У Х В А Л А
17 листопада 2009 року справа № 2а-15098/09/0470
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Букіна Л.Є., дослідивши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Синельниківської міської ради, треті особи: Опікунська рада виконавчого комітету Синельниківської міської ради, ОСОБА_2
про визнання нечинним рішення та зобов’язання вчинити певні дії,-
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 16 листопада 2009р. звернувся до суду із позовом до Виконавчого комітету Синельниківської міської ради, треті особи: Опікунська рада виконавчого комітету Синельниківської міської ради, ОСОБА_2 про визнання нечинним рішення та зобов’язання вчинити певні дії.
Відповідно до статті 5 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» система місцевого самоврядування включає: територіальну громаду; сільську, селищну, міську раду; сільського, селищного, міського голову; виконавчі органи сільської, селищної, міської ради; районні та обласні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст; органи самоорганізації населення. У містах з районним поділом за рішенням територіальної громади міста або міської ради відповідно до цього Закону можуть утворюватися районні в місті ради. Районні в містах ради утворюють свої виконавчі органи та обирають голову ради, який одночасно є і головою її виконавчого комітету.
Відповідно до частини 1 статті 11 Закону України «Про місцеве самоврядування в України» виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи.
Із матеріалів адміністративного позову вбачається, що відповідачем є Виконавчий комітет Синельниківської міської ради, яка згідно із Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», є органом місцевого самоврядування.
У відповідності до п.1 ч.1 ст.18 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України), місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Згідно із положеннями п.6 ч.3 ст.108 КАС України, позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
За таких підстав, вважаю за необхідне повернути дану адміністративну позовну заяву позивачу.
Одночасно роз’яснюється, що позивачу необхідно звернутися з відповідним позовом до місцевого загального суду за територіальною підсудністю, встановленою ст.19 КАС України.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.18, 108 КАС України, -
у х в а л и в:
Адміністративну позовну заяву ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Синельниківської міської ради, треті особи: Опікунська рада виконавчого комітету Синельниківської міської ради, ОСОБА_2 про визнання нечинним рішення та зобов’язання вчинити певні дії – повернути позивачу .
Копію ухвали надіслати позивачу разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, ухвала суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Ухвала суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали, а апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Л.Є. Букіна