Судове рішення #6589459

                             ВИРОК  

                          ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


13 липня 2009 року                             м.Радехів  

Радехівський районний суд Львівської області  

в складі: головуючого-судді Мулявка О.В.  

          секретаря судового засідання Харків М.В.  

          з участю: прокурора Безверхнього А.П.  

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Радехів справу про обвинувачення  

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, українець, громадянин України, народився та проживає у ІНФОРМАЦІЯ_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, працює сторожем СФГ «Перлина», вдівець, не військовоповинний, згідно ст.89 КК України визнаний таким що немає судимості  

за ст.309 ч.1 КК України, -  


встановив:


ОСОБА_1 обвинувачується в тому, що восени 2007 року проходячи повз сміттєзвалище, що знаходиться на окраїні с.Бишів Радехівського району, виявив викинуті стебла та головки снотворного маку без насіння, які помістивши в поліетиленовий пакет, без мети збуту, для власних потреб, переніс у своє власне господарство, що в с.Бишів Радехівського району, де заховавши на дерев’яну шафу під накриттям хліва свого господарства, незаконно зберігав в кількості 598,04 грама макової соломи, що містить наркотично активні алканоїди опію (морфін, кодеїн) та відноситься до особливо небезпечних наркотичних засобів, обіг яких заборонено, до 23.04.2009 року, тобто до моменту виявлення та  вилучення працівниками міліції.  

Підсудний ОСОБА_1 свою вину у скоєнні злочину, передбаченого ч.1 ст.309 КК України визнав повністю і у судовому засіданні показав, що весною 2007 року, проходячи повз сміттєзвалище, що знаходиться на окраїні с.Бишів Радехівського району, він побачив викинуті сухі стебла та головки маку, які були без насіння. Побачивши їх, вирішив взяти їх додому, так як маку він не сіє, а від односельчан чув, що коли свиня опороситься і не має молока, то потрібно давати їй маковиння. Отже, взявши виявлені стебла та головки маку, він переламав їх декілька раз, для того, щоб помістити в поліетиленовий пакет, та направився додому. Прийшовши у своє господарство, поліетиленовий пакет з маковинням він положив на стару дерев’яну шафу, яка стояла під хлівом. Про те, що на шафі знаходиться пакет із стеблами та головками маку він забув, а тому він знаходився там, де він його і положив ще весною 2007 року. Крім цього, підсудний показав, що виявлені стебла та головки маку він мав намір використати для власних потреб у господарстві і збувати їх у нього наміру не було.  

Підсудний ОСОБА_1 не заперечує проти визнання недоцільним дослідження доказів по епізоду незаконного придбання та зберіганні наркотичних засобів без мети збуту.  

Суд визнає недоцільним дослідження доказів стосовно обставин незаконного придбання і зберігання наркотичних засобів без мети збуту, здійснених підсудним ОСОБА_1 весною 2007 року, так як обставини незаконного придбання і зберігання наркотичних засобів без мети збуту у кількості 598,04грам в с.Бишів Радехівського району, не оспорюються всіма учасниками судового розгляду і суд не має сумнівів у добровільності та істинності їх позицій.  

Таким чином, на думку суду, винність підсудного ОСОБА_1 у скоєнні злочину, передбаченого ст.309 ч.1 КК України, доведена повністю.  

Суд вважає, що дії підсудного ОСОБА_1 правильно кваліфіковано на досудовому слідстві за ч.1 ст.309 КК України, як незаконне придбання та зберігання наркотичних засобів без мети збуту.  

Визнаючи підсудному ОСОБА_1 міру покарання, суд в якості пом’якшуючих вину обставин визнає йому щире каяття та визнання своєї вини.  

Обтяжуючих вину обставин, в діях ОСОБА_1, судом не встановлено.  

При визначенні міри покарання судом приймаються до уваги пом’якшуючі вину обставини, особа підсудного, який по місцю проживання та роботи характеризується позитивно, а тому, суд вважає за можливе виправлення підсудного ОСОБА_1 без ізоляції від суспільства.    

Керуючись ст.ст.323,324 КПК України, суд –  


засудив:


ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні злочину, передбаченого ст.309 ч.1 КК України та призначити йому покарання у вигляді виправних робіт на строк один рік та шість місяців із відрахуванням з суми заробітку п’ятнадцяти відсотків в дохід держави.  

Міру запобіжного заходу підписку про невиїзд – залишити засудженому ОСОБА_1, без змін.  

Стягнути із засудженого ОСОБА_1 338,04грн. витрат за проведення експертного дослідження та судово-хімічної експертизи (отримувач платежу НДЕКЦ при ГУ МВСУ у Львівській області, банк УДК у Львівській області, р/р35221003000808, МФО825014, ЄДРПОУ25575150).  

Речові докази по справі: макову солому в кількості 597,44грам, знищити.  

Вирок може бути оскаржено усіма учасниками судового процесу до апеляційного суду Львівської області на протязі п’ятнадцяти діб з дня його проголошення.  


Головуючий    підпис  

Копія вірна.  

Суддя Радехівського районного суду                  Мулявка О.В.  


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація