Справа № 2-529/2009 р.
Україна
ГОРОДИЩЕНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 жовтня 2009 року м. Городище
Городищенський районний суд Черкаської області у складі : судді Подороги Л. В., при секретарі Крицькій Л. І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу , -
В С Т А Н О В И В :
04 серпня 2009 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу.
Обґрунтовуючи свої позовні вимоги позивач посилається на те, що 30. 10. 1913.02.2003 року вони з відповідачкою уклали шлюб. Мають спільного сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, який після розірвання шлюбу залишиться проживати біля матері. У подружжя виникають суперечки щодо спільно нажитого майна. В зв’язку з постійними сварками, які виникали через відсутність взаєморозуміння спільне проживання сторони припинили. Спільне проживання і збереження сім’ї не можливе, тому позивач просить суд, розірвати шлюб, як такий, що існує лише юридично.
У судовому засіданні позивач доводи позову підтримав у повному обсязі, вказавши, що спільне життя з відповідачкою неможливе, надії на примирення подружжя немає. Вказав, що відповідачка не займається вихованням сина та не піклується про його фізичний та психічний розвиток. Відповідачка не заперечує проти розірвання шлюбу вказала, що, дійсно у них з чоловіком виникають постійні сварки, які і стали причиною припинення їх стосунків, як подружжя. Зазначила, що миритися та зберігати сім’ю з позивачем не бажає. Єдине, що хвилює її питання вирішення її місця мешкання, після розлучення.
Суд, заслухавши пояснення позивача, його представника, відповідачки та вивчивши матеріали справи, вважає, що позов є обґрунтованим та підлягає до задоволення з наступних підстав.
Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього ж Кодексу. Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову, суд, за наявності для того законних підстав, ухвалює рішення про задоволення позову.
Згідно до ст. 110 Сімейного Кодексу України позов про розірвання шлюбу може бути пред’явлений одним із подружжя, і в разі неможливості примирення сторін відповідно до ст. ст. 111, 112 СК України – розривається.
Як вбачається подальше збереження сім’ї «Поліщук» неможливе, миритися сторони не бажають. Шлюб фактично розпався і ніхто з подружжя не ставить питання про примирення, вказують, що проживання як подружжя суперечить їх інтересам. Наданий судом місячний термін для примирення позитивного результату не дав, сторони не помирились. Тому, суд, приходить до висновку про доцільність задоволення позовних вимог.
Позов підтверджується свідоцтвом про укладення шлюбу, копією свідоцтва про народження дитини.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 104, 105, 110 -112 Сімейного Кодексу України, ст. ст. 5, 6, 10, 15, 30, 60, ч. 4 ст. 130, ч. 2 ст. 158, 174, 212, 213, 215, 294 Цивільно - процесуального Кодексу України, суд, -
ВИРІШИВ :
Позов задовольнити.
Розірвати шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 зареєстрований 13.02.2003 року виконавчим комітетом Цвітківської селищної ради Городищенського району Черкаської області, актовий запис № 1.
При видачі свідоцтва про розірвання шлюбу, стягнути на користь держави мито з ОСОБА_1 в розмірі 17 (сімнадцять) грн. 00 коп., ОСОБА_2 від сплати мита звільнити.
Після розірвання шлюбу неповнолітній син ОСОБА_3 - ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження буде проживати біля матері.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Черкаської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня проголошення рішення, заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку на подання заяви про його оскарження чи розгляд справи в апеляційному порядку в разі залишення його без змін.
Суддя : Л.В. Подорога