Справа № 2-350/2009 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21.10.2009 року Городоцький районний суд Хмельницької області в складі:
головуючого – судді Сакенова Ю.К.
при секретарі – Ратушняк Л.В.
представника позивача – ОСОБА_1
представників ТОВ «Вікторія» - Поповича В.Й., Снігурського В.Є.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Городок справу за позовом ОСОБА_2 до ТОВ «Вікторія» м.Городок, ОСОБА_3, ЗАТ «Агрофірма Авіс» про визнання права на частку в майні та стягнення її вартості
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулася до суду з позовом до відповідачів для захисту своїх прав.
В судовому засіданні представник позивача, підтримала заявлені вимоги і пояснила, що позивач працював водієм птахорадгоспу „Городоцький” з 07.12.1977р., звідки звільнився 04 квітня 1995 року в зв’язку з призначенням пенсії по інвалідності. Разом з тим, запис про звільнення в трудовій книжці містить формулювання „за власним бажанням”. В 1995 році утвореним на базі птахорадгоспу КСП „Вікторія” проводилося розпаювання майна. Оскільки позивач являвся членом товариства покупців (які мають право на частину придбаного державного майна відповідно до п.3.1. Порядку створення та реєстрації товариства покупців у процесі приватизації, затвердженого наказом Голови ФДМ від 25.05.1993 р. №235), якому було безоплатно передано у власність державне майно птахорадгоспу і на базі якого пізніше було створено КСП „Вікторія”, вважає, що він має право на майновий пай у майні КСП „Вікторія”, а нині його правонаступника ТОВ „Вікторія”.
Представник відповідача заявлені вимоги заперечив, пояснивши, що позивач перебував у трудових відносинах з птахорадгоспом „Городоцький”, звідки звільнений 04 квітня 1995 року наказом №19 від 13.04.95р. за власним бажанням на підставі поданої ним заяви. Список осіб – членів КСП „Вікторія”, які мають право на майновий пай, затверджувався загальними зборами членів КСП 25.12.95р., позивач не був включений до цього списку, оскільки не являвся членом КСП „Вікторія”.
Суд, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши докази у справі, прийшов до висновку, що в задоволенні позову слід відмовити з таких підстав. В судовому засіданні встановлено, що позивач з 07.12.77р. перебував у трудових відносинах з птахорадгоспом „Городоцький”, звідки звільнений 04 квітня 1995 року наказом №19 від 13.04.95р. за власним бажанням на підставі поданої ним заяви, що підтверджується його трудовою книжкою. На час звільнення позивача птахорадгосп „Городоцький” мав статус державного підприємства, відповідно його майно являлося державною власністю та перебувало в оперативному управлінні підприємства. 21.06.95 р. загальними зборами членів трудового колективу птахорадгоспу „Городоцький” створено товариство покупців та укладено угоду про спільну діяльність. 22.06.95 року згідно наказу № 374 регіонального відділення по Хмельницький області Фонду державного майна України, проведено державну реєстрацію товариства покупців, створеному членами трудового колективу птахорадгоспу «Городоцький». Що стосується включення позивача до підписного листа учасників товариства покупців за № 55, то він туди включений помилково, оскільки станом на час утворення товариства покупців ОСОБА_2 не був членом трудового колективу птахорадгоспу «Городоцький», не звертався з заявою до трудового колективу про прийняття його в товариство покупців і дане питання не обговорювалось трудовим колективом. Крім того ОСОБА_2 після звільнення з птахорадгоспу «Городоцький» пішов працювати в КСП ім.Куйбишева с.Бедриківці Городоцького району і згідно витягу загальних зборів даного підприємства від 06.02.96 року він був включений в списки членів КСП ім.Куйбишева, які мають право на земельні паї та йому видано сертифікат на право на земельну частку (пай) серії ХМ № 0153938.
Відповідно до п.2 Декрету КМУ „Про особливості приватизації майна в агропромисловому комплексі” від 17.05.93р. приватизація майна радгоспів та інших державних сільськогосподарських підприємств здійснюється шляхом перетворення їх у колективні сільськогосподарські підприємства. що й мало місце в цьому випадку. 08 вересня 1995 року на базі майна птахорадгоспу було створено колективне сільськогосподарське підприємство „Вікторія”, майно якого було розпайоване, а членам підприємства видані майнові сертифікати. Майнові паї членів колишнього КСП «Вікторія» передані в оренду ТОВ «Вікторія».
Список осіб – членів КСП „Вікторія”, які мають право на майновий пай, затверджувався загальними зборами членів КСП «Вікторія» 25.12.95 р., протокол №3. Позивач не був включений до цього списку, оскільки не являвся членом КСП „Вікторія” так як відповідно до змісту Порядку визначення розмірів майнових паїв членів колективних сільськогосподарських підприємств та їх документального посвідчення, затвердженого постановою КМУ від 28.02.01р. №177, таке право мають виключно члени колективного сільськогосподарського підприємства та особи, за якими відповідно до законодавства зберігається право на майновий пай.
За клопотанням позивача, ухвалою суду від 01.06.09 року відповідачами по справі визнано ТОВ «Вікторія» м.Городок, вул.Грушевського 1 та ОСОБА_3, який 04.08.05 року викупив у частини співвласників майнових паїв КСП «Вікторія» їх частини та зареєстрував їх у Городоцькому БТІ на праві власності на підставі рішення Городоцького районного суду від 19.12.05 року.
Ухвалою суду від 30.06.09 року до участі в справі залучено ЗАТ «Агрофірма Авіс», якому 10.05.06 року ОСОБА_3 продав майно придбане у частини співвласників майнових паїв КСП «Вікторія».
Таким чином ОСОБА_2 не був членом КСП «Вікторія», не приймав участі у його створенні і не довів у судовому засіданні своє право на майновий пай у зазначеному підприємстві.
Керуючись Законом України «Про приватизацію майна державних підприємств», Декретом КМУ «Про особливості приватизації майна в агропромисловому комплексі» ст.10, 57, 60, 88, 209, 213, 214, 215, 294 ЦПК України –
РІШИВ:
В задоволенні позову ОСОБА_2 до ТОВ «Вікторія» м.Городок, ОСОБА_3, ЗАТ «Агрофірма Авіс» про визнання права на частку в майні та стягнення її вартості – відмовити.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя
- Номер: 6/408/60/17
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-350
- Суд: Біловодський районний суд Луганської області
- Суддя: Сакенов Юрій Костянтинович
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 04.10.2017
- Дата етапу: 27.10.2017
- Номер: 2/720/663/13
- Опис: про стягнення алментів
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-350
- Суд: Новоселицький районний суд Чернівецької області
- Суддя: Сакенов Юрій Костянтинович
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 15.03.2011
- Дата етапу: 01.08.2013