ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
06 жовтня 2009 року № 69204/09/9104
Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду в складі :
головуючого судді Довгополова О.М.,
суддів: Богаченка С.І., Любашевського В.П.
при секретарі судового засідання Троцькому Є.Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу судді Львівського окружного адміністративного суду від 30 липня 2009 року про відмову у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Ради суддів України про визнання рішення незаконним та поновлення на роботі ,
В С Т А Н О В И Л А:
В липні 2009 року позивач звернувся до суду з позовом, у якому просив скасувати рішення Ради суддів України від 12 грудня 2008 року, яким його звільнено з посади голови Львівського апеляційного адміністративного суду та поновити його на цій посаді.
Ухвалою судді Львівського окружного адміністративного суду від 30 липня 2009 року відмовлено у відкритті провадження у справі з тих підстав, що компетенція адміністративних судів не поширюється на спірні правовідносини.
Зазначену ухвалу оскаржив позивач, у скарзі покликаючись на підвідомчість спору адміністративному суду, просить скасувати ухвалу з направленням позовної заяви на новий розгляд до суду першої інстанції.
В судовому засіданні встановлено, що судді Львівського апеляційного адміністративного суду подали заяви про самовідвід, покликаючись на те, що у матеріалах цієї справи є достатньо обставин, які, як на їхню думку, можуть вплинути на об’єктивність судового рішення та призвести до упередженого ставлення суддів у вирішенні зазначеної справи.
Також встановлено, що ОСОБА_1. – позивач у справі обіймав посаду голови Львівського апеляційного адміністративного суду (з 20.11.2006 року) та здійснював організаційне керівництво діяльністю суду, що може призвести до сумнівів у неупередженості суддів.
Відповідно до ст. 27 Кодексу адміністративного судочинства України суддя не може брати участь у розгляді адміністративної справи і відводиться: якщо він брав участь у розгляді цієї справи або пов?язаної з нею справи як представник, секретар судового засідання, свідок, експерт, спеціаліст, перекладач; якщо він прямо чи опосередковано заінтересований в результаті розгляду справи; якщо він є членом сім’ї або близьким родичем сторони або інших осіб, які беруть участь у справі; за наявності інших обставин, які викликають сумнів у неупередженості судді.
Колегія суддів вважає обґрунтованими мотиви, вказані суддями у заявах про самовідводи, а тому такі заяви підлягають задоволенню.
Згідно із частиною 3 статті 32 КАС України якщо після задоволення відводів (самовідводів) неможливо утворити новий склад суду, суд вирішує питання про передачу справи до іншого адміністративного суду в порядку, встановленому статтею 22 цього Кодексу.
Враховуючи неможливість утворити у Львівському апеляційному адміністративному суді новий склад суду, справа підлягає передачі на розгляд іншого адміністративного суду.
Керуючись ст.ст. 25, 27, 30, 31, 32 КАС України, колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А:
Заяви суддів Львівського апеляційного адміністративного суду про самовідвід задоволити, відвівши таких від розгляду справи № 2а-4711/09 за позовом ОСОБА_1 до Ради суддів України про визнання рішення незаконним та поновлення на роботі.
Справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу судді Львівського окружного адміністративного суду від 30 липня 2009 року про відмову у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Ради суддів України про визнання рішення незаконним та поновлення на роботі направити згідно постанови президії Вищого адміністративного суду України від 26.05.2008 року № 23 до Київського апеляційного адміністративного суду.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та оскарженню в касаційному порядку не підлягає.
Головуючий: О.М. Довгополов
Судді: С.І. Богаченко
В.П. Любашевський