Справа № 2А-3868/09
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
місто Ковель 06 жовтня 2009 року
Ковельський міськрайонний суд Волинської області під головуванням
судді – ВОСКОВСЬКОЇ О.А,
за участю секретаря – КАНАШКОВОЇ О.М,
позивача – ОСОБА_1Ф,
представника позивача ОСОБА_2М
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Ковелі справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до начальника ВДАІ ( з обслуговування м.Ковеля та району) та АТІ підпорядкованого ВДАІ УМВС України у Волинській області ОСОБА_3 про визнання неправомірними дій посадової особи та скасування постанови серії АС №081104 від 14.07.09 року у справі про адміністративне правопорушення,-
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1Ф звернувся до суду з адміністративним позовом до начальника ВДАІ ( з обслуговування м.Ковеля та району) та АТІ підпорядкованого ВДАІ УМВС України у Волинській області ОСОБА_3Ф про визнання неправомірними дій посадової особи та скасування постанови від 14.07.2009 року по справі про адміністративне правопорушення. В обґрунтування заявлених вимог позивач вказує, що 14.07.2009 року його було притягнуто до адміністративної відповідальності передбаченої ч.3 ст.140 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 680 гривень. Суть правопорушення полягає в тому, що позивач 23.06.09 року о 09 годині в смт.Люблинець по вул.Ковельській на залізничному переїзді перегону Ковель-Люблинець проводили дорожні роботи по ремонту переїзду не обладнавши місце проведення робіт, чим порушив п.1.5 ПДР України. Позивач вказує, що проведення ремонтних робіт перегону Ковель-Люблинець було належним чином узгоджено, ніяких порушень нормативів та перешкод на даному залізничному переїзді не було, транспортні засоби та пішоходи безперешкодно і безпечно здійснювали свій рух. ОСОБА_1Ф просить поновити строк звернення до суду для оскарження вищевказаної постанови, яку вважає незаконною, оскільки про наявність такої постанови йому стало відомо у відділі ДВС 19.08.09 року, де йому і вручили цю постанову та за вказаних обставин прохає скасувати дану постанову по справі про адміністративне правопорушення від 14.07.2009 року, згідно якої на позивача накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в сумі 680 гривень.
Позивач ОСОБА_1В в судовому засіданні заявлені вимоги підтримав повністю, суду пояснив, що проведення ремонтних робіт перегону Ковель-Люблинець проводилось за погодженням з ДАІ, оскільки на їх адресу було направлено лист про проведення таких робіт та про об’їзд ділянки згідно схеми. Такий лист було зареєстровано в ДАІ за вхідним номером, однак відповіді від них так і не отримали, немає такої відповіді і до цього часу. Маючи перед собою схему проведення таких робіт та наказ, він та інші робітники виставили необхідні знаки з обох сторін дороги та розпочали ремонт. Дану постанову вважає незаконною та просить її скасувати.
Представник позивача в судовому засіданні заявлені позивачем вимоги підтримав повністю з підстав викладених у позовній заяві та просить їх задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з’явився, подавши до суду письмову заяву в якій просить справу розглядати у його відсутності на підставі поданих документів, заперечує проти задоволення заявленого позову.
Суд, заслухавши пояснення позивача, представника позивача, свідків, дослідивши письмові докази у справі приходить до висновку, що позов підставний і підлягає до задоволення.
Відповідно до ст. 287 КУпАП України постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено особою, щодо якої її винесено.
Стаття 69 КАС України передбачає, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.
На підставі ст.289 КУпАП суд вважає за можливе поновити позивачу строк звернення до суду для оскарження постанови, оскільки таку постану позивач отримав лише 19.08.09 року.
З постанови по справі про адміністративне правопорушення серії АС №081104 від 14.07.2009 року слідує, що 23.06.2009 року о 09 годині в смт.Люблинець по вул.Ковельській на залізничному переїзді перегону Ковель-Люблинець проводили дорожні роботи по ремонту переїзду не обладнавши місце проведення робіт, чим порушив п.1.5 ПДР України. За вчинення даного правопорушення на ОСОБА_1Ф накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в сумі 680 гривень.
З пояснень позивача вбачається, що проведення ремонтних робіт перегону Ковель-Люблинець проводилось за погодженням з ДАІ. Маючи перед собою схему проведення таких робіт та наказ, він та інші робітники виставили необхідні знаки з обох сторін дороги та розпочали ремонт.
Даний факт в судовому засіданні підтвердив свідок ОСОБА_4В, який пояснив наступне, що в той день він працював разом із ОСОБА_1Ф, маючи перед собою схему вони виставили знаки з обох боків дороги, знаки були – об’їзд на жовтому фоні, червоний в’їзд заборонено та напрямок руху, однак працівник міліції сказав, що знаки не такі як треба.
Крім цього, свідок ОСОБА_5А також підтвердив пояснення позивача, та вказав, що він також разом із ОСОБА_1Ф проводив в червні-липні 2009 року ремонтні роботи. Згідно затвердженої схеми вони виставили всі необхідні знаки з однієї і другої сторони дороги, транспортні засоби та пішоходи безперешкодно і безпечно здійснювали свій рух.
Згідно представлено суду листа начальника ВП «Ковельська дистанція колії» №436 від 16.06.09 року вбачається, що Голова Ковельської райдержадміністрації, голова Люблинецької селищної ради та начальник Ковельського ВДАІ були повідомлені про проведення ремонту залізничного переїзду 142 км ПК2 перегону Ковель-Люблинець, про що свідчать вхідні штампи даних організацій про отримання такого листа. Також до даного листа додана схема огородження та об’їзду місця виконання робіт при ремонті переїзного настилу на залізничному переїзді 142 км ПК2 перегону Ковель-Люблинець, згідно якої і було виставлено знаки.
Оскаржувана постанова судом перевірялася на предмет дотримання суб’єктом владних повноважень принципів правомірної адміністративної поведінки, а саме: чи прийнято рішення обґрунтовано, тобто з урахуванням всіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, безсторонньо (неупереджено), добросовісно, розсудливо.
Маючи перед прийняттям постанови протокол про адміністративне правопорушення, суб’єкт владних повноважень мав би, використовуючи свої повноваження, зібрати докази, які підтверджували наявність складу правопорушення та спростувати свідчення позивача, але таких доказів постанова не містить.
При винесенні оскаржуваної постанови відповідачем не було дотримано вимог ст.ст.33, 280, 283 КУпАП, так як відповідачем не з’ясовано обставини, що підлягають з’ясуванню при розгляді справи про адміністративне правопорушення, які відповідач зобов’язаний з’ясувати згідно вимог ст.280 КУпАП. За таких обставин справи постанова про адміністративне правопорушення підлягає скасуванню.
Керуючись ст.ст. 11, 86, 160-163 КАС України, ст.ст. 7, 8, 245, 256, 276, 278, 279, 280, 283, 287 КУпАП, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративний позов ОСОБА_1 задоволити.
Постанову АС №081104 від 14.07.2009 року начальника ВДАІ ( з обслуговування м.Ковеля та району) та АТІ підпорядкованого ВДАІ УМВС України у Волинській області ОСОБА_3 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.140 ч.3 КпАП України та накладення стягнення у вигляді штрафу в розмірі 680 гривень, - скасувати.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Ковельський міськрайонний суд в наступному порядку: заява про апеляційне оскарження може бути подана протягом десяти днів з дня складання повного тексту постанови, апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або в порядку ч.5 ст.186 КАС України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Головуюча О.А.ВОСКОВСЬКА