Судове рішення #6608023

                                                                                                                 

                    РІШЕННЯ

                                                          ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ                       Справа  №  2-3406/09


                09 листопада 2009 року    Олександрійський міськрайонний суд  Кіровоградської області в складі:  

     головуючого – судді Куковенкова С.В.

     при секретарі –  Стасенко Ю.С.,

        розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Олександрійської міської ради про визнання права власності на спадкове майно, -


                                                                  ВСТАНОВИВ:


  Позивач звернувся до суду з позовом, який мотивує тим, що після смерті його матері, ОСОБА_2, яка сталася ІНФОРМАЦІЯ_1в м. Олександрії, відкрилася спадщина, яка складається з 1/5 частини квартири АДРЕСА_1 та банківських вкладів з належними відсотками та компенсаціями, що знаходяться на зберіганні в Олександрійському відділенні № 3070/014 Ощадбанку України на рахунках НОМЕР_2.

  ІНФОРМАЦІЯ_2 помер його батько, ОСОБА_3, після смерті якого відкрилася спадщина, що складається з 1/5 частини квартири АДРЕСА_1 та банківського вкладу з належними відсотками та компенсаціями, що знаходиться на зберіганні в Олександрійському відділенні № 3070/014 Ощадбанку України на рахунках НОМЕР_1.

  Вказує, що інші частини квартири належать йому та його дружині і сину, на праві спільної сумісної власності, що підтверджується Свідоцтвом на право власності на житло, виданого виконкомом Олександрійської міської ради народних депутатів від 02 серпня 1993 року.

  Зазначає, що після смерті батьків він фактично прийняв спадщину, оскільки він є єдиним спадкоємцем першої черги та на момент смерті спадкодавців вони всі проживали  однією сім’єю, а після їх смерті він вступив у володіння та користування спадковим майном.

      До нотаріальної контори у визначений законом строк після смерті спадкодавців не звертався.

      При подальшому зверненні нотаріус йому відмовила у видачі свідоцтва про право на спадщину, оскільки не встановлено частки померлих у спільному майні.

  В попередньому судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги.  

  Представник відповідача в попередньому судовому засіданні позовні вимоги визнав.

      З урахуванням думки сторін, суд вважає за можливе розглянути справу по суті у попередньому судовому засіданні, відповідно до п. 4 ст. 130 ЦПК України.

              Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що вимоги позивача підлягають задоволенню.

              До спірних правовідносин сторін необхідно застосовувати норми Цивільного кодексу УРСР 1963 року, а саме ст. 549 ЦК.

   В судовому засіданні встановлено, що після смерті матері позивача, ОСОБА_2, яка сталася ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Олександрії, відкрилася спадщина, до складу якої входить частина квартири АДРЕСА_1 та банківські вклади з належними відсотками та компенсаціями, що знаходяться на зберіганні в Олександрійському відділенні № 3070/014 Ощадбанку України на рахунках НОМЕР_2.

  ІНФОРМАЦІЯ_2 помер батько позивача, ОСОБА_3, після смерті якого відкрилася спадщина, що складається з частини квартири АДРЕСА_1 та банківського вкладу з належними відсотками та компенсаціями, що знаходиться на зберіганні в Олександрійському відділенні № 3070/014 Ощадбанку України на рахунках НОМЕР_1.

  Зазначена квартира належала померлим, а також позивачу, його дружині і сину, на праві спільної сумісної власності, що підтверджується Свідоцтвом на право власності на житло, виданого виконкомом Олександрійської міської ради народних депутатів від 02 серпня 1993 року, тобто їх частки не були визначені.

  Відповідно до ст. 370 ЦК України, частки кожного із співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ними, законом або рішенням суду.

 Виходячи з цієї норми права, суд вважає, що частки кожного з співвласників у праві спільної сумісної власності на квартиру АДРЕСА_1 є рівними, тобто кожному з них належить по 1/5 частці зазначеної квартири.

                 Відповідно до ст. 549 ЦК УРСР 1963 року, визнається, що спадкоємець прийняв спадщину, якщо він  фактично  вступив  в  управління  або  володіння спадковим майном.

                В судовому засіданні факт вступу позивачем в управління та володіння спадковим майном доведено як його поясненнями, так і довідками Димитрівської селищної ради.

   Таким чином, суд вважає, що після смерті батьків позивач фактично прийняв спадщину, оскільки він є єдиним спадкоємцем першої черги та на момент смерті спадкодавців вони всі проживали  однією сім’єю, а після їх смерті він вступив у володіння та користування спадковим майном.

              Керуючись ст. ст. 549 ЦК УРСР в ред. 1960 р., ст. 370 ЦК України, ст. ст. 10, 60, 130 п. 4, 209, 212, 214-215, 218  ЦПК України,  суд –


                                                                      ВИРІШИВ:

                       Позов задовольнити.

            Визнати за ОСОБА_1, в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_2, що померла ІНФОРМАЦІЯ_1, право власності на 1/5 частини квартири АДРЕСА_1 та банківські вклади з належними відсотками та компенсаціями, що знаходяться на зберіганні в Олександрійському відділенні № 3070/014 Ощадбанку України на рахунках НОМЕР_2.

            Визнати за ОСОБА_1, в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_3, що помер ІНФОРМАЦІЯ_2, право власності на 1/5 частини квартири АДРЕСА_1 та банківський вклад з належними відсотками та компенсаціями, що знаходиться на зберіганні в Олександрійському відділенні № 3070/014 Ощадбанку України на рахунку НОМЕР_1.

                       Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви на апеляційне оскарження.

           Заява про апеляційне оскарження  рішення може бути подана протягом 10 днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.  Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до апеляційного суду Кіровоградської області через Олександрійський міськрайонний суд, або оскаржується в  порядку,  встановленому п. 4 ст. 295 ЦПК України.  

 


             Головуючий:                                                                                        Куковенков С.В.

  • Номер: 6/296/102/19
  • Опис: заява про заміну сторони виконавчого провадження
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-3406/09
  • Суд: Корольовський районний суд м. Житомира
  • Суддя: Куковенков Сергій Володимирович
  • Результати справи: подання (заяву, клопотання) задоволено
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 29.03.2019
  • Дата етапу: 10.05.2019
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація