Судове рішення #6617197

Справа № 1-303/09







В И Р О К  

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И


м.Ковель                                                                                                                20 жовтня 2009 року



 Ковельський міськрайонний суд Волинської області


під головуванням судді -  Восковської О.А.

при секретарі - Канашковій  О.М.

з участю прокурора - Борзовець С.В.

потерпілого - ОСОБА_1


розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Ковелі кримінальну справу по обвинуваченню

ОСОБА_2 ,  ІНФОРМАЦІЯ_1, українця і громадянина України, уродженця і жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, одруженого, не працюючого, раніше не судимого, -


- за ч.1 ст. 186 КК України, суд, -


в  с  т  а  н  о  в  и  в :



 10.07.2009 року близько 23 год. ОСОБА_2, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння та знаходячись в смт. Голоби, Ковельського району, по вул. Ткача біля будинку № 6 з корисливих спонукань викрав велосипед марки «Україна», належний гр-ну ОСОБА_1. В подальшому, коли ОСОБА_2 йшов по дорозі з викраденим велосипедом до нього підійшов потерпілий ОСОБА_1 та впізнавши свого велосипеда, пред’явив вимогу його повернути, однак ОСОБА_2 велосипед повертати категорично відмовився та продовжуючи утримувати викрадений велосипед, так як наміру повертати його не мав, - пішов далі. Таким чином, відкрито заволодівши належним ОСОБА_1 велосипедом марки «Україна», вартістю 500 грн., чим спричинив потерпілому майнову шкоду на вказану суму.

 Підсудний ОСОБА_2 свою вину у скоєнні інкримінованого йому діяння визнав повністю та показав наступне.10.07.2009 року вечері вживав спиртне разом з ОСОБА_1 та іншими особами і будучи в нетверезому стані викрав велосипед поблизу будинку № 6 по вул. Ткача в смт. Голоби. Коли йшов з викраденим велосипедом по вулиці, щоб продати його, ОСОБА_1 взнавши свого велосипеда, вимагав, щоб він його повернув, однак, не маючи наміру повертати викрадене, він відмовив потерпілому, У вчиненому щиро розкаюється, просить суворо не карати.

 Крім повного визнання своєї вини підсудним ОСОБА_2, його винуватість у скоєному повністю доведена і показами потерпілого ОСОБА_1 та іншими доказами по справі, об’єктивні обставини щодо яких не оспорюються учасниками судового слідства.

 Аналізуючи викладене, суд приходить до висновку, що дії підсудного ОСОБА_2, які виразились у відкритому викраденні чужого майна вірно кваліфіковані  досудовим слідством за ч. 1 ст. 186 КК України.

 При обранні міри кримінального покарання, суд враховує  характер і ступінь суспільної небезпечності вчиненого злочину та особу винного у їх сукупності, наявність пом’якшуючих та обтяжуючих покарання обставин справи.

 Так, до обставин, які пом’якшують покарання підсудному, суд відносить повне визнання ним своєї вини та щире каяття у вчиненому, активне сприяння розкриттю злочину та те, що ОСОБА_2 вперше на лаві підсудних.  

 Обставини, які обтяжують покарання, є вчинення злочину в стані алкогольного сп’яніння

 Крім того потерпілий ОСОБА_1 будь-яких претензій до підсудного не має і просить його суворо не карати.

 Таким чином, суд приходить до висновку, що виправлення та перевиховання підсудного можливе без його ізоляції від суспільства.

 Речовий доказ по справі - велосипед «Україна», який знаходиться на зберіганні у потерпілого ОСОБА_1, - слід залишити в користуванні останнього .  

 Міру запобіжного заходу відносно підсудного ОСОБА_2 до набрання вироком законної сили слід залишити попередню - підписку про невиїзд з місця проживання.

 Керуючись ст.ст.323, 324 КПК України, суд, -



                     З   А    С    У    Д    И    В :


 

 ОСОБА_2 визнати винним у скоєнні злочину, передбаченого ч.1 ст. 186 КК України та призначити йому покарання у виді позбавлення волі строком на 2 (два) роки.

 На підставі ст. ст. 75, 76 КК України звільнити ОСОБА_2 від відбування призначеного судом покарання, встановивши йому іспитовий термін строком на 1 (один) рік, якщо він протягом цього терміну не вчинить нового злочину та виконуватиме такі покладені на нього обов’язки:  

•   не виїжджатиме за межі України без дозволу органів кримінально-виконавчої системи;

•   повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання або роботи;

•   з’являтись періодично для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи.

 Контроль за поведінкою засудженого покласти на орган виконання покарань за місцем його проживання.

 Речовий доказ по справі - велосипед «Україна», який знаходиться на зберіганні потерпілого ОСОБА_1 - залишити в користуванні останнього.

 Міру запобіжного заходу відносно засудженого ОСОБА_2 до набрання вироком законної сили залишити попередню - підписку про невиїзд з місця проживання.

 Вирок може бути оскаржений до апеляційного суду Волинської області через Ковельський міськрайонний суд шляхом подачі апеляційної скарги (подання) протягом п’ятнадцяти днів з моменту його проголошення.



Головуюча :                                                                                                                    О.А. Восковська

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація