справа № 3-732/09
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 вересня 2009 р. м. Острог
Суддя Острозького районного суду Рівненської області Василевич О.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Острозького відділення Здолбунівської ОДПІ в Рівненській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, не працюючого (зі слів ), проживає: ІНФОРМАЦІЯ_2
за ч.1 ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
(права особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, передбачені ст. 268 КУпАП та ст.63 Конституції України ОСОБА_1 роз’яснені),
в с т а н о в и в :
20.08.2009р. о 10 год. 47 хв. ОСОБА_1 займався на ринку м.Острог торгівельною діяльністю без державної реєстрації, яка має ознаки підприємницької, а саме в цей день здійснював реалізацію товарів : костюмів дитячих у кількості 50 шт. по 180 грн.; костюмів дорослих у кількості 45 шт. по 400 грн.; піджаків чоловічих у кількості 10 шт. по 150 грн.; штанів чоловічих 40 шт. по 95 грн.
Вбачаючи ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164 КУпАП, працівниками державної податкової інспекції було складено протокол про адміністративне правопорушення № 41 від 20.08.2009р.
В суді ОСОБА_1 надав пояснення, відповідно до яких 20.08.2009р. він допомагав дружині, яка зареєстрована як фізична особа – суб’єкт підприємницької діяльності та платник фіксованого податку, з якою він перебуває у фактичних шлюбних відносинах. Разом з тим повідомив, що трудові відносини між ними не оформлені. 20 серпня 2009 року він тимчасово заміняв дружину у зв’язку з хворобою останньої, оскільки необхідні були грошові кошти як для її лікування, так і для поточних життєвих потреб.
Відповідно до ст.58 Господарського кодексу України суб’єкт господарювання підлягає державній реєстрації як фізична особа-підприємець у порядку, визначеному законом.
Відповідно до ч.1 ст. 164 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб’єкта господарювання.
Одночасно з цим господарською діяльністю визнається будь-яка діяльність особи, спрямована на отримання доходу, у разі коли безпосередня участь такої особи в організації такої діяльності є регулярною, постійною та суттєвою (п.1.32 ст.1 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»). У відповідності п.1.21. ст.1 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» положення Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» також можуть бути застосовані в частині визначення термінів, які не вказані у такому законі.
В матеріалах справи про адміністративне правопорушення, окрім протоколу інших документів немає, а відтак відсутні будь-які об’єктивні дані на підтвердження участі ОСОБА_1 в організації господарської діяльності на засадах регулярної, постійної та систематичної, т.б. такої, що має ознаки господарської чи підприємницької.
Таким чином, в діях ОСОБА_1 не вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164 КУпАП, а відтак останній не підлягає притягненню до адміністративної відповідальності, а тому у відповідності до п.1 ст. 247 КУпАП розпочате провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю.
Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 221, 245, 247, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
п о с т а н о в и в :
Провадження у справі про адміністративне правопорушення за ознаками ч.1 ст. 164 КУпАП щодо ОСОБА_1 закрити у зв’язку із відсутністю у його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Рівненської області через Острозький районний суд Рівненської області протягом 10 (десяти) днів з моменту винесення або опротестована прокурором.
Суддя Острозького районного суду Василевич О.В.