Справа № 1-130/2009 р.
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 листопада 2009 року селище Верховина
Верховинський районний суд Івано-Франківської області
в складі: головуючого-судді Токарука В.І.
секретаря Пікули М.Й.
з уч. прокурора Фістера О.М.
підсудного ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в селищі Верховина справу про обвинувачення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, раніше не судимого, приватний підприємець, у вчиненні злочину передбаченого ч. 1 ст. 272 КК України, суд, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 будучи зобов’язаним дотримувати правила безпеки допустив їх порушення під час виконання робіт з підвищеною небезпекою, що створило загрозу загибелі людей чи настання інших тяжких наслідків.
Злочин вчинив при наступних обставинах: являючись приватним підприємцем, 09.09.2009 року в с. Зелене Верховинського району проводив роботи з підвищеною небезпекою за відсутності дозволу на виконання робіт з підвищеною небезпекою, тобто роботи по розпиловці деревини на стрічкопильному верстаті.
Крім цього, ОСОБА_1 в порушення вимог ст. 18 Закону України «Про охорону праці», будучи відповідальним за охорону праці та недбало відносячись до своїх обов’язків, під час проведення робіт з підвищеною небезпекою, допустив до робіт біля стрічкопильного верстата ОСОБА_2 та ОСОБА_3 які не пройшли інструктаж, навчання та перевірку знань з питань охорони праці.
Також, під час проведення вищевказаних робіт стрічкопильний верстат експлуатувався із знятим захисним огородженням пили, чим грубо порушено вимоги п.3.2.1 «Правил охорони праці в деревообробній промисловості».
Таким чином, ОСОБА_1 не забезпечив належні умови роботи працівників цеху, що створило загрозу загибелі людей, чи настання інших тяжких наслідків, а також порушив їхнє Конституційне право на безпечні умови праці.
В судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 свою вину у вчиненому злочині визнав повністю, суду пояснив, що він зареєстрований як приватний підприємець та має у приватній власності стрічкопильний рамний станок у с. Зелене Верховинського району, на якому займається переробкою лісодеревини. 09.09.2009 року під час перевірки на його пилорамі, обробляли лісодеревину за допомогою стрічкопильного станка, ОСОБА_4 та ОСОБА_3, які були допущені до робіт із підвищеною небезпекою, не пройшовши навчання і перевірку знань з питань охорони праці. Під час виконання даних робіт на станку було відсутнє захисне огородження пили, про що йому було відомо. Розуміє, що цим він грубо порушив правила безпеки та створив загрозу загибелі людей чи настання інших тяжких наслідків. У вчиненому щиро розкаявся, поставив захисну огорожу пили, просить звільнити його від кримінальної відповідальності у зв’язку з дійовим каяттям та розглядати справу за спрощеною процедурою, в порядку ст. 299 КПК України.
Судом з’ясовано, чи правильно розуміє підсудний та інші учасники судового розгляду зміст обставин, які ніким не оспорюються, чи немає сумнівів у добровільності та істинності його позиції, а також роз’яснено, що у такому випадку він буде позбавлений права оспорювати ці фактичні обставини у апеляційному порядку. При цьому судом постановлено ухвалу, якою дослідження доказів по справі обмежено допитом підсудного та дослідженням обставин стосовно особи підсудного.
Суд, вивчивши матеріали справи, оцінивши зібрані по справі докази, вважає за доведену вину ОСОБА_1 у вчинені інкримінованого йому злочині та його дії правильно кваліфіковано за ч. 1 ст. 272 КК України, оскільки він допустив порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою, що створило загрозу загибелі людей чи настання інших тяжких наслідків.
Вирішуючи питання про призначення покарання суд бере до уваги, що ОСОБА_1 вперше вчинив злочин невеликої тяжкості, по місцю проживання характеризується позитивно, у вчиненому щиро покаявся, активно сприяв розкриттю злочину, повністю усунув допущені порушення, учасники процесу не заперечують проти задоволення заявленого ним клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності за дійовим каяттям.
Статтею 45 КК України встановлено, що особа, яка вперше вчинила злочин невеликої тяжкості або необережний злочин середньої тяжкості, звільняється від кримінальної відповідальності, якщо вона після вчинення злочину щиро покаялась, активно сприяла розкриттю злочину і повністю відшкодувала завдані нею збитки або усунула заподіяну шкоду звільняється від кримінальної відповідальності у зв’язку з дійовим каяттям.
На підставі ст. 45 КК України, керуючись ст. ст. 7-1, 248, 282 КПК України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Звільнити від кримінальної відповідальності за ч. 1 ст. 272 КК України ОСОБА_1 у зв’язку з дійовим каяттям і провадження по справі закрити.
Запобіжний захід – підписку про невиїзд –скасувати.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Івано-Франківської області протягом семи діб з моменту її проголошення через Верховинський районний суд.
Головуючий: _______________ В.І. Токарук