2-871/2009р.
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 вересня 2009 року м. Лисичанськ
Лисичанський міський суд Луганської області у складі:
головуючої судді Лизенко І.В.,
при секретарі судового засідання Паршиковій Н.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду цивільну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Луганське енергетичне об’єднання» до ОСОБА_1, треті особи ОСОБА_2, ОСОБА_3, про відшкодування збитків, завданих порушенням Правил користування електричною енергією для населення, -
встановив:
Позивач звернувся до суду з позовом про відшкодування майнової шкоди, завданої відповідачем порушенням Правил користування електроенергією для населення в розмірі 2660,58 грн., посилаючись на те, що в порушення ст. 26 Закону України "Про електроенергетику" споживач несе відповідальність за порушення Правил користування електроенергією. Відповідачем допущено порушення, що виразилося у відсутності приладу обліку електроенергії. Просив суд стягнути з відповідача майнову шкоду у зазначеному розмірі та судові витрати у справі.
Представник позивача позов підтримала, надала пояснення, аналогічні викладеному у позові, доповнивши, що згідно особового рахунку відповідача він неодноразово попереджався про необхідність встановлення лічильника. Лічильник у квартирі відповідача відсутній з 2001 року. Провівши власне розслідування, працівниками позивача з’ясовано, що до червня 2007 року лічильник у абонента був відсутній, до цього часу місце, передбачене для його встановлення, знаходилось у місцях загального користування, а не у квартирі відповідача.
Відповідач у судове засідання не з'явився, надав право на представництво його інтересів ОСОБА_2 за довіреністю.
Представник відповідача та третя особа ОСОБА_2 у судовому засіданні позов не визнала та пояснила, що до 1999 року лічильник знаходився у загальному коридорі та відповідальності за його збереження відповідач не ніс. У 1999 році лічильник викрала невідома особа, про що відповідач повідомив ТОВ «ЛЕО». Після цього працівниками позивача було зроблено запис про оплату електроенергіє за середньомісячними показниками. Враховуючи, що лічильник знаходився не в приміщенні відповідача, позивач повинен був самостійно встановити новий лічильник. Відповідач за його збереження відповідальності не несе. Вважає, що у діях відповідача відсутнє порушення Правил користування електроенергією для населення.
Третя особа ОСОБА_3 у судове засідання не з’явилась, про час та місце розгляду справи повідомлена належним чином.
Суд, вислухавши пояснення представників сторін, дослідивши письмові докази, вважає позов таким, що не підлягає задоволенню.
Судом встановлені такі факти та відповідні ним правовідносини.
16 березня 2006 року представниками позивача складено акт про порушення Правил користування електроенергією для населення за адресою реєстрації відповідача: м. Лисичанськ, кв. МолодіжнийАДРЕСА_1, згідно якого виявлено порушення Правил за даною адресою, що виразилося у відсутності приладу обліку електроенергії (а.с.7).
Згідно копії свідоцтва про право власності на житло від 16.02.1999 року (а.с.30) квартира №87 буд. №9 по кв. Молодіжний м. Лисичанська належить на праві спільної сумісної власності відповідачу та третім особам.
Відмовляючи у задоволенні позову, суд виходить з наступного.
Відповідно до ст. 26 Закону України "Про електроенергетику" споживач енергії зобов'язаний додержуватися вимог нормативно-технічних документів та договору про постачання енергії. Споживач енергії несе відповідальність за порушення умов договору з енергопостачальником та Правил користування електричною і тепловою енергією та виконання приписів державних інспекцій з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії згідно із законодавством України.
Відповідно до п.п. 42, 48 "Правил користування електроенергією для населення", затверджених постановою КМУ від 26.07.1999р. за №1357, споживач електричної енергії зобов'язаний: дотримуватися вимог нормативно-технічних документів та договору; забезпечувати належний технічний стан та безпечну експлуатацію своїх електроустановок та побутових електроприладів; забезпечувати збереження приладів обліку і пломб на них у разі розміщення приладу обліку в квартирі або на іншому об'єкті споживача; невідкладно повідомляти енергопостачальника про недоліки в роботі приладу обліку; оплачувати спожиту електричну енергію та здійснювати інші платежі відповідно до умов договору та цих Правил та інше. Споживач несе відповідальність згідно із законодавством за: прострочення терміну внесення платежів за електричну енергію; порушення правил користування електричною енергією; розкрадання електричної енергії у разі самовільного підключення до електромереж і споживання електричної енергії без приладів обліку; пошкодження приладу обліку та інше.
Згідно фотокопії особового рахунку за адресою відповідача (а.с.19) прилад обліку електроенергії встановлено у 1988 році, інших відміток про встановлення приладу обліку електроенергії у приміщенні, яке знаходиться у користуванні абонента, немає. У графі «рух лічильника» зазначено: лічильника немає.
Згідно ч.1 ст. 60 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених статтею 61 цього Кодексу.
Представником позивача не надано суду доказів на підтвердження встановлення приладу обліку електроенергії в квартирі або на іншому об'єкті відповідача.
Згідно п.48 Правил споживач електричної енергії зобов'язаний забезпечувати збереження приладів обліку і пломб на них у разі розміщення приладу обліку в квартирі або на іншому об'єкті споживача.
Враховуючи, що суду не надано доказів на підтвердження встановлення приладу обліку у квартирі відповідача, враховуючи, що за поясненнями представника позивача прилад обліку електроенергії знаходився у загальному коридорі, суд доходить висновку про необґрунтованість позовних вимог.
На підставі викладеного, керуючись ст. 10, 11, 212-215, 218 ЦПК України, суд, -
вирішив:
У задоволенні позову товариства з обмеженою відповідальністю «Луганське енергетичне об’єднання» до ОСОБА_1, треті особи ОСОБА_2, ОСОБА_3, про відшкодування збитків, завданих порушенням Правил користування електричною енергією для населення, відмовити за необґрунтованістю.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Луганської області шляхом подання до Лисичанського міського суду заяви про апеляційне оскарження протягом 10-ти днів з дня його проголошення або подання апеляційної скарги у той самий строк. Апеляційна скарга подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до Лисичанського міського суду Луганської області.
Суддя:
- Номер: 8/661/1/20
- Опис: перегляд рішення у зв'язку з нововиявленними обставинами
- Тип справи: на заяву про перегляд рішення (ухвали, судового наказу) у цивільних справах за нововиявленими обставинами
- Номер справи: 2-871/2009
- Суд: Новокаховський міський суд Херсонської області
- Суддя: Лизенко Ілона Василівна
- Результати справи: скасовано частково
- Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 25.06.2019
- Дата етапу: 26.05.2020
- Номер: 22-ц/819/753/20
- Опис: Чечин Сергій Сергійович до виконкому Таврійської міської ради,КП Каховське БТІ про виділення частки майна в натурі та спонукання до вчинення дій
- Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
- Номер справи: 2-871/2009
- Суд: Херсонський апеляційний суд
- Суддя: Лизенко Ілона Василівна
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 30.03.2020
- Дата етапу: 30.03.2020