Судове рішення #66107300

          Справа №176/1581/13-ц

Провадження №2/176/656/13


У Х В А Л А


28 серпня 2013 року                                                                        м. Жовті Води


                    

Суддя Жовтоводського міського суду Дніпропетровської області Хорошенко В.М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 в інтересах малолітнього ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про захист прав дитини та батьківства, честі та гідності , а також відшкодування моральної шкоди , -


ВСТАНОВИВ :


13 червня 2013 року до Жовтоводського міського суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 в інтересах малолітнього ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про захист прав дитини та батьківства, честі та гідності , а також відшкодування моральної шкоди.

У відповідності з ч.3 ст. 122 ЦПК України судом було витребувано й 21 червня 2013 року отримано інформацію про зареєстроване місце проживання відповідачки ОСОБА_3

Позовну заяву складено на російській мові.

Згідно ст. 7 ЦПК України мова цивільного судочинства визначається статтею 14 Закону України «Про засади державної мовної політики».

У відповідності зі ст. 14 Закону України «Про засади державної мовної політики», судочинство в Україні у цивільних, господарських, адміністративних і кримінальних справах здійснюється державною мовою. Сторони, які беруть участь у справі, подають до суду письмові процесуальні документи і докази, викладені державною мовою.

У межах території, на якій поширена регіональна мова (мови), що відповідає умовам частини третьої статті 8 цього Закону, за згодою сторін суди можуть здійснювати провадження цією регіональною мовою (мовами), і лише у такому випадку допускається подача до суду письмових процесуальних документів і доказів, викладених цією регіональною мовою (мовами), з перекладом, у разі необхідності, на державну мову без додаткових витрат для сторін процесу.

Судові документи складаються лише державною мовою.

У відповідності із зазначеними нормами закону судочинство у Жовтоводському міському суді Дніпропетровської області здійснюється державною українською мовою, і відповідно до вказаних вимог закону сторони повинні подавати до суду письмові процесуальні документи і докази, викладені українською мовою.

Ці вимоги закону позивачем не виконано, і позовну заяву викладено не державною українською мовою, а іноземною мовою (російською).

Таким чином, позовна заява не відповідає вимогам закону, ст. 7 ЦПК України і ст. 14 Закону України «Про засади державної мовної політики», а ч.4 ст. 119 ЦПК України передбачено, що позовна заява повинна відповідати і іншим (окрім зазначених у частинах 1, 2, 3 ст. 119 ЦПК України) вимогам закону.

Також позивачем не враховано і те, що відповідно до ч.5 ст.119 ЦПК України , до позовної заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору.

          З -1.11.2011 року набув чинності Закон України «Про судовий збір».

          Як встановив п.2 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» за подачу позовної заяви не майнового характеру ставка судового збору дорівнює 0,1 розміру мінімальної заробітної плати.

          Одночасно позивач ставить питання про стягнення моральної шкоди, а відповідно до Закону України «Про судовий збір» за подання до суду позовної заяви про відшкодування моральної шкоди ставка судового збору визначається з урахуванням ціни позову, а саме 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,2 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 3 розмірів мінімальної заробітної плати.

          Таким чином позивачу необхідно надати суду квитанцію на підтвердження сплату судового збору.

Згідно п. п. 3, 5, 6 ч. 2 ст. 119 ЦПК України встановили, що позовна заява, окрім іншого, повинна містити у собі зміст позовних вимог, виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування.

Як вбачається з поданої позовної заяви ці вимоги закону позивачем не виконано.

Відповідно до ч.1 ст. 121 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 ЦПК України, постановляє ухвалу про залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає строк для усунення недоліків, який не може перевищувати 5 днів з дня отримання позивачем ухвали.

Якщо ж у встановлений суддею строк вказані недоліки заявником усунуто не буде, то первинна позовна заява, відповідно до ч.2 ст. 121 ЦПК України, буде вважатися не поданою.

          На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 14, 119-121, 293 ЦПК України, суддя, -


УХВАЛИВ :


          Позовну заяву ОСОБА_1 в інтересах малолітнього ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про захист прав дитини та батьківства, честі та гідності , а також відшкодування моральної шкоди – залишити без руху, надавши позивачеві для усунення зазначених в цій ухвалі недоліків, строк 5 днів з дня отримання ним копії ухвали.

          Ця ухвала окремому апеляційному оскарженню не підлягає.



Суддя:


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація