№4-2683\09
ПОСТАНОВА
16 листопада 2009 року суддя Печерського районного суду м. Києва Білоцерківець О.А., при секретарі Якименко В.О., за участю прокурора Городового О.А., розглянувши скаргу ОСОБА_1 на постанову про відмову в порушенні кримінальної справи,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду зі скаргою, в якій просить суд скасувати постанову прокурора відділу нагляду за розслідуванням кримінальних справ слідчими органів прокуратури слідчого управління прокуратури м. Києва Городового О.А. від 01.09.2009 р. про відмову в порушення кримінальної справи відносно службових осіб ВАТ «Мостобуд» на підставі п. 2 ст. 6 КПК України, в зв’язку з відсутністю в їх діях складу злочинів, передбачених ст.ст. 177, 191, 356, 364, 366 КК України.
Заявник в обгрунтування скарги вказав, що перевірку проведено неповно, однобічно, а постанова про відмову в порушенні кримінальної справи є незаконною, зазначив, що за його заявою неодноразово виносились постанови про відмову в порушені кримінальної справи за даним фактом, які в подальшому скасовувались судами, як незаконні.
В судовому засіданні підтримав доводи скарги з викладених в ній підстав, просив скаргу задовольнити.
Прокурор заперечував проти вимог скарги, вважав постановою законною та обґрунтованою, просив в задоволенні скарги відмовити.
Заслухавши думку особи, що подала скаргу, прокурора, вивчивши матеріали скарги, матеріал про відмову у порушенні кримінальної справи, суд приходить до наступних висновків.
У відповідності до ст.236-1 КПК України скарга на постанову органу дізнання, слідчого, прокурора про відмову в порушенні кримінальної справи подасться особою, інтересів якої вона стосується, або її представником до районного (міського) суду за місцем розташування органу або роботи посадової особи, яка винесла постанову, протягом семи днів з дня отримання копії постанови, чи повідомлення прокурора про відмову в скасуванні постанови.
Суд, розглядаючи скаргу на постанову про відмову в порушенні кримінальної справи у відповідності до вимог ст.236-2 КПК України перевіряє наявність приводів і підстав для винесення відповідної постанови.
Приводом для винесення оскаржуваної постанови, стали матеріали перевірки за заявою ОСОБА_1 щодо неправомірності дій службових осіб ВАТ «Мостобуд».
Висновок про відсутність підстав для порушення кримінальної справи може грунтуватися лише на результатах достатньо повної та об'єктивної перевірки всіх доводів заявника, а постанова повинна бути обгрунтованою ( мотивованою).
Під час перевірки достовірно так і не були встановлені обставини використання при будівництві в Одеському морському торгівельному порту у 2001 році запропонованих заявником конструктивних рішень та відповідно не надана цьому належна правова оцінка. Доводи ОСОБА_1 про фактичне впровадження ВАТ „ Мостобуд” відповідних рацпропозицій без реєстрації та надання посвідчень матеріалами перевірки залишились не усуненими. Прокурор в оскаржуваній постанові зазначає, що частина даних перевірки вказує на правомірність посилань заявника, однак не надає таким даним оцінки з точки зору об”єктивності та достатності для порушення кримінальної справи, а також з урахуванням можливих дій службових осіб ВАТ „Мостобуд” про приховуванню відповідних обставин.
За таких обставин, доводи особи, що подала скаргу про неповноту перевірки є обгрунтованими, а постанова про відмову в порушенні кримінальної справи – належно не обгрунтованою та передчасною.
На підставі викладеного, керуючись ст. 236-2 КПК України,
ПОСТАНОВИВ:
Скаргу ОСОБА_1 - задовольнити.
Скасувати постанову прокурора відділу нагляду за розслідуванням кримінальних справ слідчими органів прокуратури слідчого управління прокуратури м. Києва Городового О.А. від 01.09.2009 р. про відмову в порушення кримінальної справи відносно службових осіб ВАТ «Мостобуд» на підставі п. 2 ст. 6 КПК України, в зв’язку з відсутністю в їх діях складу злочинів, передбачених ст.ст. 177, 191, 356, 364, 366 КК України, а матеріали направити до прокуратури м. Києва для організації додаткової перевірки.
На постанову може бути подана апеляція прокурором чи особою, яка подала скаргу, протягом 7 діб з дня її винесення.
Суддя О.Білоцерківець