У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 листопада 2009 року м. Ужгород
Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Закарпатської області в складі:
головуючої – судді Кожух О.А.,
суддів - Панька В.Ф., Чужі Ю.Г.
при секретарі – Молнар Е.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Виноградівського районного суду від 26 серпня 2009 року про примусове проникнення до житла ОСОБА_1 , -
в с т а н о в и л а :
Ухвалою Виноградівського районного суду від 26 серпня 2009 року дозволено державному виконавцю відділу ДВС Виноградівського районного управління юстиції для вчинення виконавчих дій примусово проникнути до житла божника - ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1.
Не погодившись з вищевказаною ухвалою суду ОСОБА_1 подала апеляційну скаргу, у якій просить ухвалу скасувати та відмовити у задоволенні подання відділу ДВС Виноградівського РУЮ про примусове проникнення в житло.
У надісланих на адресу апеляційного суду запереченнях на апеляційну скаргу Відділ ДВС Виноградівського районного управління юстиції вважає що необхідності скасовувати ухвалу від 26.08.2009 немає, оскільки на її підставі було вжито заходи щодо примусового входження до житла ОСОБА_1 і завершено виконавче провадження.
Апелянт та представник відділу ДВС Виноградівського районного управління юстиції в судове засідання, будучи належним чином повідомленими про час і місце розгляду справи, не з’явились. Розгляд заяви, відповідно до ч. 2 ст. 305 ЦПК України, проведено у відсутності сторін.
Судова колегія, дослідивши матеріали справи та обговоривши доводи апеляційної скарги дійшла до наступних висновків.
Як вбачається з матеріалів справи, на виконанні відділу ДВС Виноградівського районного управління юстиції перебував виконавчий лист, виданий Виноградівським районним судом 16 квітня 2009 року, про виселення ОСОБА_1 з АДРЕСА_1 (т. 3, а.с.42). 29 квітня 2009 року було відкрито виконавче провадження та запропоновано боржнику добровільно виселитися з квартири до 14 травня 2009 року (т.3, а.с.43). Боржник у добровільному порядку з квартири не виселилась, в подальшому була відсутня у квартирі у дні, що визначались для проведення виконавчих дій, про що свідчать відповідні акти (т. 3, а.с. 45, 48). У відстрочці виконання рішення суду ОСОБА_1 було двічі відмовлено (т. 3, а.с.15, 39).
Відповідно до ст. 5 Закону України від 21.04.1999 N 606-XIV "Про виконавче провадження" державний виконавець при здійсненні виконавчого провадження має право, зокрема, звертатися до суду з поданням про постановлення вмотивованого рішення про примусове проникнення до житла чи іншого володіння боржника. Порядок вирішення такого питання судом визначено ст. 376 ЦПК України.
_____________________________________________________________________________
Справа № 22-1975/09 Номер рядка статистичного звіту : 42
Головуючий у суді І інстанції : Ключкович В.Ю.
Суддя-доповідач : Кожух О.А.
Судом першої інстанції було розглянуто подання про примусове проникнення до житла боржника з дотриманням норм матеріального та процесуального права, підстав для скасування чи зміни ухвали суду першої інстанції - немає, а тому апеляційну скаргу слід відхилити, а ухвалу залишити без змін.
Керуючись ст. ст. 304, п. 1 ч. 2 ст. 307, п. 1 ст. 312, 314, 315, 317, 319, 376 ЦПК України, колегія суддів, -
у х в а л и л а :
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 – відхилити.
Ухвалу Виноградівського районного суду від 26 серпня 2009 – залишити без змін.
Ухвала є остаточною і оскарженню, відповідно до положень ст. 324 ЦПК України, не підлягає.
Головуюча :
Судді :