Судове рішення #6614032

                                                                                                       Справа № 2-975/09

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ


01 жовтня  2009  року                                                                    Новотроїцький районний суд

                                                                                                         Херсонської області

В складі: головуючого  - Соляник Н.І.

при секретарі - Овсянніковій Т.М

з участю позивача – ОСОБА_1

представника відповідача – не з ’ явився


розглянувши у попередньому судовому засіданні в смт. Новотроїцьке позовну заяву ОСОБА_1 до Новотроїцької державної нотаріальної контори про визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини, -  

 

В С Т А Н О В И В:


Позивач ОСОБА_1 02.09.2009 року звернувся до суду із позовом до відповідача про визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини, мотивуючи свої вимоги тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер його батько ОСОБА_2. Після його смерті залишилося спадкове майно, а саме грошові вклади, та належні до них нарахування в філії Новотроїцького відділення ВАТ «Державний ощадний банк України» №3149/033 на рахунках НОМЕР_1 у розмірі 13999 гривень 03 копійки, НОМЕР_2 у розмірі 0 гривень 86 копійок, № НОМЕР_3 у розмірі 1 гривня 16 копійок; житловий будинок, який знаходиться за адресою вулиця АДРЕСА_1 та належав померлому на підставі свідоцтва на право особистої власності, а також земельний пай розміром 5,46 гектарів, яка перебуває  в колективній власності КСП «Росія», посвідченого сертифікатом на право на земельну частку (пай) серії НОМЕР_4, виданого Новотроїцькою районною державною адміністрацією 25.07.2000 року на ім ’ я померлого. Інших спадкоємців, які б мали право на обов ’ язкову частку на спадщину, немає. Для оформлення спадщини він звернувся до державної нотаріальної контори, однак виявилося, що він пропустив встановлений законом шестимісячний строк для прийняття спадщини, але оскільки у нього та його батьків були різні прізвища і для встановлення у судовому порядку факту що має юридичне значення потрібен був час. Та  коли він звернувся до держнотконтори повторно з рішенням Новотроїцького районного суду про встановлення факту родинних відносин, що ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року та ОСОБА_3 яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року, дійсно є рідними батьками ОСОБА_1 то вже пропустив строк достатній для прийняття спадщини. Оскільки він являється єдиним спадкоємцем за законом, але пропустив строк для прийняття спадщини у зв ’ язку з юридичною неграмотністю, просить визначити додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини та визнати причину пропуску строку поважною.  

Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, посилаючись на підстави, зазначені в позовній заяві, наполягає на задоволені позову і визнанні додаткового строку для прийняття спадщини.    

Представник відповідача до судового засідання не з ’ явився, направив до суду заяву з проханням слухати справу у його відсутність, позов визнав повністю, згоден визначити додатковий строк для прийняття спадщини позивачеві.

Вислухавши пояснення сторін, перевіривши  матеріали справи, враховуючи доводи сторін в обґрунтування та визнання позову, суд вважає, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлені такі факти та відповідні їм  правовідносини.

Предметом спору є пропущений позивачем строк для прийняття спадщини спадкоємцем за законом після смерті батька ОСОБА_2 померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 року, який позивач пропустив з поважної причини, оскільки він є юридично неграмотним. Суд визнає причину пропуску строку поважною, та вважає можливим його відновити, згідно зі ст. 1272 ч.3 ЦК України.    

Відповідно до ст. 1272 ЦК України та п.1-5 Постанови Пленуму Верховного Суду України “Про практику  розгляду судами  України справ про спадкування” від 24.06.1983 р., якщо строк для прийняття спадщини пропущений з поважної причини, то  суд може визначити додатковий  строк достатній для подання ним заяви про прийняття  спадщини. Отже, є підстави для задоволення позову в повному обсязі та поновлення строку і визначення додаткового строку необхідного для прийняття спадщини.

Оскільки заява повністю задоволена то суд, відповідно до ст. 81, 88 ЦПК України вважає необхідним віднести судові витрати в сумі 45 гривень 50 копійок на рахунок позивача.

На підставі зазначеного, ст. 1270, 1272 ЦК України, п.1-5 Постанови ПВСУ від 24.06.1983 р. “Про практику розгляду судами України справ про спадкування” і керуючись ст.ст. 7,15,16,10,60,61,88,209,213-218, 223 ЦПК України, -

   

В И Р І Ш И В:


Позов ОСОБА_1 про визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини ,– задовольнити .

Визначити  додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини три місяці позивачу ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження,  мешканцю смт. АДРЕСА_2 області, після смерті батька ОСОБА_2 померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 року.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Херсонської області через Новотроїцький райсуд шляхом подання протягом десяти днів з дня проголошення рішення, заяви про апеляційне оскарження рішення та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги з подачею її копії до апеляційної інстанції або безпосередньо до суду протягом терміну  встановленого для подання заяви про апеляційне оскарження рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строків зазначених у попередньому абзаці, а якщо подана апеляційна скарга і рішення не скасоване після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя: підпис

Копія вірна

Суддя Новотроїцького райсуду

Херсонської області:                                                                                       Соляник Н.І.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація