Справа № 1522/10292/12
Провадження № 2/1522/8222/12
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
Іменем УКРАЇНИ
«14»серпня 2012 року
Приморський районний суд міста Одеси в складі:
головуючого –судді Погрібного С.О.
за секретаря –Джулая Д.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Одесі цивільну справу за позовом Публічного акціонерного товариства «Альфа-Банк»до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором, –
в с т а н о в и в :
Позивач звернувся до суду з вимогою про стягнення з відповідача суми боргу за кредитним договором, заборгованості по відсоткам, пені та судових витрат, посилаючись на такі обставини. 11 лютого 2008 року між сторонами укладено кредитний договір № 800003131, відповідно до якого позивач надав ОСОБА_1 кредитні кошти в розмірі 25 000,0 доларів США строком на п’ять років під 13,25% річних. Позивач повністю та в строки виконав свої зобов’язання за кредитним договором, однак відповідач не виконав умови договору, не здійснює погашення кредиту та не сплачує відсотки за користування, у зв’язку із чим утворилась значна за сумою заборгованість.
Відповідач у судове засідання не з’явився неодноразово, про дату, час та місце судового засідання повідомлявся в установленому законом порядку, про причини неявки суд не повідомив. Суд у зв’язку з неявкою відповідача та неповідомленням про поважні причини такої неявки в судове засідання в порядку статті 169 ЦПК України, враховуючи відсутність відповідних заперечень від представника позивача ухвалив слухати справу за відсутності відповідача, який не з’явився, у порядку заочного розгляду справи.
Представник позивача надав до суду заяву, якою позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просив розглянути позов за його відсутності, не заперечував проти заочного розгляду справи.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що рішення у справі необхідно постановити із задоволенням позову. Судом встановлені такі фактичні обставини на підставі представлених письмових доказів.
Відповідно до п. 1.2. Статуту Публічного акціонерного товариства «Альфа-Банк», банк є правонаступником усіх прав і зобов’язань Закритого акціонерного товариством «Альфа-Банк».
11 лютого 2008 року між Закритим акціонерним товариством «Альфа-Банк»та ОСОБА_1 укладено кредитний договір № 800003131.
Відповідно до п. 2 вказаного кредитного договору банк надав ОСОБА_1 кредит в сумі 25000,0 доларів США під 13,25% річних, строком повернення до 11 лютого 2013 року. Відповідач зобов’язався в порядку та на умовах, що визначені даним договором, повертати кредит, виплачувати банку проценти за користування кредитом, сплачувати неустойку та інші передбачені платежі.
За змістом п. 3.6. в разі невиконання чи несвоєчасного виконання зобов’язання в частині повернення кредиту або сплати процентів, комісій згідно з умовами договору, позичальник зобов’язаний сплатити кредитору пеню в розмірі 1 % від простроченої суми за кожний день прострочення.
Згідно п. 5.1. банк має право вимагати (в тому числі в судовому порядку) від позичальника дострокового виконання зобов’язань з повернення кредиту за договором у разі затримання сплати частини кредиту та/або процентів за його користування, щонайменше на один календарний місяць.
ПАТ «Альфа-Банк»належним чином та у повному обсязі виконало зобов’язання за укладеним кредитним договором, надавши ОСОБА_1 кредитні кошти. Відповідач ухиляється від виконання прийнятого на себе зобов’язання, тобто не здійснює часткове погашення кредиту та не сплачує відсотки на протязі значного проміжку часу, у зв’язку із чим у нього перед позивачем виникла значна за розміром заборгованість.
ОСОБА_1 неодноразово надсилались письмові вимоги про досудове врегулювання спору, повідомлялось про розмір заборгованості, проте будь-яких дій на погашення заборгованості відповідачем вчинено не було.
Відповідно до розрахунку заборгованість відповідача перед позивачем станом на дату постановлення рішення складає 74 617,65 гривні, що складається з наступного:
? прострочена заборгованість за кредитом –68 618,20 гривень;
? заборгованість за простроченими відсотками –4 431,74 гривня;
? нарахована за прострочення погашення кредиту пеня –1 567,71 гривень;
Відповідно до змісту ст. 526 ЦК України зобов’язання повинно виконуватись належним чином згідно умов договору й вимог Цивільного кодексу. За ст. 610 ЦК України порушенням зобов’язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов’язання (неналежне виконання). Згідно п. п. 1 та 3 ст. 611 ЦК України у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема: припинення зобов'язання внаслідок односторонньої відмови від зобов'язання, якщо це встановлено договором або законом, або розірвання договору; сплата неустойки.
Згідно ч. 1 ст. 530 ЦК України якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). В силу ст. 1054 ЦК України за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов'язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти.
За ст. 625 ЦК України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов'язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Згідно ст. 16 ЦК України кожна особа має право звернутися в суд за захистом свого цивільного права у випадку його порушення з вимогою про примусове виконання зобов’язання в натурі.
Згідно ст. 11 ЦПК України суд розглядає цивільну справу в межах заявлених вимог і на підставі представлених сторонами доказів.
Відповідно до ст. 88 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею судові витрати. Оскільки позовні вимоги задоволені в повному обсязі, суд вважає за необхідне стягнути з відповідачів на користь позивача судовий збір у сумі 746,18 гривень.
Керуючись ст. ст. 16, 526, 553, 554, 611, 1054 ЦК України, ст.ст. 10, 11, 88, 209, 212, 214-215, 224-226 Цивільного процесуального кодексу України, СУД –
В И Р І Ш И В :
Позов Публічного акціонерного товариства «Альфа-Банк»до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором –задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Публічного акціонерного товариства «Альфа-Банк»суму заборгованості з урахуванням нарахованих штрафних санкцій за кредитним договором № 800003131, укладеним 11 лютого 2008 року між Закритим акціонерним товариством «Альфа-Банк»та ОСОБА_1, у сумі 74 617 (сімдесят чотири тисячі шістсот сімнадцять) гривень 65 копійок.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Публічного акціонерного товариства «Альфа-Банк»судові витрати у сумі 746 (сімсот сорок шість) гривень 18 копійок за сплачений судовий збір.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача шляхом звернення з заявою про перегляд заочного рішення протягом десяти днів з дня отримання його копії
СУДДЯ С.О.ПОГРІБНИЙ
14.08.2012