заслухавши осіб, які беруть участь у справі, суд вважає, що позов підлягає  задоволенню із наступних підстав:

           Згідно ст.1261 ЦК України 2004 року у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

           Відповідно п.9 Постанови Пленуму Верховного Суду України №7 від 04 жовтня 1991 року „Про практику застосування судами законодавства, що регулює право приватної власності громадян на жилий будинок” суди мають врахувати, що право власності на жилий будинок, збудований громадянином на відведеній йому в установленому порядку земельній ділянці і прийнятий в експлуатацію, виникає з часу реєстрації у виконокомі місцевої ради”.

             Згідно технічного паспорту на будинок АДРЕСА_1 дане будинковолодіння збудоване у 1960-1965 роках на відведеній в законному порядку земельній ділянці. Але при житті ОСОБА_2 та  ОСОБА_3 документа про власність не отримали.

           Згідно свідоцтва про народження Загородня (дошлюбне прізвище Копайло) Любов Григорівна є дочкою ОСОБА_2 та  ОСОБА_3. ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року, після неї спадкоємцем 1\2 частини житлового будинку з надвірними будівлями був її чоловік ОСОБА_3, оскільки проживав з нею, а дочка померлої, позивачка, тоді не проживала з ОСОБА_2. та не подавала заяви про прийняття спадщини.  Тому ОСОБА_1 є спадкоємцем по закону на будинковолодіння після померлого батька .

           Згідно копії свідоцтва про смерть ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року у віці 83 років про що зроблено відповідний актовий запис НОМЕР_1. Згідно свідоцтва про смерть ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_2 у віці 85 років про що зроблено відповідний актовий запис НОМЕР_2. Інші спадкоємці по закону на будинковолодіння померлих  відсутні.

           Керуючись ст.ст. 10, 60, 61, 130, 213 - 215 ЦПК України, ст.ст.1261, 1270 ЦК України 2004 року, п.9 Постанови Пленуму Верховного Суду України №7 від 04 жовтня 1991 року „Про практику застосування судами законодавства, що регулює право приватної власності громадян на жилий будинок” , суд,

                                                                    В И Р І Ш И В :


           Позов ОСОБА_1 – задовольнити.

           Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок з надвірними будівлями, який розташований за адресою: АДРЕСА_1 та складається зі слідуючих елементів: А-1-Будинок, а-1- веранда; Б-1 – сарай; Пг – погріб, як спадкоємцем за законом на майно померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 в АДРЕСА_1 ОСОБА_3.

           Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Чернігівської області.

           Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.Апеляційня скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.



                                                                     Суддя                                  В.М.Приліпко

                                                                 


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація