КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 22-а–34488/08 Г оловуючий у 1 інстанції Дорошенко М.В.
Суддя-доповідач Літвіна Н.М.
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 листопада 2009 року Київський апеляційний адміністративний суд у складі:
головуючого – судді Літвіної Н.М.,
суддів Маслія В.І.,
Ситникова О.Ф.
при секретарі Овчіннікові А.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Господарського суду Черкаської області від 28 серпня 2008 року у справі за адміністративним позовом суб’єкта підприємницької діяльності – фізичної особи ОСОБА_1 до Золотоніської об’єднаної державної податкової інспекції Чернігівської області про визнання скасування рішення про застосування фінансових санкцій, -
В С Т А Н О В И В :
Постановою Господарського суду Чернігівської області від 28 серпня 2008 року в задоволенні позову ОСОБА_1. було відмовлено.
Не погоджуючись з прийнятим рішенням, позивач подав апеляційну скаргу та просив суд скасувати постанову суду першої інстанції та ухвалити нове рішення у справі, яким задовольнити позовну заяву в повному обсязі.
Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як встановлено судом першої інстанції, на підставі направлень на планову перевірку від 10 червня 2008 року № 003741 та № 003748 Золотоніською об’єднаною державною податковою інспекцією Чернігівської області була проведена перевірка щодо контролю за здійсненням позивачем розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу.
За результатами перевірки було складено акт від 12 червня 2008 року № 020216 відповідно до якого було встановлено, що ОСОБА_1. у приміщенні торгового павільйону позивача здійснив розрахункову операцію за продану нам (одну) пляшку пива «Оболонь» за ціною 2 грн. 80 коп., але при цьому розрахункову квитанцію не виписав та не видав покупцю.
Крім того перевіркою було встановлено, що на місці проведення прозрахунків знаходилося 342 грн., а відповідно до розрахункових квитанцій, виписаних з початку робочого дня, рахувалось 100 грн.
На підставі даного акту Золотоніською об’єднаною державною податковою інспекцією Чернігівської області було прийнято рішення про застосування фінансових санкцій на суму 1550,00 грн., оскільки позивачем було порушено вимоги п.п. 1, 2, 5 та 13 ст. 3 ЗУ від 06 липня 1995 року № 265\95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» в редакції ЗУ від 01 червня 2000 року № 1776-III з урахуванням наступних змін і доповнень.
Постановою Золотоніського міськрайонного суду Чернігівської області від 28 липня 2008 року ОСОБА_1. (продавець позивача) був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП.
Відповідно до п.п. 1, 2 ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року N 265/95-ВР суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: 1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; 2) видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; застосовувати реєстратори розрахункових операцій, що включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій, з додержанням встановленого порядку їх застосування.
Таким чином, колегія суддів погоджується з висновком суду першої про те, що позивачем в порушення підпунктів 1, 2 статті 3 Закону України від 06 липня 1995 року 265/95-ВР ОСОБА_1. здійснено продаж товару без застосування РРО та видачі відповідного розрахункового документа.
Відповідно до пункту 2 статті 11 Закону України від 04.12.90 року N 509-XII "Про державну податкову службу в Україні" органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та порядку, встановлених законами України, мають право, зокрема, здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку.
Згідно зі статтею 15 Закону України від 06.07.95 року N 265/95-ВР контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України. Крім того, згідно з статтею 16 цього Закону, контролюючі органи мають право відповідно до законодавства здійснювати планові або позапланові перевірки осіб, які підпадають під дію цього Закону.
Відповідно до ст. 16 Закону України від 06.07.95 року N 265/95-ВР планові або позапланові перевірки осіб, що використовують реєстратори розрахункових операцій, розрахункові книжки або книги обліку розрахункових операцій, здійснюються у порядку, передбаченому законодавством України.
Відповідно до п. 3 ст. 17 Закону України від 06.07.95 року N 265/95-ВР передбачає, що за порушення вимог цього закону до суб’єктів підприємницької діяльності, які здійснюють операції за товари(послуги0, за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невикористання при здійсненні розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, розрахункової книжки чи книги обліку розрахункових операцій, або використання незареєстрованої належним чином розрахункової книжки чи порушення встановленого порядку її використання, або використання незареєстрованих чи непрошнурованих книг обліку розрахункових операцій, або незберігання книг обліку розрахункових операцій чи розрахункових книжок протягом встановленого терміну.
Таким чином, колегія суддів вважає, що податковим органом правомірно застосовано до позивача штрафні (фінансові) санкції на підставі п. 1 ст. 17 Закону України від 06 липня 1995 року N 265/95-ВР.
Крім того, відповідно до ст. 22 вищезазначеного закону, у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Пунктом 23 «Порядку провадження торгівельної діяльності та правил торгівельного обслуговування населення» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 червня 2006 року № 833, забороняється зберігання на місці проведення розрахунку (в касі, грошовому ящику, сейфі тощо) готівки, що не належить суб’єкту господарювання, а також особистих речей касира чи інших працівників.
Враховуючи вищевикладене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції дійшов вірного висновку відносно того, що податковим органом правомірно та у межах своїх повноважень проведено перевірку позивача та прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій.
Відповідно до ст. 200 КАС України - суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Таким чином, судом першої інстанції ухвалено рішення, яке відповідає вимогам матеріального та процесуального права.
На основі вищевикладеного та керуючись ст. ст. 160, 198, 200, 205, 206 КАС України суд,
У Х В А Л И В :
А пеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення , а постанову Господарського суду Черкаської області від 28 серпня 2008 року без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом одного місяця з дня складання в повному обсязі, тобто з 10 листопада 2009 року, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя:
Судді:
Повний текст ухвали виготовлений 09 листопада 2009 року.