Судове рішення #6602049

Справа № 3-665/09  

ПОСТАНОВА  

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  


19 серпня 2009 р.                   м. Острог  


Суддя Острозького районного суду Рівненської області Василевич О.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Острозького відділення Здолбунівської ОДПІ про притягнення до адміністративної відповідальності  

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, працює продавцем в магазині, проживає : ІНФОРМАЦІЯ_2,  

за ч.1 ст. 1551 Кодексу України про адміністративні правопорушення,  

(права особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, передбачені ст. 268 КУпАП та ст.63 Конституції України ОСОБА_1 роз’яснені),  


в с т а н о в и в :  


06.08.2009р. інспектором ПС ІІ рангу Острозького відділення Здолбунівської ОДПІ ОСОБА_2 та інспектором ПС І рангу ОСОБА_3 було здійснено перевірку господарської одиниці – магазину, що розташований за адресою с. Могиляни, Острозького району Рівненської області та належить фізичній особі – підприємцю ОСОБА_4. Перевірку було здійснено в присутності продавця ОСОБА_1 на предмет дотримання порядку проведення розрахунків за товар (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій.  

За результатами проведеної перевірки складено акт (довідка) №17110054/2306/НОМЕР_1 від 06.08.2009р., висновки якого стали підставою для складання протоколу про адміністративне правопорушення № 48 від 06.08.2009р.  

  Протоколом про адміністративне правопорушення № 48 від 06.08.2009р., складеного старшим державним податковим ревізором – інспектором Острозького відділення ЗОДПІ ОСОБА_2,  встановлено порушення, що було допущене продавцем ОСОБА_1, а саме - порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг - 06.08.2009р. о 13год. 15хв. не забезпечено відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів за розрахунковими квитанціями виданими з початку робочого дня; при покупці товару за готівку розрахунковий документ не виписано та не видано; не забезпечено зберігання книги обліку розрахункових операцій та розрахункових квитанцій протягом встановленого законодавством періоду, чим допущено порушення п. 5, 6, 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» № 265/95-ВР від 06.07.1995р. (зі змінами та доповненнями).      

В суді ОСОБА_1 вину у вчиненні правопорушення не визнав та пояснив, що працює продавцем в магазині, який належить дружині ОСОБА_4 як приватному підприємцю. Трудові відносини між ОСОБА_1 та ПП ОСОБА_4 підтверджуються поясненнями, надами ОСОБА_4 під час розгляду справи про адміністративне правопорушення.     Окрім цього ОСОБА_4 пояснила, що при продажу товарів ведеться книга обліку доходів і витрат.  

З пункту 2.2.6 акту (довідки) №17110054/2306/НОМЕР_1 від 06.08.2009р. вбачається, що фізичною особою – підприємцем ОСОБА_4 (власником магазину) обрано спрощену систему оподаткування, що підтверджується свідоцтвом про сплату єдиного податку фізичною особою №946801 від 30.12.2008р., виданого Острозьким відділенням ЗОДПІ, термін дії якого – 2009р.  

Відповідно до п.6 ст. 9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» № 265/95-ВР від 06.07.1995р. (зі змінами та доповненнями) реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються при продажу товарів (надані послуг) суб’єктами підприємницької діяльності – фізичними особами, оподаткування доходів яких здійснюється відповідно до законодавства з питань оподаткування суб’єктів малого підприємництва (в тому числі шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку), якщо такі суб’єкти не здійснюють продаж підакцизних товарів, за умови ведення такими особами книг обліку доходів і витрат.  

Відповідно до значень, вжитих у статті 2 вищевказаного Закону книга обліку розрахункових операцій – це прошнурована і належним чином зареєстрована в органах державної податкової служби України книга, що містить щоденні звіти, які складаються на підставі відповідних розрахункових документів щодо руху готівкових коштів, товарів (послуг); розрахункова книжка – це належним чином зброшурована та прошнурована книжка, зареєстрована в органах державної податкової служби України, що містить номерні розрахункові квитанції, які видаються покупцям у визначених цим Законом випадках, коли не застосовуються реєстратори розрахункових операцій (РРО).  

Випадки незастосування РРО і застосування замість нього книги обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок передбачені статтею 5 вищевказаного Закону, відповідно до якої на період виходу з ладу реєстратора розрахункових операцій та здійснення його ремонту або у разі тимчасового, але не більше 72 годин (7 робочих днів), відключення електроенергії - проведення розрахункових операцій здійснюється з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки або із застосуванням належним чином зареєстрованого резервного реєстратора розрахункових операцій.      

Отже, застосування розрахункових квитанцій (з яких складається розрахункова книжка) та застосування книги обліку розрахункових операцій здійснюється у зв’язку з використанням реєстратора розрахункових операцій.    

З огляду на те, що пунктом 6 статті 9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» № 265/95-ВР від 06.07.1995р. (зі змінами та доповненнями) надано право не застосовувати РРО та розрахункові книжки, а тому у діях ОСОБА_1 відсутні ознаки адміністративного правопорушення.    

Таким чином, в діях ОСОБА_1 не вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.1551 КУпАП, а відтак останній не підлягає притягненню до адміністративної відповідальності,   а тому у відповідності до п. 1 ст. 247 КУпАП розпочате провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю.    

Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 221, 245, 247, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення,  

п о с т а н о в и в :  


Провадження у справі про адміністративне правопорушення за ознаками ч.1 ст.   1551   КУпАП щодо ОСОБА_1 закрити у зв’язку із відсутністю у його діях складу адміністративного правопорушення.  

Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Рівненської області через Острозький районний суд Рівненської області протягом 10 (десяти) днів з моменту винесення або опротестована прокурором.  


Суддя  

Острозького районного суду             ОСОБА_5  



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація