Судове рішення #6608154




                         ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

                                                          У Х В А Л А

                                        ІМЕНЕМ       УКРАЇНИ

20 жовтня 2009 року                                                                                       № 6784/09/9104


Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду в складі :


головуючого судді                                     Довгополова О.М.,

суддів:                         Носа С.П., Попка Я.С.,

при секретарі судового засідання         Троцькому Є.Г.,


розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Шевченківського районного суду м. Чернівців від 23 грудня 2008 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Військової частини А 0264 про визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити дії ,      


В С Т А Н О В И Л А:

В жовтні 2008 року позивач звернувся до суду з позовом про визнання протиправними дій відповідача щодо затримки по виплаті грошової допомоги при звільненні та зобов’язання виплатити середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні.

Постановою Шевченківського районного суду м. Чернівців від 23 грудня 2008 року в позові відмовлено. Рішення мотивоване тим, що на спірні правовідносини не розповсюджується дія норми КЗпП України; водночас зазначено, що спеціальними законами не передбачено виплату середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні.

Постанову оскаржив позивач відповідач, покликаючись, зокрема, на положення статті 3 КЗпП України, згідно з якими законодавство про працю регулює трудові відносини працівників усіх підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, виду діяльності і галузевої належності, а також осіб, які працюють за трудовим договором з фізичними особами. Просить постанову скасувати, задовольнивши позов.

Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку про скасування судового рішення з наступних підстав.

Відповідно до положень статей 41-44 глави 4 розділу 2 та у зв’язку з пунктом 2 1 розділу 7   КАС України з 01.01.2008 року при розгляді адміністративних справ є обов’язковими, зокрема: фіксування судового засідання судом за допомогою звукозаписувального технічного засобу; здійснення технічного запису судового засідання на носії інформації; ведення журналу судового засідання.

Як вбачається з матеріалів справи (а.с. 15, 26-27) в порушення вищенаведених процесуальних норм фіксування судового розгляду справи здійснювалося у протоколах судового засідання відповідно від 25.11.2008 року, від 08.12.2008 року та від 23.12.2008 року.

Наведені обставини, на думку колегії суддів, є грубими порушеннями вимог процесуального закону, що призвело до ухвалення незаконного судового рішення, а тому постанова підлягає скасуванню з направленням справи на новий розгляд до суду першої інстанції.  

Отже, скарга апелянта підлягає частковому задоволенню.  

Керуючись частиною 3 статті 160, статтями 195, 196, 198 п. 6, 204 п. 1, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів


У Х В А Л И Л А


Апеляційну скаргу   ОСОБА_1 задовольнити частково ,  постанову   Шевченківського районного суду м. Чернівців від 23 грудня 2008 року у справі № 2-а-270/08   –   скасувати.

Справу направити на новий розгляд до суду першої інстанції.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України  протягом місяця  шляхом подачі  касаційної скарги безпосередньо до  суду касаційної інстанції.



Головуючий:                                                                            О.М. Довгополов


Судді:                                                                                       С.П. Нос


                                                                                                  Я.С. Попко





Повний текст ухвали виготовлений 23.10.2009 року.






Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація