Справа № 2-1601/2009
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 листопада 2009 року Лозівський міськрайонний суд Харківської області у складі: головуючої – судді Мішуровської С.Т.,
при секретарі – Давидової В.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Лозова Харківської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Територіальної громади Домаської сільської ради Лозівського району Харківської області, третьої особи: Лозівського бюро технічної інвентаризації про визнання права власності на домоволодіння в порядку спадкування за законом, -
в с т а н о в и в:
Позивач звернулася до суду з позовом до Територіальної громади Домаської сільської ради Лозівського району Харківської області, третьої особи: Лозівського бюро технічної інвентаризації, в якої просить визнати за ним право власності на житловий будинок з господарчими спорудами та будівлями, розташованими за адресою: АДРЕСА_1, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її мати ОСОБА_2. Після її смерті залишилась спадщина у вигляді житлового будинку з господарчими спорудами і будівлями, розташованими за вищезазначеною адресою, але оригінал свідоцтва на право особистої власності на житловий будинок загублений. Позивачка своєчасно прийняла спадщину, подала заяву до нотаріальної контори, але оформити своє спадковє право не змогла із-за відсутності оригіналів правовстановлюючих документів. В спірному будинку її мати проживала весь час, сплачувала всі податки та платежі по земельній ренті і страхових платежах.
Позивачка в судовому засіданні позов підтримала, посилаючись на обставини, викладені в позові, пояснила, що вона фактично прийняла спадщину, проживає в будинку за адресою: АДРЕСА_1 та утримує його.
Голова Домаської сільської ради Лозівського району Харківської області в судове засідання не з’явився, просив слухати справу за його відсутності. На попередньому судовому засіданні не заперечував проти задоволення позову.
Представник третьої особи Лозівського бюро технічної інвентаризації в судове засідання не з’явився, про день та час слухання справи повідомлений своєчасно та належним чином.
Свідок ОСОБА_3 в судовому засіданні пояснила, що у померлої ОСОБА_2 крім позивачки інших спадкоємців не має.
Перевіривши матеріали справи, вислухавши сторони, суд дійшов до наступного.
Судом встановлені такі факти та відповідні ім правовідносини.
Матеріалами справи встановлено, що мати позивачки – ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується копією свідоцтва про смерть, виданого 26.11.2008 року Домаської сільською радою Харківської області.
Після смерті матері позивачки залишилось спадкоємне майно у вигляді житлового будинку з надвірними будівлями та спорудами, розташованого за адресою: АДРЕСА_1
Із довідки Лозівського бюро технічної інвентаризації № 159 від 05.12.2008 року вбачається, що домоволодіння з надвірними будівлями та спорудами, яке розташоване за адресою: АДРЕСА_1 було зареєстроване за ОСОБА_2 на підставі свідоцтва про право особистої власності на житловий будинок, що також підтверджується копією технічного паспорту на садибний житловий будинок від 22 листопада 2008 року.
Згідно ст. 1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
При житті ОСОБА_2 заповіт на своє майно не оформила.
Відповідно до ст.1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.
Позивачка належним чином звернулася в нотаріальну контору з завою про прийняття спадщини, що підтверджується копією спадкової справи, направленої нотаріальної конторою до суду.
Позивачка оформити своє спадкове право не змогла в зв’язку з тим, що були відсутні оригінали правовстановлюючих документів.
Згідно ст.1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця та той з подружжя, який його пережив та батьки.
Із матеріалів справи вбачається, що донька померлої є спадкоємцем першої черги.
Інших спадкоємців на спірне майно крім позивачки судом не встановлено.
Відповідно до ч. 3 ст. 1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого ст. 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.
Із листа Лозівської державної нотаріальної контори № 1247 від 01.10.2009 року вбачається, що після смерті ОСОБА_2 заведена спадкова справа, тобто позивачка своєчасно та належним чином звернулася до нотаріальної контори.
З огляду на вищевикладене, враховуючи пояснення позивачки, суд вважає позов обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 27, 30, 60, 214-215 ЦПК України, ст.ст. 1217, 1222, 1268, ЦК України суд, -
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 - задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 народження, право власності на житловий будинок /літ. А-1/ загальною площею 31,4 кв.м., житловою площею 13,5 кв.м., з господарчими спорудами та будівлями, згідно технічного паспорту станом на 22.11.2008 року, розташований за адресою: АДРЕСА_1, в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1.
Зобов’язати Лозівське бюро технічної інвентаризації зареєструвати за ОСОБА_1 житловий будинок /літ. А-1/ загальною площею 31,4 кв.м., житловою площею 13,5 кв.м., з господарчими спорудами та будівлями, згідно технічного паспорту станом на 22.11.2008 року, розташований за адресою: АДРЕСА_1, без акту вводу в експлуатацію.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через Лозівський міськрайонний суд Харківської області шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Суддя: