Судове рішення #6612441

Справа №2-511/2009                                                                                                                

       

  РІШЕННЯ  

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  


  3 листопада 2009 року    Рожищенський  районний суд Волинської області в складі:                           головуючого -            судді  Матвійчук Л.В.  

при секретарі -           Форсюк Т.М.  

з участю позивача – ОСОБА_1  

представника позивача – ОСОБА_2  

відповідача -                ОСОБА_3  

представника відповідача ОСОБА_3 – ОСОБА_4                                    

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Рожище цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_3, Ворончинської сільської ради про визнання права власності на спадкове нерухоме майно,-  

В С Т А Н О В И В:  

ОСОБА_1  звернулася в суд з позовом до ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_3, Ворончинської сільської ради про визнання права власності на спадкове нерухоме майно, обгрунтовуючи свої вимоги тим, що вона є спадкоємцем другої черги за законом житлового будинку з надвірними будівлями і спорудами, який знаходиться в с.Ворончин Рожищенського району по вул.Щорса,17. Даний житловий будинок належав на праві власності ОСОБА_7, який помер 21 грудня 2004 року.  

На даний час вона не може оформити право власності на будинок, через відсутність державної реєстрації нерухомого майна за спадкодавцем. Просить  визнати за нею право власності на житловий будинок з надвірними будівлями і спорудами, який знаходиться в с.Ворончин Рожищенського району по вул.Щорса,17.  

В судовому засіданні  позивач  ОСОБА_1 позов підтримала повністю з підстав, зазначених в позовній заяві, просила задовольнити.  

Представник позивача ОСОБА_2 в судовому засіданні позов підтримав, просив визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок з надвірними будівлями і спорудами, який знаходиться в с.Ворончин Рожищенського району по вул.Щорса,17.  

Відповідач ОСОБА_3 в судовому засіданні позов не визнав, суду пояснив, що спадкоємцем після смерті ОСОБА_7 була його дружина ОСОБА_8, оскільки постійно проживала разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини. ОСОБА_8 є його тіткою, а після смерті останньої він є спадкоємцем за законом та звернувся в нотаріальну контору з заявою про прийняття спадщини, просив в позові відмовити.  

Представник відповідача ОСОБА_3 – ОСОБА_4 позов не визнав, просив в позові відмовити.  

В судове засідання відповідачі ОСОБА_5, ОСОБА_6, представник Ворончинської сільської ради не з'явилися, хоч належним чином були повідомлені  



- 2 -  

про час і місце розгляду справи. Про причини неявки суд не повідомили, клопотань про відкладення розгляду справи від них не надійшло, що дає суду підстави слухати справу у їхній відсутності.  

Заслухавши пояснення сторін, з'ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до висновку, що позов до задоволення не підлягає.  

Відповідно до ч.1 ст.1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом.  

Згідно ст.1258 ЦК України спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово.  

Кожна наступна черга спадкоємців за законом одержує право на спадкування у разі відсутності спадкоємців попередньої черги, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини або відмови від її прийняття, крім випадків, встановлених статтею 1259 цього Кодексу.  

Відповідно до ст.1262 ЦК України у другу чергу право на спадкування за законом мають рідні брати та сестри спадкодавця, його баба та дід як з боку батька, так і з боку матері.  

Згідно ч.3 ст.1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв  спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він  

не заявив про відмову від неї.  

Відповідно до ст.1299 ЦК України, якщо у складі спадщини, яку прийняв спадкоємець, є нерухоме майно, спадкоємець зобов’язаний зареєструвати право на спадщину в органах, які здійснюють державну реєстрацію нерухомого майна.  

Право власності на нерухоме майно виникає у спадкоємця з моменту державної реєстрації цього майна.  

В судовому засіданні встановлено, що житловий будинок з надвірними будівлями і спорудами, який знаходиться в с.Ворончин Рожищенського району по вул.Щорса,17 належав ОСОБА_7 (а.с.9).  

Відповідно до свідоцтва про смерть ОСОБА_7  помер  21 грудня 2004 року (а.с.10).  

Відповідно до вимог ч.3 ст.1268 ЦК України, як спадкоємець першої черги за законом, спадщину після смерті ОСОБА_7 прийняла його дружина ОСОБА_8,     оскільки постійно проживала разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини та набула права власності на весь житловий будинок з господарськими спорудами с.Ворончин Рожищенського району по вул.Щорса,17 (спадкова справа №280 щодо майна померлого ОСОБА_7 а.с.15).  

ОСОБА_1 є рідною сестрою ОСОБА_8 і відноситься  до другої черги спадкоємців за законом (а.с.6).  

З погосподарської книги №1 за 2006-2010 роки встановлено, власником  житлового будинку з надвірними будівлями і спорудами, який знаходиться в с.Ворончин Рожищенського району по вул.Щорса,17 є ОСОБА_8 (а.с.34).  

16 лютого 2007 року ОСОБА_8  померла (а.с.33).  

З оглянутої в судовому засіданні спадкової справи №113 щодо майна померлої ОСОБА_8 судом встановлено, що в Рожищенську державну нотаріальну контору з заявами про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_8  



- 3 -  

звернулися – ОСОБА_5 та ОСОБА_3, ОСОБА_1 не входить до кола спадкоємців після смерті ОСОБА_8  

За таких обставин, суд приходить до висновку, що оскільки спадщину після смерті спадкодавця ОСОБА_7 прийняла його дружина ОСОБА_8, як спадкоємець першої черги за законом, а позивач ОСОБА_1 є спадкоємцем другої  

черги за законом і не одержує право на спадкування після його смерті, тому в позові слід відмовити.  

На підставі ст.ст. 1217, 1258, 1262, 1268, 1299 ЦК України, керуючись ст.ст. 10, 60, 209, 212, 215, 218     ЦПК України   ,   суд,-                                                                                                  

 

В И Р І Ш И В :  

В позові ОСОБА_1 до ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_3, Ворончинської сільської ради про визнання права власності на спадкове нерухоме майно відмовити.  

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Волинської області через Рожищенський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.  

Рішення суду  набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у 20 денний строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі  подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.  




Суддя:/підпис/                                                                      ОСОБА_9  


Оригіналу відповідає:  


Суддя Рожищенського районного суду                           Л.В.Матвійчук  


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація