Судове рішення #6610199

справа №2-2017  

2009 року  

Р І Ш Е Н Н Я  

Іменем України  


  16 листопада 2009 року Іллічівський міський суд Одеської області у складі:  

  головуючого – судді Журавля П.І.,  

  при секретарі Кравченко М.Л.,  

  за участю представника позивачки – ОСОБА_1,  

розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в залі Іллічівського міського суду Одеської області цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визнання договору купівлі – продажу дійсним та визнання права власності на нерухоме майно, –    

В С Т А Н О В И В :  

  У листопаді 2009 року позивачка звернулася до суду з позовом до ОСОБА_3 про визнання договору купівлі – продажу дійсним та визнання права власності на нерухоме майно (а.с.2-3).  

  Свої вимоги позивачка обґрунтовує тим, що 05 листопада 2009 року вона (позивачка) купила у відповідачки 1/18 частину квартири за адресою: АДРЕСА_1. Ця угода була оформлена договором купівлі – продажу від 05 листопада 2009 року, складеним у простій письмовій формі, за умовами якого відповідачка зобов'язалася в строк до 08 листопада 2009 року вжити дій щодо нотаріального посвідчення договору. При цьому, вона повністю виконала вимоги угоди, а саме сплатила відповідачці 24000,00 грн. та прийняла у власність придбану 1/18 частину квартири, а відповідачка ухиляється від нотаріального посвідчення договору, чим одноосібно порушує умови угоди. За таких обставин вона (позивачка) вимушена звернутися до суду з позовом.  

В судовому засіданні, при попередньому слуханні справи,  представник позивачка – адвокат ОСОБА_1 підтримав позов та просить задовольнити його.  

  Відповідачка в попереднє судове засідання не з’явилася, але подала до суду заяву про визнання позову у повному обсязі і про розгляд справи за її відсутністю (а.с.17).  

  Заслухавши пояснення представника позивачки та дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позов має бути задоволеним, за наступних підстав.  

Судом встановлені такі факти та відповідні їм право-відносини.  

  За договором купівлі – продажу від 05 листопада 2009 року позивачка купила у відповідачки 1/18 частину квартири загальною площею 62,6 кв.м., в тому числі житловою – 47,0 кв.м. за адресою: АДРЕСА_2, що належала відповідачці на підставі свідоцтва про право на спадщину за законом від 22 жовтня 2009 року (а.с.7) та реєстраційного посвідчення, виданого комунальним підприємством «Бюро технічної інвентаризації» м.Іллічівська 04 листопада 2009 року (реєстрова книга №ПР 56 за реєстровим №12 сторінка №257) (а.с.9).  

  За вказаним договором позивачка сплатила відповідачці 24000,00 грн., чим одноосібно виконала умови зазначеної угоди, що підтверджується власноручною розпискою ОСОБА_3 від 05 листопада 2009 року (а.с.22).  

  При укладенні договору купівлі – продажу від 05 листопада 2009 року згода інших осіб (чоловіка відповідачки та інших) на відчуження 1/18 частини квартири за вище вказаною адресою не потребувалась, оскільки зазначене майно належало особисто ОСОБА_3, так як було отримано нею у власність в порядку спадкування.  

  У відповідності до ст.657 ЦК України договір купівлі – продажу земельної ділянки, єдиного майнового комплексу, житлового будинку (квартири) або іншого нерухомого майна укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню та державній реєстрації.  

  Нормою ст.220 ЦК України передбачено, що у разі недодержання сторонами вимог закону про нотаріальне посвід-чення договору такий договір є нікчемним. А у разу, якщо сторони домовилися щодо усіх істотних умов договору, що підтверджується письмовими доказами, і відбулося повне або часткове виконання договору, але одна із сторін ухилилася від його нотаріального посвідчення, суд може визнати такий договір дійсним. У цьому разі наступне нотаріальне посвідчен-ня договору не вимагається.  

  Статтею 321 ЦК України передбачено, що право власності є непорушним, тобто ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.  

  Згідно ст.328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів, і вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.  

За таких обставин позов підлягає задоволенню у повному обсязі.  

Відповідно до ст.130 ч.4 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст.174 ЦПК України.  

Згідно з ч.4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відпові-дачем вимог позову, суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.  

Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього засідання суду.  

Керуючись ст.ст.220, 321, 328, 657 ЦК України, ст.ст.10, 11, 130, 174, 209, 212, 214, 215, 218 ЦПК України, суд, -  


В И Р І Ш И В :  

 

  Позов ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визнання договору купівлі – продажу дійсним та визнання права власності на нерухоме майно – задовольнити.  

  Визнати дійсним договір купівлі – продажу від 05 листопада 2009 року, за яким ОСОБА_2 купила, а ОСОБА_3 продала 1/18 (одну вісімнадцяту) частину квартири №14 (чотирнадцять) загальною площею 62,6 кв.м., в тому числі житловою - 47,0 кв.м. за адресою: Одеська область, місто Іллічівськ, вулиця Данченка, 3-А (три «А»).  

  Визнати за ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) право власності на 1/18 (одну вісімнадцяту) частину квартири №14 (чотирнадцять) загальною площею 62,6 кв.м., в тому числі житловою - 47,0 кв.м. за адресою: Одеська область, місто Іллічівськ, вулиця Данченка, 3-А (три «А»), що належала ОСОБА_3 на підставі свідоцтва про право на спадщину за законом від 22 жовтня 2009 року (зареєстровано в реєстрі за №4001) та реєстраційного посвідчення, виданого комунальним підприємством «Бюро технічної інвентаризації» м.Іллічівська 04 листопада 2009 року (реєстрова книга №ПР 56 за реєстровим №12 сторінка №257).  

  Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Одеської області через Іллічівський міський суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.  


 



  Суддя                 Журавель П.І.  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація